Eurogol Krpana donio pobjedu Lukavcu u susretu protiv Vrbovca

Jedan eurogol, tri kaznena udarca, 8 žutih i 1 crveni karton te slobodno sudačko uvjerenje obilježili utakmicu u Kurilovcu

Srijeda poslijepodne na odlično pripremljenom travnjaku SRC Udarnik u Kurilovcu, susret Lukavca i Vrbovca, u 9. kolu 3. HNL Središte. Vrijeme oblačno, miriše na kišu i zahlađenje, vjetar možda.

Početak utakmice i ispitivanje snaga dali su do znanja da bi utakmica mogla biti zanimljiva. I bi zanimljiva!

06.10.2021., 3. HNL Središte, 9. kolo, Lukavec – Vrbovec 3:2, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U početku igralo se uglavnom na sredini terena s nasumičnim pokušajima napada prema protivničkim vratima jednih i drugih, ali bez neke veće ugroze za jedne ili za druge.

U 13. minuti domaćin je u napadu, visoka lopta ubačena je u kazneni prostor gostiju koji otklanjaju potencijalnu opasnost i u brzoj kontri dolaze do vodstva – Colarić proigrava Frigana koji puca, a Luter brani njegov udarac, ali na žalost Lukavčana, lopta se odbija na noge Babića koji je posprema u mrežu. Vodstvo gostiju 1:0.

Domaćin dolazi “k sebi” dosta brzo, ali ozbiljnije prijeti tek u 30. minuti kada dobar udarac Humeljaka sa 18 m odlazi pored desne vratnice vratara gostiju Zrinščaka. Na terenu se vodi čvrsta borba sa dosta prekršaja, a dojam je bio da većinu suđenih prekršaja sudac dosuđuje u korist domaćina. A na klupi gostiju atmosfera je prilično zagrijana, komentira se skoro svaka odluka suca, bez obzira radilo se o prekršaju ili zaleđu. U 37. minuti sudac dosuđuje kazneni udarac za domaće  kada je Valentinčić ušao u kazneni prostor s desne strane, između dvojice gostujućih igrača i u kontaktu s jednim od njih, igrač domaćih pada, a sudac pokazuje na bijelu točku. Prosvjedi nisu pomogli, a Ezgeta je bio siguran realizator s bijele točke i dovodi rezultat u egal.

Do kraja poluvremena još je vrijedno zabilježiti udarac Konjevoda sa 20 m, ali i njegov je udarac otišao pored vratnice. A u zadnjoj minuti prvog poluvremena, gostujući Bubnjar bio je sam pred Luterom, u petercu, ali Luter je opet na visini zadatka i brani njegov pokušaj.

Početkom drugog poluvremena počela je polako padati i kiša, a i puhati vjetar koji je bio prilično neugodan. Gledateljima, naravno, jer na terenu nije bilo hladno, igralo se i trčalo, borilo za svaku loptu.

Svoj udarac isprobao je i Lagundžija u 54. minuti, ali ni on nije bio precizan, a u 63. minuti gostujući igrač Colarić nakon slobodnog udarca, glavom dobro puca, ali preko gola Lutera. Već u sljedećoj minuti domaći su stvorili gužvu u kaznenom prostoru Vrbovca, ali ništa se opasnije nije dogodilo, da bi samo minutu kasnije kapetan gostiju Ćosić za prekršaj na sredini terena, a kakvih je bilo nekoliko na utakmici do tada, dobio žuti karton. Ali, na njegovu žalost, a i na ogorčenje gostiju, to mu je bio drugi, isključujući. Igrač više za domaćina.

Nedugo nakon isključenja, dosuđen je prekršaj za domaćina s lijeve strane, a u gužvi koja se stvorila u kaznenom prostoru nakon slobodnog udarca, netko od igrača Lukavca pada, a sudac bez imalo razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Prosvjedi gostiju nisu pomogli, sudac nije promijenio svoju odluku, a Ezgeta je bio neumoljiv kao i kod prvog kaznenog udarca. Vodstvo domaćina 2:1. Iz dva jedanaesterca.

