Ban Jelačić pobjedom protiv Klasa dohvatio četvrtu poziciju

Utakmica je riješena u zadnjih 15 minuta golovima Filipa Harambašića, napadača Bana Jelačića

JŽNL, 28. kolo, Ban Jelačić - Klas 2:0, borba za loptu u zraku. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

Susret dvaju turopoljskih klubova, Bana Jelačića iz Vukovine i Klasa iz Mičevca u sklopu 28. kola Jedinstvene županijske lige, odigran je na terenu u Vukovini. Vrijeme je bilo poluoblačno, toplo, dobro za igru, a teren je bio dobar. Susret je vodio sudac Medved iz Ivanić Grada.

JŽNL, 28. kolo, Ban Jelačić – Klas 2:0, Kundih (Klas), sudac Medved, Nikić (Ban Jelačić). Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Već u drugoj minuti Domagoj Bedeković, igrač Klasa, našao se sam pred vratarom Sakačem, ali u trenutku udarca, lopta mu je odskočila i udarac je završio visoko iznad gola. U tom početnom dijelu utakmice, kod domaćih je najagilniji bio Mihanović, koji je najprije pucao s nekih 20 m, ali pored gola, da bi u 7. minuti pucao i glavom nakon kornera, ali spustio je loptu pored lijeve vratnice vratara Siveca.

JŽNL, 28. kolo, Ban Jelačić – Klas 2:0, postava Bana Jelačića. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Do kraja prvog dijela još je bilo po jedan opasniji udarac sa svake strane, Harambašića kod domaćih i Bedekovića kod gostiju, ali bez promjene rezultata. Iako je Ban Jelačić imao više od igre, tu inicijativu nije uspio materijalizirati. Gosti su se dobro branili.

JŽNL, 28. kolo, Ban Jelačić – Klas 2:0, postava Klasa. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Drugi dio počeo je prilikom Prizmića odmah u 47. minuti kada je nakon pogreške stopera gostiju, Prizmić išao sam prema vrataru, ali njegov udarac Sivec brani. Čista prilika otišla u nepovrat. Samo nekoliko minuta kasnije, opet je Prizmić nerješiva zagonetka za gostujuću obranu, ali je s desne strane pucao pored gola. U drugom dijelu više se igralo pred vratima gostiju, ali nije da gosti nisu pokušavali preko Bedeković Domagoja i Filipa zaprijetiti domaćinu, ali bez nekog većeg uspjeha. A onda, u 78. minuti Smok je došao u priliku centrirati s lijevog krila, napravio je to izvrsno i pogodio Harambašića u glavu, samog na drugoj vratnici. Takve prilike mladi napadač Bana Jelačića ne propušta.

JŽNL, 28. kolo, Ban Jelačić – Klas 2:0, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Po već iskušanom receptu gostiju, kod negativnog rezultata prebacuju kapetana Kundiha u napad, ali ovaj puta to nije imalo uspjeha. Domaćin je pokušaje gostiju uspijevao spriječiti prije nego su došli u opasnu zonu kaznenog prostora domaćina.

JŽNL, 28. kolo, Ban Jelačić – Klas 2:0, borba za loptu u zraku. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

A onda, u zadnjoj minuti, što je vrlo česta pojava kad je Ban Jelačić u pitanju, desni bočni Prizmić još jednom prolazi po desnoj strani, dodaje, a kome drugome nego Harambašiću koji je opet neumoljiv i postavlja konačni rezultat 2:0 za domaće.

JŽNL, 28. kolo, Ban Jelačić – Klas 2:0, pred golom domaćina. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Utakmica u kojoj je Klas pružio dobar otpor domaćinu, ali nije uspio u svom naumu do kraja, jer je Ban Jelačić igrao bolje i bio puno opasniji za gol i pobjeda je potpuno zasluženo pripala domaćinu. Utakmica je bila korektna, a podijeljena su tri žuta kartona, dva gostima, jedan domaćinu. Ban Jelačić ovom je pobjedom preuzeo četvrtu poziciju od Svete Nedelje, koja je izgubila u susretu protiv Naftaša u Ivaniću.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020/2021. – 28. kolo

NK Ban Jelačić – NK Klas 2:0 (0:0)

Vukovina, igralište Bana Jelačića. Subota, 15. svibnja 2021. godine, 17.00 sati. Bez gledatelja. Vrijeme poluoblačno i toplo, ugodno za igru, teren dobar.

Glavni sudac: Medved Marin (Ivanić Grad). Pomoćnici: Tišljar Hrvoje i Gašpar Danijel (oba iz Križa). Delegat: Budić Dejan (Vrbovec).

Strijelci: 1:0 – Filip Harambašić (78), 2:0 – Harambašić (90).

NK Ban Jelačić: Sakač, Prizmić, Matić, Čumpek, Miletić, Mihanović, Nikić (C), Krasnić (od 85′ Matejčić), Harambašić, Memić (od 80′ Rajić), Smok (od 90′ Karaula).

Trener: Stefan Rajić

NK Klas: Sivec, Matić, Kundih (C), Topić, Knežević, Kopilović (od 69′ Sviličić), Šteko, Obad, Lončarić (od 46′ Zrilić), Bedeković Domagoj (od 73′ Preglej), Bedeković Filip.

Trener: Dragan Karanović

Igrač utakmice: Filip Harambašić (Ban Jelačić)