in

Donjeturopoljski derbi u Vukovini između Bana Jelačića i Turopoljca pripao domaćinu

Domaćin je odigrao borbenu i čvrstu utakmicu i nadigrao indisponiranog lidera JŽNL

Subota poslijepodne, lijep dan u Vukovini, sunčano i toplo, sve je bilo spremno za derbi turopoljskih klubova iz susjednih sela Vukovine i Kuča.

Domaćin je u utakmicu ušao oprezno, dok je za goste iz Kuča teško reći kakav su pristup igri planirali, a kakav ostvarili. Uglavnom, prvo poluvrijeme vodila se “taktička bitka” na sredini terena koju je domaćin u potpunosti dobio, svaka “ničija” lopta otišla je crno-zelenima, dok su se (ovaj puta žuti) gosti teško snalazili na terenu. A kada je još došlo do ozljede najprije Čaića u 24. minuti, a kasnije i Dejanovića u 38. minuti, sredina terena potpuno je pripala domaćinu.

U takvoj igri, domaći su i zaprijetili gostima u 18. minuti kada je Memić ušao neometan s desne strane napada i pucao u bliži kut vratara Lauša, ali je gostujući vratar dobro obranio i izbio loptu u korner. Nakon izvedenog kornera, lopta se (opet!) odbija domaćinu i prvo puca Čumpek, ali žuti blok dobro reagira i izbija loptu do Nikića koji puca visoko preko vrata Lauša.

18.09.2021., 6. kolo JŽNL, Vukovina, Ban Jelačić – Turopoljac 1:0, kapetani i sudac prije utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Ali, u 43. minuti gosti nisu bili takve sreće. Prizmić je prošao po desnoj strani napada domaćih i izvrsno vratio povratnu loptu prema jedanaestercu gdje se najbolje snalazi Miletić i neobranjivo puca u lijevi kut vratara Lauša za vodstvo domaćina. Potpuno zasluženog vodstva.

Do kraja poluvremena još je Šestok pokušao svladati vratara Sakača, ali je njegov udarac sa 16 m bio lagani zadatak za domaćeg vratara. Bio je to ujedno i prvi udarac prema vratima domaćina od strane lidera JŽNL.

U drugi dio gosti su ušli malo odlučnije, ali opet nedovoljno odlučno za promjenu rezultata. Trener Pancirov pokušao je promjenama u postavi dobiti na probojnosti i u posjedu lopte, ali sve je to bila jalova premoć. Gosti su pokušavali s krila ubacivanjem lopti u kazneni prostor, ali to je bilo kao na zagrijavanju za vratara Sakača. Jedini ozbiljniji napad dogodio se u 74. minuti kada je loptu dobio Mlinarić koji se sjurio polulijevo prema vratima domaćih, ali je došlo do duela sa stoperom domaćih, a loptu je pokupio vratar Sakač. Gosti su tražili kazneni udarac, ali sudac je bio dijametralno suprotnog mišljenja, pa je čak dodijelio i žuti karton Mlinariću zbog navodnog pokušaja iznuđivanja kaznenog udarca. U još jednoj prilici našao se Mlinarić u 78. minuti kada je opet ušao s lijeve strane, pucao, ali pored lijeve vratnice vratara Sakača.

18.09.2021., 6. kolo JŽNL, Vukovina, Ban Jelačić – Turopoljac 1:0, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Igrači Turopoljca pokušavali su doći u kazneni prostor Bana Jelačića, ali obrana domaćih bila je homogena i svim je dopuštenim sredstvima sprječavala te pokušaje gostiju. U takvoj “va-banque” igri gostiju, domaćin je stvorio još jednu ili dvije prilike, ali udarac Memića Lauš je uspio obraniti, dok su drugi opasni napad domaćih stoperi gostiju ipak uspjeli otkloniti.

Vidjeli smo utakmicu u kojoj je Ban Jelačić potpuno zasluženo pobijedio ovaj puta blijede goste iz susjednog Kuča, goste koji nisu uspjeli povezati dva dodavanja tijekom utakmice, goste koji su morali mijenjati dva igrača zbog ozljeda, goste koji danas nisu imali svoj dan. Na drugoj strani, domaćin je unio puno više volje i srca u igru, njihovi igrači primali su svaku odbijenu loptu u centralnom dijelu terena, bili su jači u skokovima, u duelima, bili su opasniji pred vratima Lauša i potpuno zasluženo pobjeđuju u ovoj utakmici. Utakmica je bila fer i korektna.

Turopoljac i nakon ovog poraza ostaje na čelu tablice, dok se Ban Jelačić s nova tri boda približio lideru na 4 boda zaostatka.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021/2022. – 6. kolo

NK Ban Jelačić – NK Turopoljac 1:0 (1:0)

Vukovina, igralište Bana Jelačića. Subota, 18.09.2021., 17.00 sati. Gledatelja 100. Vrijeme sunčano i toplo, teren neravan, težak za igru.

Glavni sudac: Kokot Antonio (Vrbovec). Pomoćnici: Crnčić Jerko (Vrbovec) i Kamenarić Nikola (Sveti Ivan Zelina). Delegat: Petrac Dario (Zagreb).

Strijelac: 1:0 – Josip Miletić (43).

NK Ban Jelačić: Sakač, Rovišan (od 57′ Karaula), Landeka, Krasnić, Memić, Mihanović, Nikić Mateo, Miletić (od 90′ Malbašić), Čumpek, Prizmić, Zagorec (od 57′ Nezirović, od 85 Nikić Antonio).

Trener: Stefan Rajić

NK Turopoljac: Lauš, Martinić, Čunčić, Lučić (C), Perić, Čaić (od 24′ Šutalo) Dejanović (od 38′ Kovačić), Šestok, Mlinarić, Jaki (od 46′ Markulin), Jandriš (od 69′ Gogić).

Trener: Marko Pancirov

Igrač utakmice: Josip Miletić (Ban Jelačić)