Donjeturopoljski derbi JŽNL u Kučama pripao gostima

Polet nadigrao i deklasirao Turopoljca na njegovom terenu

Donjeturopoljski derbi u JŽNL igrali su u Kučama Turopoljac i Polet iz Buševca. Lijepo vrijeme i susret dvaju starih rivala privukli su na igralište u Knejama preko 150 gledatelja jednih i drugih, s tim da je došla i dobro organizirana skupina navijača Poleta, koja je od početka krenula s glasnim navijanjem i bodrenjem svojih igrača. A kada vaša ekipa povede u 1. minuti susreta, naravno da je navijanje bolje i glasnije, da su baklje često upaljene, a zastave razvijene i vijore na vjetru. A upravo je tako bilo – gosti su poveli već u prvoj minuti, kada je zadnja linija Turopoljca kombinirala i lopta je došla do mladog i neiskusnog Gogića, koji gubi loptu, uzima ju Matušin koji s lijeve strane puca desnom nogom i pogađa suprotni kut vratara Zagorca za veselje već spomenutih navijača, ali i igrača Poleta. Igrači Turopoljca kao da su već zaboravili prošlonedjeljnu utakmicu kad su u Bedenici isto primili pogodak nakon svega dvadesetak sekundi igre, skoro na isti način.

24.04.2022. Kuče, 23. kolo JŽNL, Turopoljac – Polet 1:4, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Naravno da je u takvoj situaciji bilo lakše igrati gostima, a kada su u 18. minuti poveli i 2:0, za domaće nije izgledalo dobro. Slobodni udarac s nekih 18 m izveo je gostujući “veteran” Sučić i pogodio živi zid od kojeg se lopta odbija do Pejaka koji puca od prve i pogađa ispod grede Zagorčevog gola. Prekrasan pogodak.

No, igrači Turopoljca još imaju želje za preokretom i pokušavaju ugroziti Bradića na vratima gostiju. I u 21. minuti nakon jedne pogreške gostujuće obrane, Šestok je išao sam na vratara, ali Bradić je u tom duelu izašao kao pobjednik i lopta je završila u korneru. Iz kornera s desne strane napada domaćih, Vjeko odlično ubacuje loptu na visinu jedanaesterca gdje je Čunčić dočekuje i volejom puca, ali malo iznad grede, tako da ništa od smanjenja vodstva gostiju. Desetak minuta kasnije domaći junior Domić kombinira sa Šestokom na desnoj strani, Šestok ulazi u kazneni prostor, ali kad je trebalo pucati, lopta mu je odskočila i prilika je propala. Ali, u 33. minuti tijekom još jednog napada domaćih, lopta dolazi do Martinića koji je po sredini vrata oko linije koja označava 16 m, dolazi do kontakta i prekršaja gostujućeg stopera, a sudac pokazuje na bijelu točku. Gosti su se bunili tvrdeći da je prekršaj bio izvan kaznenog prostora, ali prigovori nisu urodili plodom. Udarac s bijele točke izveo je Šestok i pucao u desni donji kut vratara Bradića, koji ga je pročitao, ali precizno upućenu loptu nije mogao zaustaviti. Turopoljac se polako diže, smanjio je vodstvo gostiju na 1:2.

24.04.2022. Kuče, 23. kolo JŽNL, Turopoljac – Polet 1:4, navijači Poleta s bakljama. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Do kraja poluvremena, Šestok koji je bio raspoloženiji od ostalih igrača Turopoljca, napravio je dar-mar na desnoj strani napada, servirao odličnu loptu kapetanu Lučiću koji sa 5-6 m od vrata na drugoj vratnici ne pogađa prazna vrata! Na odmor se odlazi vodstvom gostiju 2:1.

A drugi dio počinje slično kao i prvi, ranim pogotkom gostiju. Sučić je dao jednu loptu “s očima” za Matušina na desnu stranu gostujućeg napada, do Matušina koji ulazi u kazneni prostor i puca u gornji bliži kut domaćeg vratara i dovodi Polet u vodstvo od 3:1.

24.04.2022. Kuče, 23. kolo JŽNL, Turopoljac – Polet 1:4, Janječić (Polet) i Domić (Turopoljac) u duelu. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Domaći još pronalaze snage za pokušaj odgovora, ali ne stvaraju izrazite prilike, dok gosti na čelu sa Sučićem i Stuparićem te opasnim Matušinom i dalje prijete puno ozbiljnije. U 65. minuti Matušin uzima loptu i izvodi slobodni udarac s nekih 25 m od vrata i pogađa desnu vratnicu domaćih vrata. Par minuta kasnije domaći Markulin koji je zamijenio Halilića, odlično puca sa nekih 35 m prema Bradiću, ali Bradić se nije dao iznenaditi.

