in , , ,

Završila je još jedna uspješna Turopoljska liga trčanja: Nagrađeni najbolji, rekord drži 15-godišnja Velikogoričanka Pia

21. Turopoljska liga trčanja Maraton kluba Velika Gorica

Završena je 21.Turopoljska liga trčanja Maraton kluba Velika Gorica za 2024. godinu. Ovogodišnje izdanje tradicionalne cestovne lige u vidu posjećenosti je bilo najuspješnije dosad.

Turopoljska liga trčanja sastoji se od dvadeset kola kroz koja je, kroz dva ciklusa po deset kola, ove godine prošlo više od 120 natjecatelja i natjecateljica. Odrasli su trčali na stazama od četiri i osam kilometara, a djeca na stazi dužine 500 metara. Pobjednici za 2024. godinu su Jasna Mikulić, Martin Marčec, Vedrana Janjić, Slavko Parlov, Jasminka Zvonar, Berislav Devčić, Roza Biškup i Marko Terzić.

Velik broj natjecatelja

Liga je počela 2. travnja, a završila 22. listopada. Prosječna dolaznost bila je skoro ista i u proljeće i u jesenskom dijelu, s konačnim prosjekom od 51.6 natjecatelja po kolu. Rekordno kolo bilo je drugo kolo proljetnog ciklusa 9. travnja sa 69 natjecatelja, izvijestili su iz Maraton kluba.

Proslava završetka još jedne uspješne lige

Finalno kolo proslavljeno je posebnom ceremonijom proglašenja pobjednika na Ranchu Kurilovec, gdje se održao bogati domjenak, veselo druženje te su uručene medalje i trofeji trkačima s ponajboljim rezultatima u 21. sezoni.

Veliki uspjeh dugogodišnjih trkača

Slavko Parlov je nastupio na svih 20 kola lige i pobijedio 18 puta. Držao je i rekord staze (14 minuta 27 sekundi) sve dok se u 17. kolu nije priključio  Robert Zemljić iz Zagreba, istrčavši novi rekord staze od 14 minuta 18 sekundi.

U ženskoj konkurenciji rekord također drži ‘gostujuća’ trkačica, 15-godišnja Velikogoričanka Pia Teskera. Pia je na ligu došla šest puta, a u jednom od tih nastupa je istrčala stazu za fenomenalnih 14 minuta 42 sekunde.

Dječja trkačka postignuća

Jedni od najenergičnijih i fokusiranih trkača su upravo mališani. Među djevojčicama pobjednica je Roza Biškup, ispred svoje sestre Eve Biškup i Marijane Prpe. Četvrto mjesto osvojila je Maris Štriga, a peto Maša Budak.

Ukupno je na ligi nastupilo četrnaest djevojčica. Dječaka je na ligi bilo šest, a pobjednik je Marko Terzić. Iako nisu zabilježili puno nastupa, drugo i treće mjesto osvojili su Kristijan Barun i Vigo Šušnjić.