in , , , ,

Aktivan vikend za članove Maraton kluba Velika Gorica

Martinović briljirao na Wingsima, Škrinjarić dvostruki četvrti na Prvenstvu Hrvatske

I Maraton klub Velika Gorica imao je svoje predstavnike na ovogodišnjoj utrci Wing for Life World Run. Hrvatski sportaš Josip Martinović pokazao je izvanrednu izvedbu, ostavljajući svoje protivnike iza sebe.Zvonimir Migić i Dario Gustetić uspjeli su po velikoj vrućini otrčati oko 13.3 kilometara, Jasminka Zvonar je došla do 17.5 kilometara, a Josip Martinović je s impresivnih 34.17 kilometara opet pokazao i dokazao da je jedan od najboljih velikogoričkih trkača. S ovim rezultatom Josip je završio utrku na fantastičnom 33. mjestu među 2675 muških trkača i četvrti u M40 kategoriji.

Podsjetimo, na Wings for Life World Run trčalo se za one koji ne mogu, prikupljajući sredstva za istraživanje ozljeda leđne moždine.

Nije to bila jedina utrka na kojoj je Maraton klub imao svoje predstavnike. Naime, tajnik kluba Bruno Škrinjarić je osvojio dva četvrta mjesta na Prvenstvu Hrvatske u atletici, potvrđujući svoj neupitan talent.

Dan poslije, u nedjelju, održana je utrka u sprint duatlonu, a Bruno je opet bio četvrti, među 46 finišera. Ovaj put je za trećeplasiranim zaostao osam sekundi i opet je bio najbrži u svojoj kategoriji.

Na 2. kolu Hrvatske atletske lige Sjever za starije kategorije, održanom u nedjelju u Čakovcu, bili su zastupljeni sa sedmero mladih atletičara. Trojica mlađih kadeta sudjelovali su na utrci od 60 metara. Kristijan Matić je s rezultatom 8.91 sekundi osvojio šesto mjesto među 22 trkača. Bartol Pavelić (9.27) bio je 14., a Grga Cerjak (9.35) je završio na 17. mjestu.

JERKO CVETKOVIĆ ZLATNI, A MARTIN MARČEC OSVOJIO TREĆE MJESTO

Niko Kelava je trčao 600 metara u kadetskoj konkurenciji, a s rezultatom  1.49.09 završio je na šestom mjestu. Zara Horvat (2007. godište) je nastupila u seniorskoj konkurenciji u utrci na 600 metara, a s rezultatom 1.48.10 osvojila je osmo mjesto. U utrkama na 3000 metara natjecali su se Jerko Cvetković i Martin Marčec. Martin je u seniorskoj konkurenciji osvojio izvrsno treće mjesto s rezultatom 10.43.77, a Jerko je pobijedio u kadetskoj konkurenciji s rezultatom 10.53.85.