I onda, desetak minuta prije kraja Sučić je na svojoj polovici započeo akciju i dao paralelnu loptu na lijevu stranu, vratar Zagorac istrčao je na nju, ali je nije stigao već je do nje došao Šestak koji je prebacuje na drugu vratnicu gdje je danas odlično raspoloženi Matušin dočekuje i posprema u domaću mrežu. Stavljena je točka na i, gosti mogu početi polako slaviti, navijači su to već jedno vrijeme i radili, dok domaći igrači kao da ne vjeruju da je to moguće. No, moguće je i dogodilo se!

Utakmica je bila fer i korektna, za startove je sudac pokazao po jedan žuti karton svakoj ekipi, a Polet je potpuno zasluženo pobijedio Turopoljca kojemu je ovo već treći poraz kod kuće ovog proljeća. Poletova osovina Sučić – Stuparić – Matušin bila je danas nerješiva enigma za igrače Turopoljca, a u Poletu i nije bilo slabog igrača na današnjoj utakmici. Kod Turopoljca može veseliti jedino solidna utakmica juniora Domića i samo malo starijeg Čaića te donekle raspoloženog Šestoka, dok smo sve ostale igrače znali vidjeti u puno boljim izdanjima. Kriza u Turopoljcu se nastavlja, dok je u Poletu nakon tri pobjede u nizu, od čega dvije u gostima, situacija dijametralno suprotna. Polet se ovom pobjedom bodovno izjednačio s Turopoljcem i sada je 7. poziciji na tablici, dok je Turopoljac na 6. mjestu sa po 36 bodova.

24.04.2022. Kuče, 23. kolo JŽNL, Turopoljac – Polet 1:4, Zvonimir Matušin, trostruki strijelac za Polet. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Trener Poleta, Josip Rožić rekao je da je sretan zbog ove pobjede i čestitao svojim igračima na odličnoj utakmici i izvršavanju onoga što su planirali i dogovorili. Kad je iz mlađih kategorija krenuo u seniorski nogomet i kad je zamijenio Marija Pavišu, nije očekivao ovako dobar start, ali promjenu su dobro prihvatili i igrači što se vidi i po treniranju, a i po rezultatima.

24.04.2022. Kuče, 23. kolo JŽNL, Turopoljac – Polet 1:4, pozdrav trenera prije utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Trener Turopoljca Goran Jelavić nije bio baš pričljiv što je i razumljivo, ali čestitao je gostima na boljoj igri i pobjedi, dok je igrom Turopoljca tek na momente bio zadovoljan, ali problem je kako kaže, u nedovoljnom igračkom kadru i nedostatku treninga.

U sljedećem kolu Polet dočekuje Lomnicu na Zvrniku, dok Turopoljac gostuje u Obrezini kod Mladosti.

24.04.2022. Kuče, 23. kolo JŽNL, Turopoljac – Polet 1:4, navijačice Poleta. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Jedinstvena županijska liga 2021./2022. – 23. kolo, 24.04.2022.

TUROPOLJAC – POLET 1:4 (1:2)

KUČE, igralište NK Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 24.04.2022. u 17:00 sati. Vrijeme sunčano, vjetrovito, teren odličan za igru. Gledatelja 150.

Sudac: Huzjak Jurica (Zagreb). Pomoćnici: Smolčić Ivan (Zagreb), Vitez Josip (Kobilić). Delegat: Kunić Igor (Zagreb).

Strijelci: 0:1 – Matušin Zvonimir (1), 0:2 – Pejak Mario (18), 1:2 – Šestok Ivan (34 – KU), 1:3 – Matušin Zvonimir (48), 1:4 – Matušin Zvonimir (80).

NK Turopoljac: Zagorac 5, Domić 5,5, Čunčić 5,5, Gogić 5, Perić 5, Čaić 6, Lučić (C) 5,5, Dejanović 5 (od 75′ Đuračić -), Martinić 5,5, Šestok 6,5, Halilić 5 (od 62′ Markulin -).

Trener: Goran Jelavić 5

NK Polet: Bradić 7, Brajković 7, Janječić 7, Baćan 7, Radovanović 7, Stuparić (C) 8, Jušić – (od 16′ Kopilović 7), Sučić 8 (od 84′ Vukadin -), Pejak 7,5, Matušin 9, Šestak 7.

Trener: Josip Rožić 7

Igrač utakmice: Zvonimir Matušin (Polet)