06.10.2021., 3. HNL Središte, 9. kolo, Lukavec – Vrbovec 3:2, duel kojeg sudac ocjenjuje kao prekršaj za kazneni udarac za Lukavec. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Tada se dogodilo nešto što se ne viđa često na utakmicama, pogotovo ne na utakmicama 3. lige – udarac sa centra nije imao tko izvesti, jer su gostujući igrači, vjerojatno iz revolta prema suđenju napustili travnjak i krenuli prema svlačionici. Taj “performans” trajao je oko dvije-tri minute, a na kraju je razum ipak pobijedio – igrači su se vratili i nastavili igru.

Domaći sa igračem više, ali gosti vjerojatno dodatno motivirani, a i zbog inata, pokušavali su izjednačiti. A za to im se pružila i najbolja prilika – u 82. minuti, kada je prilikom skoka u kaznenom prostoru, jedan igrač gostiju je povučen i srušen, a sudac je opet bez puno razmišljanja, pokazao na bijelu točku. Kazneni udarac izveo je Colarić i Luter nije imao šanse. Rezultat je izjednačen na 2:2.

06.10.2021., 3. HNL Središte, 9. kolo, Lukavec – Vrbovec 3:2, duel kojeg sudac ocjenjuje kao prekršaj za kazneni udarac za goste. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Unatoč brojčanoj prednosti domaćina, gosti se nisu predavali i dosta lako dolaze do kaznenog prostora domaćina, ali bez izrazite prilike za gol. Ali, zato domaći vode. I to kakvim golom Krpana, golčinom radi kakvih se isplati doći na utakmice. Nakon akcije po desnoj strani napada domaćih, lopta je prebačena na lijevu stranu, do mladog Krpana koji iz trka puca sa 17 m i lopta uz dodir grede ulazi u mrežu. Eurogol za 3:2 u 84. minuti!

Do kraja utakmice i sudačke nadoknade od 5 minuta, gosti su još dva puta pucali prema golu domaćina, ali bez uspjeha, isto kao i Humeljak koji je u 92. minuti išao sam prema vratima Zrinščaka, ali udarac je išao ravno u vratara.

Utakmica je završila pobjedom domaćina 3:2, bilo je zanimljivo i napeto, ali vaš izvjestitelj ne može se oteti dojmu da je sudac imao utjecaja u kreiranju rezultata, koji je ovaj puta išao na ruku domaćina i koji je izazvao lavinu gorčine, ljutnje i na kraju razočaranja kod gostiju. No, vjerojatno takve odluke suca idu pod objašnjenje kao “slobodno sudačko uvjerenje”! Domaćin je dobio 3, a gosti 5 žutih i jedan crveni karton, više zbog nesportskog ponašanja nego zbog preoštre igre.

Ovom pobjedom Lukavec je sa 10 bodova na 12. mjestu tablice 3. HNL Središte.

3. HNL SREDIŠTE 2021./2022. – 9. KOLO, 06.10.2021.

NK LUKAVEC – NK VRBOVEC 3:2 (1:1)

Kurilovec, igralište SRC Udarnik. Gledatelja 100. Vrijeme oblačno, teren odličan za igru.

Glavni sudac: Komesar Mladen. Pomoćnici: Bilić Zlatan i Jakopec Mateo (svi iz Zagreba). Četvrti sudac: Landeka Zvonimir (Velika Gorica). Delegat: Kozlovac Nedjeljko (Jastrebarsko).

STRIJELCI: 0:1 – Babić (13), 1:1 – Ezgeta (37 – KU), 2:1 – Ezgeta (64 – KU), 2:2 – D. Colarić (81-KU), 3:2 – Krpan (84).

NK LUKAVEC: Luter, Gudelj (od 46′ M. Grdenić), Lagundžija (od 62′ Krpan), M. Grdenić (od 67′ Krpečanec), Meter, Ezgeta, Valentinčić (od 62′ L. Borković), Konjevod, Humeljak (od 93′ Cvetko), Ivezić, Althaller.

TRENER: Slaven Batovanja

NK VRBOVEC: Zrinščak, Škaro (od 46′ Slišković), Ćosić, D. Colarić, Babić, Bubnjar (od 46′ Nakić), Tolić, Krizmanić, Tomas, Frigan, Lovrić.

TRENER: Dražen Biškup