in , ,

Dinamo u polufinalu nakon 4-0 protiv Gorice

Nakon Lokomotive, Hajduka i Rijeke polufinale Hrvatskog nogometnog kupa izborio je Dinamo koji je na domaćem terenu, s uvjerljivih 4-0 nadigrao Goricu.

Utakmica je započela dinamično, Dinamo je odmah pokazao odlučnost. Već u devetoj minuti, Gabriel Vidović postigao je prvi pogodak, uspješno realizirajući izvanrednu akciju koju je kreirao Sučić. Ovaj brzi početak dao je Dinamu prednost koju su zadržali kroz cijelo prvo poluvrijeme.

Fran Brodić udvostručio je vodstvo u 26. minuti, iskoristivši priliku nakon što je Kulenović prethodno bio blizu povećanja prednosti.

Ako je bilo kakva dvojba postojala oko toga tko će kao posljednji izboriti polufinale Kupa ona je nestala u 56. minuti. Nakon prekršaja na Vidoviću dosuđen je jedanaesterac za Dinamo, a siguran je s bijele točke bio Kulenović za 3-0.

Dinamova obrana držala je Goricu na sigurnoj udaljenosti od svojih vrata. Unatoč pokušajima Gorice da stvori prilike, najbliže što su došli bilo je nakon pola sata igre kada je Jurić zaprijetio, ali bez uspjeha.

Ždrijeb polufinala Kupa održat će se u ponedjeljak 4. ožujka.