in , ,

Bikovi nadjačali Brokere i potvrdili 5. mjesto

U 22. kolu HT Premijer lige su se sastale ekipe Vrijednosnica Osijek i Gorice, a bodove s gostovanja zasluženo odnosi Gorica koja je pobjedom zaključila regularni dio sezone

Gorica je bolje otvorila utakmicu i koševima Cinca povela 2:8, ali uporni Kuany s 8 poena nije dozvolio da Bikovi rezultatski pobjegnu. U 8. minuti Makoi je doveo Brokere i do 1. vodstva na utakmici (18:16), a četvrtinu je zatvorio Vito Porobić za vodstvo domaćih 24:20.

2. četvrtinu tricom je otvorio Kapusta, a u 14. minuti Baković preokreće na 30:31. Tricom mladog Milolože Bikovi su opet otišli na +6 (37:43), a poluvrijeme je završilo 45:49 poslije dobrog ulaza Uljarevića.

Bikovi su dominirali u skoku (21-10) i asistencijama (13-6) i bilo je šteta da vodstvo nije bilo i veće.

2. poluvrijeme tricom je otvorio Uljarević, a poslije trice Milolože Bikovi su se odlijepili na 49:57. Četvrtinu je zatvorio poenima Batur za najveće vodstvo Gorice od 9 razlike (59:68).

U 32. minuti Kalajžić veže 5 poena i momčad Mikija Starčevića otišla je na dvoznamenkastu prednost (64:76). Brokeri su tada prešli na zonsku obranu i približili se na samo 4 poena (77:81). Tricom Porobića 12 sekundi prije kraja rezultat je dodatno smanjen na samo 2 poena razlike (87:89), ali Kapusta je rutinirano s 4 slobodna bacanja postavio konačnih 87:93.

Time je Gorica potvrdila 5. mjesto i s omjerom 13-9 će ući u Ligu za prvaka.

Brokere je predvodio fantastični Vito Porobić s 34 poena, 6 skokova i 4 asistencije, a najraspoloženiji suigrač mu je bio Kuany Ngor s 20 poena i 6 skokova. Solidan je bio i Matej Tokić s 15 poena.

U redovima Gorice najefikasniji je bio Karlo Uljarević s 19 poena i 5 skokova. Mate Kalajžić pridodao je 15 poena, a Dino Cinac ostvario je double-double učinak s 14 poena i 10 skokova. Borna Kapusta bio je samo jedan skok kratak za ostvarenje triple-double učinka jer se zaustavio na 13 poena, 14 asistencija i 9 skokova.

Dobivene minute odlično je iskoristio i mladi Frano Miloloža za 11 postignutih poena.

Marko Baković, KK Gorica: „Zanimljiva utakmica jer oni su danas bili bez svojih glavnih visokih igrača i to je odvelo utakmicu u jednu sasvim drugu stranu. Ušlo se u veliko rešetanje u kojem je Porobić odigrao fantastično i doslovno ih je do zadnje sekunde držao unutra. Mi smo morali lomiti utakmicu 3, 4, pa i 5 puta i nikako nismo mogli otići na neku konformnu razliku. Oni su se uvijek vraćali i lomili nam ritam zonom. Super utakmica s njihove i naše strane i ja bih čestitao svim dečkima. Završili smo regularni dio sezone s pobjedom i to je najbitnije.

Mladen Starčević, trener Gorice: „Vito Porobić je držao utakmicu u neizvjesnosti. Za 39 minuta je imao 19 šuteva što je stvarno dosta, ali odigrao je fenomenalno, zabio 34 poena i apsolutno bio igrač utakmice”