Ban Jelačić na domaćem terenu pobijedio Stupnik

U zaostaloj utakmici 14. kola JŽNL Ban Jelačić minimalno, ali zasluženo pobijedio ekipu Stupnika

14.04.2021., 14. kolo JŽNL, Ban Jelačić - Stupnik 1:0, kapetani Nikić i Šporčić te glavni sudac Čerkez prije početka utakmice

Na raskvašenom i teškom terenu Jelačić je dočekao goste iz Stupnika u zaostaloj utakmici 14. kola JŽNL, koja je još prošle jeseni odgođena zbog korone. Vrijeme je bilo poluoblačno, vjetrovito i prohladno.

Ban Jelačić bio je kompletan, osim što nije bilo trenera Stefana Rajića koji je bolestan, pa ga je na klupi zamijenio Josip Matejčić. Gosti su bili nekompletni, prema riječima njihovog trenera Roguljića, a to se vidjelo i po samo tri pričuvna igrača na klupi.

Početak utakmice protekao je u ispitivanju snaga i uglavnom se igralo između kaznenih prostora, s tim da je domaćin imao više loptu u svojim nogama. A već u 7. minuti, kapetan domaćih, Mateo Nikić isprobao je svoj udarac sa oko 20 m, ali vratar gostiju Madžar, stigao ju je izbaciti u korner iz kojeg se nije dogodilo ništa ozbiljnije pred golom gostiju.

Ali, već u 16. minuti dolazi do radosti zeleno-crnih, kada je Smok dobio loptu na preko 20 m od gola i opalio, a lopta je završila u gornjem desnom kutu nemoćnog golmana gostiju, Madžara. Pravi eurogol Smoka za veselje i radost domaćih igrača.

14. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Stupnik 1:0, udarac Smoka za vodstvo 1:0, u 16. minuti susreta

U 22. minuti domaćin stvara priliku kada je Harambašić prebacio loptu glavom preko stopera gostiju i ona dolazi do Mihanovića, koji puca, ali preko gola.

Do kraja poluvremena igra se i dalje odvijala između kaznenih prostora i vezni igrači domaćih imali su loptu više u svojim nogama, ali bez opasnosti za golmana gostiju. A gosti su prvi udarac prema golu domaćih uputili tek u 43. minuti, kada je Šporčić pucao izvan kaznenog prostora, ali lopta je završila na krovu svlačionica.

14. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Stupnik 1:0, domaći napadač Harambašić u skoku s vratarom gostiju Madžarom

U drugom poluvremenu došlo je do promjena u obje ekipe, a u početku je opasniji bio Ban Jelačić, pa je tako u 53. minuti Nikić prošao po lijevoj strani i ubacio, ali Harambašić nije uspio pogoditi loptu i prilika je propala. A u 56. minuti Harambašić je ušao u kazneni prostor gostiju s lijeve strane i iskosa lobom prebacio golmana, ali i gol.

Nakon toga domaćin posustaje i igra se uglavnom na sredini terena, ali gosti to koriste i češće dolaze pred i u kazneni prostor domaćina. U prilici je bio gostujući Bilić u 60. minuti, ali pucao je preko gola, isto kao i Roguljić u 70. minuti kada je ušao s lijeve strane i mogao i opasnije pucati. Kako se približavao kraj, gosti su sve više imali loptu, nabacivali lopte u kazneni prostor, ali bez promjene rezultata. U napadu im je nedostajalo okomitosti i zadnji pas koji bi izbacio obranu zeleno-crnih, o čemu govori i to da vratar domaćih Sakač nije ocijenjen. U zadnjih nekoliko minuta imali su gosti i dva kornera, pa je čak i golman Madžar došao u kazneni prostor domaćina, ali ni to nije donijelo promjenu rezultata.

14. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Stupnik 1:0, gužva u kaznenom prostoru domaćih

U ne previše lijepoj, ali fer i korektnoj, borbenoj utakmici na teškom terenu, domaćin je zasluženo pobijedio eurogolom Smoka u uvodnom dijelu utakmice, u 16. minuti. Sudac je zbog oštrih startova podijelio 5 žutih kartona, dva domaćinu i tri gostima.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020/2021. – 14. kolo

NK Ban Jelačić – NK Stupnik 1:0 (1:0)

Vukovina, igralište Bana Jelačića. Srijeda, 14. travnja 2021. godine, 17.00 sati. Bez gledatelja. Vrijeme poluoblačno, vjetrovito, teren raskvašen, težak za igru.

Glavni sudac: Čerkez Bojan (Vrbovec), Pomoćnici: Jukić Davor (Farkaševac), Bukovčan Ivan (Cubinec), Delegat: Knez Vjekoslav (Zaprešić)

Strijelac: 1:0 – Smok Ivan (16)

NK Ban Jelačić: Sakač -, Prizmić 7, Matić 7, Čumpek 7, Rovišan 7 (od 54′ Krasnić 7), Smolković 7,5, Mihanović 7,5, Nikić 7,5, Miletić 7, Harambašić 7 (od 65′ Memić 6,5), Smok 8 (od 87′ Karaula -).

NK Stupnik: Madžar 6,5, Nemanić 6, Brkić 6, Šepac 6, Roguljić 6,5,Pranjić-Kaurin 6,5, Marijan 6,5, Šporčić 6,5 (od 61′ Jakobašić 6), Bilić 6, Perković 6 (od 46′ Jozić 6), Čižmešija 6.

Igrač utakmice: Ivan Smok (Ban Jelačić)