in , ,

BRAVO KK GORICA! Iz ponora do pobjede!

U šestom kolu 1. muške lige Gorica je jučer, 11. studenog, u Gradskoj sportskoj dvorani svladala Hermes Analiticu rezultatom 99:87. Za razliku od mnogih utakmica iz prethodne sezone kada su prosipali veliku prednost sada su Goričani okrenuli zaostatak od 19 poena.

Gorica je počela s vrlo poroznom obranom u kojoj se loše preuzimalo, a goste je pomazila i trica (6/8 u prvoj četvrtini) pa je nakon uvodnih 10 minuta prednost Analitičara iznosila nestvarnih 17 poena (18:35). Kad je u 11. minuti Gazić poentirao za 19 razlike prijetila je opasnost da utakmica završi prije nego li je i počela. Međutim, Bikovi su se konsolidirali, zaigrali angažiranije i u 17. minuti preko Mašića spustili su se na podnošljivih -10 (36:46). Do kraja poluvremena vodila se izjednačena borba i na veliki odmor otišlo se s rezultatom 39:51.

U nastavak su Bikovi ušli s još više energije i u 26. minuti preko Gunjine došli na samo -5 (56:61). Nakon toga je na terenu opet uspostavljena ravnoteža, a četvrtinu je za goste zatvorio Škara pogotkom u zadnjoj sekundi za 62:68.

Početkom zadnje četvrtine odličnu je dionicu odradio Fran Došen koji je s 8 poena spustio razliku unutar jednog posjeda (71:73) što je značilo da bi nas opet mogla čekati neizvjesna završnica. Međutim, neizvjesnosti nije bilo. Naime, u 26. minuti Porobić je stavio tricu za prvo vodstvo Gorice na utakmici (82:81) i od tada je na terenu postojala samo jedna momčad – Gorica. Prednost Bikova je do kraja samo rasla, a sve dileme odlučila je trica Klepe za 97:85 na 40 sekundi do kraja. Konačnih 99:87 značilo je da bodovi zasluženo ostaju u Velikoj Gorici dok Analitičarima ostaje da proanaliziraju zašto su prosuli 19 poena prednosti.

Goričane su predvodili Jure Gunjina s 21 poenom, 13 skokova i 5 asistencija i Vito Porobić s 20 poena i 4 skoka. Njima uz bok bili su kapetan Ante Mašić s 18 poena, 6 skokova i 6 asistencija te Martin Klepo s 18 poena, 4 skoka i 8 asistencija.

Kod Hermes Analitice istaknuli su se  Josip Škara s 23 poena, 15 asistencija  i 5 skokova, te Filip Kordić s 15 poena i 5 skokova.

Miron Češkić, trener Gorice: »Loše smo ušli u utakmicu i dozvolili smo Hermesu da se razigra.  U prvoj četvrtini primili smo 35 poena od čega 6 trica. Cijelu utakmicu lovili smo zaostatak iz prve četvrtine i tek u zadnjoj četvrtini uspjeli smo doći do vodstva. Čestitam ekipi na pokazanom karakteru i povratku iz minusa od 19 poena. Nije bilo lako, ali uspjeli smo okrenuti utakmicu i to je na kraju najbitnije.«

Jure Gunjina, igrač utakmice: »Teška utakmica za nas, čestitao bih Hermesu na fer i korektnoj borbi i sretno im u nastavku sezone. Mi smo znali da su oni iskusna, haklerska ekipa koja se u svakom trenutku može razigrati sa svojim šutom. Nažalost, prvo poluvrijeme smo ušli sa stavom “lako ćemo” i već nakon prve četvrtine gubili 17 razlike. Međutim, u nastavku utakmice uspjeli smo se sabrati i s nekoliko kvalitetnih obrana okrenuti utakmicu na našu stranu. Ova ekipa ima potencijala za biti u vrhu druge lige, međutim treba nastaviti naporno raditi da bi to i ostvarili

Zvonimir Mravak, trener Hermes Analitice: »Čestitao bih ekipi Gorice na pobjedi, a svojim dečkima na borbi. Nemam im što zamjeriti jer imali smo kratku rotaciju pošto nam je jedan jako bitan igrač ozlijeđen. Držali smo se dobro u utakmici sve dok nam Kordić nije dobio peti faul i za njega nismo imali pravu zamjenu. To je to i idemo dalje

Izvor: Priopćenje KK Gorica