V'GraduV'GraduV'Gradu
  • Home
  • Vijesti
    • Moja Županija
    • Kaj ima VGradu
  • Politika
  • Sport
  • Kultura
  • MojaVG
  • Video
Font ResizerAa
V'GraduV'Gradu
Font ResizerAa
Search
Follow US
SportVelika GoricaVijesti

Naši trkači na pobjedničkim postoljima na utrkama u Svetoj Nedelji i Trebarjevu

Redakcija
Last updated: 9. lipnja 2024. 10:51
Redakcija
Share
2 Min Read
Foto: MKVG
SHARE

Trkači Maraton kluba Velika Gorica imali su još jedan uspješan vikend, s nekoliko osvojenih pobjedničkih postolja na različitim utrkama. Jedna zlatna i jedna brončana medalja osvojene su na 1. Vatrogasnoj utrci Sveta Nedelja, a još jedna brončana medalja na 27. Malom maratonu Sisak – Trebarjevo.

Vrućine su prevladavale preko vikenda, ali to nije spriječilo velikogoričke trkače da se pojave na nekoliko utrka u bližoj okolici. U petak, 7. lipnja, održan je 27. Mali maraton Sisak – Trebarjevo. Riječ je o utrci na 15 kilometara s rutom uz rijeku Savu, sa startom u Sisku i ciljem u Trebarjevu. U međunarodnoj konkurenciji sedamdesetak natjecatelja naših je predstavnika bilo petero. Pobjede su i u muškoj i ženskoj konkurenciji odnijeli Kenijci i Kenijke, a naš najbrži trkač bio je Darko Radić. S rezultatom 1h06min42sec osvojio je 12. mjesto od svih muških i treće mjesto u kategoriji M50. Darko Kovač je s rezultatom 1h24min36sec bio 43. među muškima i 15. u klasi M50.

Ženski dio ekipe činile su Kristina Terzić, Marina Mihić i Edita Grgić. Kristina je s rezultatom 1h20min36sec bila deseta žena i peta u kategoriji Ž40. Marina je završila utrku za 1h23min22sec na dvanaestom mjestu i šesta u kategoriji Ž40. Edita je bila odmah iza Marine, na trinaestom mjestu s rezultatom 1h25min42sec, na četvrtom mjestu u klasi Ž50.

Kompletni rezultati su na portalu Utrka.com.

U subotu 8. lipnja je u Orešju održana 1. Vatrogasna utrka Sveta Nedelja, kao dio Vatrogasne trkačke lige.Trčalo se 5,5 kiometara oko jezera Orešje, a naš Luka Čučuković, koji u Vatrogasnoj lici predstavlja DVD Novo Čiče, osvojio je fenomenalno četvrto mjesto generalke i prvo mjesto u kategoriji M20. Do cilja mi je trebalo 22:09 minuta, pobijedio je najbližeg pratitelja za šesnaest sekundi. Naš drugi vatrogasac, Nedjeljko Babić iz JVP Zagreb, također se popeo na pobjedničko postolje. S rezultatom 26:09 minuta bio je 25. muški ukupno i treći u kategoriji M50.

Rezutati utrke su na portalu Stotinka.hr.

Tekst: Marijan Malčević

Komentari

0 Komentara

TAGGED:maraton klub velika gorica
Share This Article
Facebook Whatsapp Whatsapp Copy Link

Najnovije

“Petrovo v Rakitovcu” donosi dva dana zabave, kulture i tradicije za cijelu obitelj
Kaj ima VGradu
Šćitarjevo ove nedjelje slavi Proštenje i 19. Srpanjske susrete
Vijesti
Dučec nakon 30 godina ponovno nastupio u Njemačkoj i oduševio publiku u Waiblingenu
Vijesti
Mali kuhari u Kučama učili tajne velikih chefova
Kuče

Možda ti se svidi

Kaj ima VGraduVelika GoricaVijesti

Zbog povišene razine pesticida povlači se jedan proizvod s polica trgovina

22. prosinca 2023.
DogađajDogađanja u graduVelika GoricaVijesti

Uskrsna ispovijed u župama diljem Gorice

14. travnja 2025.
HrvatskaVijesti

Potvrđena legionela u KBC-u Rebro

18. lipnja 2024.
Velika GoricaVijesti

Zbog radova na cjevovodu tri velikogoričke lokacije danas bez vode

26. lipnja 2023.
V'GraduV'Gradu
Follow US
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?