in , ,

Bikovi slavili 71:88 protiv Crikvenice!

Bikovi su s pet uzastopnih pobjeda u vrlo pozitivnom ritmu i s puno optimizma gledamo na sljedeću subotu kada dočekujemo vodeću ekipu Osijeka.

U 17. kolu 1. muške lige Gorica je jučer u Crikvenici svladala  istoimenog domaćina rezultatom 71:88.  Bikovi su vodili od prve do zadnje minute i pobjeda niti jednom nije došla u pitanje.

Gorica je preko Milolože, Gunjine i Porobića otvorila utakmicu serijom 8-0 i tako se od samog starta nametnula kao dominantna ekipa na parketu. U 8. minuti Miloloža je stavio tricu za dvoznamenkastu prednost Bikova (10-22), a četvrtinu je zatvorio Šutalo za najveću prednost do tada (12:26).

U 2. četvrtini domaćini su uspostavili ravnotežu na terenu i pomalo grickali prednost da bi tricom Šamanića u 19. minuti došli na samo -5 (33:38). Srećom, dionicu su poenima zatvorili Šutalo i Gunjina pa su Bikovi na veliki odmor otišli s ugodnih 9 poena zalihe (33:42).

Drugo poluvrijeme otvorio je Butorac poenima za domaće i smanjenje na 35:42, međutim usijedila je serija Gorice 7-0 i odlazak na +14 (35:49). U zadnjoj minuti 3. četvrtine Gunjina je postigao tricu, a kako su Crikveničani odmah izgubili loptu Šutalo je stavio još i dvicu pa su Bikovi otišli na visokih +20 (46:66).

Zadnju četvrtinu zakucavanjem je otvorio Fran Došen i pobjednik je praktično bio odlučen. Do kraja utakmice domaćini nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti i konačnih 71:88 značilo je da momčad pod ravnanjem Mirona Češkića odnosi važne bodove u Veliku Goricu. Bila je ovo 5. uzastopna pobjeda naše momčadi kojom smo potvrdili 3. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

U redovima Gorice najefikasniji je bio Kristijan Šutalo s double-double učinkom od 18 koševa i 12 skokova. Jure Gunjina s učinkom od 14 poena i 13 skokova također je bio dvostruko dvoznamenkasti. Vito Porobić je u pobjedu ugradio 13 poena, a Fran Došen 12 uz 6 skokova.

Kod Crikvenice su se istaknuli Frane Butorac s 21 poenom i 5 skokova, Bojan Šamanić sa 17 poena i Dean Popović s 10 poena.

Miron Češkić, trener Gorice: »Čestitam mojim dečkima na još jednoj pobjedi. Poveli smo odmah na početku utakmice i prednost nismo ispuštali do kraja utakmice. Nekoliko puta Crikvenica je zaprijetila povratkom, ali smo dobro reagirali u obrani i održali smo razliku. Odigrali smo timski i svih 10 igrača dalo je doprinos na parketu. Čestitam ekipi Crikvenice na fer i korektnoj borbi i želim im puno sreće u nastavku prvenstva.«

Kristijan Šutalo, igrač utakmice: »Čestitam ekipi i treneru na novoj pobjedi. Utakmicu smo shvatili ozbiljno jer je Crikvenica u prošlom kolu slavila visoku pobjedu u gostima kod Stoje gdje smo mi izgubili. Uz dobru pripremu upisali smo petu pobjedu za redom i potvrdili kontinuitet dobrih igara. Okrećemo se sada važnoj utakmici protiv Osijeka te se nadamo nastavit naš niz i dalje.«