Bez pobjednika u Vukovini

Ban Jelačić i lider Samobor u derbiju kola u Vukovini odigrali neriješeno

JŽNL, 30. kolo, Ban Jelačić - Samobor 1:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

Lider dosadašnjeg dijela prvenstva Jedinstvene županijske nogometne lige, Samobor, gostovao je u Vukovini, kod Bana Jelačića, koji ovo prvenstvo također dobro igra i nalazi se u vrhu tablice. Vrijeme je bilo poluoblačno, ugodno za igru, teren dobar.

JŽNL, 30. kolo, Ban Jelačić – Samobor 1:1, kapetani Nikić (Jelačić), Ivkovčić (Samobor) i glavni sudac Spudić. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Početak utakmice pripao je domaćinu i najprije je mladi napadač crno-zelenih iz Vukovine, Harambašić pucao s nekih 20 m od gola, ali ravno u vratara Štefkovića. Ali, nije prošlo puno vremena, u jednom napadu Harambašić je srušen na nekih 18 m od gola Štefkovića, loptu je namjestio Ivan Smok i pogodio u desni gornji kut gostujućeg vratara za vodstvo domaćih 1:0!

JŽNL, 30. kolo, Ban Jelačić – Samobor 1:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Nakon toga igra se na sredini terena, sve dok Kotarski nije dao dubinsku loptu do Stipe Vujića koji je nadmudrio Matića, došao pred Sakača i lako ga matirao za poravnanje rezultata na 1:1.

Domaći ne staju i Mihanović se našao u prilici u 25. minuti kada je Prizmić lijepo prošao po desnoj strani i prebacio loptu na lijevu stranu do Mihanovića koji puca preko gola. A u 28. minuti gosti imaju slobodan udarac, ali Vujić puca pored gola tako da Sakač nije imao potrebe intervenirati. Do kraja prvog dijela još je Smolković pucao prema golu, ali vratar je na mjestu.

U drugom dijelu vodila se borba na sredini terena, domaćini su bili aktivniji i rastrčaniji, dok su gosti igrali na iskustvo i očito su bili zadovoljni neriješenim rezultatom. U jednoj brzoj akciji domaćih u 55. minuti, lopta dolazi do Smoka na lijevoj strani napada, on je prosljeđuje do Memića, koji puca jako, ali previsoko i izgledna pozicija odlazi u nepovrat.

U 77. minuti u jednom duelu ozlijeđen je Ivan Smok, koji je morao napustiti teren uz pomoć suigrača i prema prvim informacijama, radi se o ozljedi koljena.

JŽNL, 30. kolo, Ban Jelačić – Samobor 1:1, ozljeda Smoka. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Kako je utakmica išla kraju, gosti su uspjeli napraviti dva ozbiljnija napada u kojima je Štulec, vodeći strijelac lige, dva puta promašio vrata udarcima glavom. A u zadnjim minutama susreta, domaći su izvukli i zadnje atome snage iz sebe i pokušali dati i drugi gol, ali u izglednoj prilici u zadnjem napadu, Smolković nije uspio pogoditi loptu glavom i prilika je propala.

Utakmica je završila neriješeno, svaka ekipa dala je po gol i to je i najrealniji ishod. Domaći su bili bolji u prvom dijelu, dok je u drugom Samobor bio zadovoljan bodom i održao taj rezultat do kraja. Očito je da su igrači i jednih i drugih iscrpljeni i lako dolazi do ozljeda, a igranje srijeda-nedjelja očito uzima svoj danak.

U fer i korektnoj utakmici dodijeljena su tri žuta kartona.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020/2021. – 30. kolo

NK Ban Jelačić – NK Samobor 1:1 (1:1)

Vukovina, igralište Bana Jelačića. Subota, 22. svibnja 2021. godine, 17.30 sati. Bez gledatelja. Vrijeme poluoblačno i toplo, ugodno za igru, teren dobar.

Glavni sudac: Spudić Matija (Ivanić Grad). Pomoćnici: Tišljar Hrvoje i Gašpar Danijel (oba iz Križa). Delegat: Bugarinović Miroslav (Križ).

Strijelci: 1:0 – Ivan Smok (11), 1:1 – Stipe Vujić (19).

NK Ban Jelačić: Sakač, Prizmić, Matić, Čumpek (od 46′ Karaula), Memić, Smolković, Mihanović, Nikić (C), Krasnić, Harambašić, Smok (od 77′ Rajić).

Trener: Stefan Rajić

NK Samobor: Štefković, Brčić, Ivkovčić (C), Severec, Makarun, Vujić, Ašanin (od 35′ Ištuk), Guliš, Kotarski (od 70′ Bišćan), Štulec, Krajačić (od 69′ Ibrahimović).

Trener: Franjo Pužin

Igrač utakmice: Ivan Smok (Ban Jelačić)

JŽNL, 30. kolo, Ban Jelačić – Samobor 1:1, vodeći strijelac JŽNL, Štulec (žuti dres) i vodeći strijelac Jelačića, Harambašić. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu