in

4. NL: Gradići u drugom poluvremenu “razmontirali” TOP

Sjajna proljetna serija Gradića se nastavlja

Uskrsni ponedjeljak u Gradiće je doveo TOP iz Kerestinca, ekipu iz sredine poretka 4. NL Središte Zagreb skupina B. Vrijeme je bilo lijepo, sunčano, iako je sjeverac neugodno puhao, ali dalo se igrati. I teren je bio lijepo pripremljen, okupilo se i preko 100 gledatelja, što znači da su svi preduvjeti za dobru igru bili zadovoljeni.

18.04.2022., 4. NL Središte Zgb B, Gradići – TOP 5:0, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

A od samog početka obje ekipe težile su nadigravanju i već u 3. minuti najprije domaći Posavec puca sa 16 m, ali pored gola, da bi u narednih par minuta Delač i Garašić pucali prema Bebleku s desne strane, ali lopte su fijuknule pored vrata, bez potrebe za intervencijom vratara. Recimo da je to bilo za uvod u utakmicu, prvih dvadesetak minuta i gosti su tada još bili poletni i trkački dobri. No, od 20. minute domaći imaju puno više do igre i češće napadaju i pucaju prema vratima Maglice, vratara gostiju. U 23. minuti Marin Sudar se našao u dobroj prilici na 8 m od gola, pucao je, ali je vratar obranio njegov udarac nogom. Već u sljedećoj minuti igrači Gradića izvode udarac iz kuta, vratar gostiju krivo procjenjuje let lopte i ona pada iz njegovih ruku, ali malo iza Sudara koji pokušava petom, ali lopta odlazi preko vrata. U tom periodu domaći imaju loptu više u nogama, a onda oko 30. minute gostujući igrač Salopek puca dobro sa 16 m u donji lijevi kut vratara Bebleka, ali vratar se ispružio i zaustavio njegov udarac. Do kraja poluvremena domaći su imali više od igre, ali nije bilo veće opasnosti za vrata Maglice.

A drugi dio počeo je kao iz snova – pogotkom već u 46. minuti, a strijelac je bio Filip Turkalj. Naime, gostujući stoper Žuti pogriješio je u kontroli lopte i do nje je došao Marijo Šandor, koji ulazi u kazneni prostor s lijeve strane i odlično pronalazi Turkalja koji je odlično pratio akciju i doveo domaće u vodstvo. Zasluženo, moramo reći.

Gosti su najbliži pogotku u 49. minuti, kada Čvrk dolazi do lopte na vrhu peterca s desne strane i puca, ali Beblek brani i odbija loptu koju nakon njegove intervencije stoperi izbacuju iz kaznenog prostora i opasnost je prošla. Ali, na drugoj strani, u kaznenom prostoru gostiju, najprije Šuman stvara gužvu ulaskom u kazneni prostor s desne strane i lopta dolazi da Marina Sudara koji sa 15 m pogađa za 2:0 za Gradiće.

Nakon toga gosti pokušavaju pronaći put do kaznenog prostora domaćina, ali u tome imaju dosta problema, tako da se čini da je utakmica riješena. Dolazi i do izmjena u obje ekipe, a kod domaćina je umjesto Šumana ušao Hrženjak, a par minuta kasnije i Pralas umjesto Sudara koji se žalio na ozljedu, te Vojnić umjesto Davida Posavca. Nije time igra domaćih pala, već i dalje stvaraju prilike. Prvu promašuje Pralas nakon odličnog prodora i centaršuta kapetana domaćih Budimira s lijeve strane, ali zato akcija koja je krenula od Hrženjaka preko Borovca do Turkalja, koji je neumoljiv i dovodi domaćina u sigurno vodstvo od 3:0.

Nakon toga, igra gostiju potpuno se raspala, što domaći koriste i pred sam kraj susreta postižu još dva pogotka. Najprije je nakon prekršaja na Borovcu u kaznenom prostoru gostiju dosuđen kazneni udarac za domaće kojeg Pralas nepogrešivo pretvara u 4. pogodak za domaćina u 89. minuti, da bi u sljedećem napadu Hrženjak nakon brze kontre domaćih po desnoj strani i ubačaja Patrika Posavca postigao i peti pogodak za domaćine. A kao slika stanja u gostujućim redovima, moramo reći da je Borovac u zadnjem napadu ušao u kazneni prostor gostiju, prešao i vratara, ali je onda promašio prazna vrata.

Što još reći o ovoj utakmici? Vjerojatno se nitko nije nadao da će rezultat biti tako visok, ali Gradići su danas igrali dobro, dok su gosti samo na početku bili opasni, nakon čega su morali priznati domaćinu da je danas bio raspoloženiji za igru. Kako je komentirao trener TOP-a, Tomislav Jakopec, ponedjeljak je očito taj dan kada lopta neće u suparnički gol. I bio je u pravu, TOP danas nije bio spreman za pucanje!

18.04.2022., 4. NL Središte Zgb B, Gradići – TOP 5:0, treneri Biljan i Jakopec. Foto: Z. Sever/V’Gradu

A Marko Biljan, izlazeći s terena i primajući čestitke za još jedan uspjeh na zelenom travnjaku, rekao je da je zadovoljan zalaganjem i odnosom igrača prema igri, što je vidljivo i iz rezultata. Nada se da će ih takav odnos prema igri pratiti i dalje, a onda rezultati neće izostati.

Ovo je bila četvrta pobjeda za redom ekipe Gradića i šesta utakmica bez poraza u nizu, na čemu možemo samo čestitati Marku Biljanu i igračima Gradića. Ovom pobjedom Gradići su stigli do 22 osvojena boda i 12. mjesta na tablici, a sljedeće kolo gostuju u Hrastju, kod Croatie.

4. Nogometna liga Središte Zagreb skupina B 2021./2022. – 21. kolo

Gradići – TOP 5:0 (0:0)

GRADIĆI, igralište NK Gradića. Ponedjeljak, 18.04.2022., u 17:00 sati. Gledatelja 150. Vrijeme sunčano i vjetrovito, teren dobar za igru.

Sudac: Korzo Franko (Sisak). Pomoćnici: Rožanković Dario (Glina), Dolenec Ivan (Sisak). Četvrti sudac: Rožanković Danijel (Glina). Delegat: Jurić Tomislav (Nova Kapela).

Strijelci: 1:0 – Filip Turkalj (46), 2:0 – Marin Sudar (50), 3:0 – Filip Turkalj (73), 4:0 – Stjepan Pralas (89 – KU), 5:0 – Josip Hrženjak (90).

NK Gradići: Beblek, D. Posavec (od 63′ Vojnić), Banić, Cindrić (od 82′ Vidaković), Budimir (C), Krstanović, Turkalj, Borovac, Šuman (od 58′ Hrženjak), Sudar (od 63′ Pralas), Šandor (od 82′ P. Posavec).

Trener: Marko Biljan

NK TOP: Maglica, Noršić (od 58′ Runtas), Sviben, Žuti, Stepinac, Salopek (od 82′ Rendulić), Delač (od 70′ Sopić), Labrović (C), Ivanović (od 70′ Lovrinović), Garašić, Ćaćić (od 46′ Čvrk).

Trener: Tomislav Jakopec

Igrač utakmice: Filip Turkalj (Gradići)