3. NL Centar: pobjede Kurilovca i Lukavca

Kurilovec efikasnom i Lukavec čvrstom igrom do novih bodova

Nakon što je utakmica Supersport HNL-a između HNK Gorice i Varaždina odgođena zbog pojave korona virusa u svlačionici HNK Gorice, fokus nogometnih zanimanja okrenut je prema 3. NL Centar, gdje se natječu turopoljski klubovi Kurilovec i Lukavec.

Trebalo je proći 13 kola u 3. NL Centar da bi istovremeno i Kurilovec i Lukavec ostvarili pobjede, a upravo to se dogodilo ove subote na SRC Udarniku i na Lukavellu, osvojeni su bodovi koji su bitni za mirniji nastavak prvenstvene utrke i poboljšanje trenutnog bodovnog stanja, 3 kola prije kraja jesenskog dijela prvenstva. U prvom kolu, samo da podsjetimo, Kurilovec je pobijedio HAŠK minimalnim rezultatom, dok je Lukavec dočekao i pobijedio novaka u ligi, Dinamo iz Odranskog Obreža i uknjižio pobjedu od 2:1. Tijekom prvenstva puno češće su, na žalost, bili u poziciji da su istovremeno gubili utakmice, nego što su pobjeđivali, ali nadamo se da će se i to promijeniti.

Kurilovec je na svom SRC Udarniku ugostio Ponikve i na kraju prilično uvjerljivo slavio sa 4:1. Vodu je na Crveni mlin usmjerio iskusni Crnov već u 1. minuti igre, da bi Alili u 17. minuti povećao na 2:0. I u drugi dio domaćin ulazi bolje, pogotkom Antonia Ćosića na početku poluvremena, pogotkom koji je razriješio eventualne strahove i dvojbe kod navijača. Za Crvene je još poentirao i Stojaković, dok je čast gostiju ipak spasio Pleha pogotkom u smiraj utakmice.

Kurilovec: Lalić, Grdenić, Šarić, Alili (od 87. Saiti), Crnov (od 86. Ivković), Pezo (od 77. Pušić), Matoš, Stojaković (od 86. Bakula), Završki, Radoš (od 88. Kušec), Ćosić.

Na Lukavellu je Lukavec ugostio Gaj iz Mača, ekipu iz gornjeg dijela tablice, a kako to ove sezone i biva sa postavom Lukavca, i ovog puta nisu bili kompletni. A kada su gosti došli u vodstvo preko Haramusteka, nije izgledalo dobro, no ne za dugo. Naime, već u 26. minuti Valentinčić izjednačuje na 1:1 i “rovovska bitka” se nastavila. I trajala je sve do sudačke nadoknade kada je mladi Ostojić postigao pogodak i izazvao erupciju oduševljenja kod domaćih navijača i igrača. Bravo za borbenost cijeloj ekipi Lukavca, koja je tako, nakon više suprotnih slučajeva, došla do bodova u sudačkoj nadoknadi vremena.

Lukavec: Anić, Ostojić, Žuljević, Turkalj (od 87. Jurleta), Humeljak (od 90+2. Mihalinčić, Sedlaček, Valentinčić, Marijan Grdenić, Banić, Krpan, Bogadi (od 46. Matić).

Rezultate i tablicu nakon odigranih utakmica 14. kola možete vidjeti u nastavku objave.

Sutra nas očekuju uzbuđenja u 4. NL Središte Zagreb “B”, JŽNL i 1. ŽNL Istok.

Izvor: Foto: FB stranice NK Kurilovec i NK Lukavec. rezultati i tablica: HRnogomet aplikacija