in , ,

Ema Jukić se vratila sa Svjetskog prvenstva: Sjajni rezultati s turnira u Daruvaru, Rijeci i Karlovcu

Juniorka Karate kluba Velika Gorica, Ema Jukić, početkom ovog tjedna vratila se sa Svjetskog prvenstva za kadete, juniore i U21, koje se proteklog vikenda održalo u Veneciji, Italija. Iako je Ema zaustavljena u 1. kolu od predstavnice Srbije rezultatom 0:0, iz Kluba su ponosni na njen nastup i kako ih je predstavljala na najvećem karate natjecanju na svijetu.

Pridružila se hrvatskoj reprezentaciji koja je u izuzetno jakoj konkurenciji od 1956 natjecatelja iz 111 država osvojila šest medalja.

Ema je veliki potencijal koja će uz konstantni rad sigurno napraviti odlične rezultate-poručuju iz Kluba.

-Ema se ovaj tjedan odmara nakon povratka, a ostali naši članovi marljivo treniraju i bore se na borilištima po cijeloj Hrvatskoj. U Daruvaru je 03. listopada održan turnir koji je okupio preko 400 natjecatelja, a na kojem je nastupilo naših mlađih članova. Ukupno smo osvojili 8 medalja, od čega dva zlata, tri srebra i tri bronce. Najuspješnija su bila braća Miletović, Borna i Vito, osvojivši zlata u svojim kategorijama ml. učenika -35kg i -39kg. Osim njih srebrom su se okitili Bruno Debijađi, Nikola Krnjaja i Ita Noršić, a broncom Luka Jukić, Borna Miletović u starijem uzrastu, te Ita Noršić također u starijem uzrastu – poručuju iz Kluba.

Dan poslije Daruvara u Rijeci je održan po prvi puta karate turnir Champions Cup. Turnir je okupio 456 natjecatelja, a nastupila je starija ekipa kadeta i juniora u ukupno 14 kategorija.

-Vratili smo se sa odličnim rezultatima, tj. 5 zlata i 3 bronce. Vrhunski odrađene borbe naših kadeta i juniora i jako dobar pokazatelj trenutne odlične forme. Najuspješniji su bili Ema Filković, Katja Braica, Matea Kordić, Mia Čunčić i Nikola Huzjak osvojivši zlatne medalje, a bronce su osvojili u mlađem uzrastu Matea Kordić, Mia Čunčić i Franka Jerkin – poručuju iz Kluba.
Karataše Velike Gorice očekuje zagrebačka karate liga na kojem se nastupa sa 30 natjecatelja, a kadeti, juniori i U21 uskoro počinju sa izbornim postupkom za Europsko prvenstvo koje se održava u veljači 2025. u Poljskoj.

Čestitamo svim našim natjecateljima na sjajnim rezultatima i želimo im puno sreće u nadolazećim natjecanjima!