in

Prvi dio pripao je Kurilovcu, dok je u drugom Jelačić bio bolji i efikasniji

Dobro pripremljen teren u Vukovini spremno je dočekao nogometaše domaćeg Jelačića i gostujućeg Kurilovca u utakmici poluzavršnice kupa Grada Velike Gorice, a okupilo se i preko 100 gledatelja, navijača jedne ili druge ekipe, ali i gledatelja koji su došli uživati u nogometu. Jer, ipak je stabilni član JŽNL, Jelačić dočekao trećeligaša Kurilovca i očekivao se dobar nogomet.

25.05.2022. Kup GVG, Ban Jelačić – Kurilovec 2:0, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Prvo je poluvrijeme pripalo gostima u crvenim dresovima koji su imali nekoliko zrelih prilika, jednom su pogodili vratnicu, a jednom je Sakač izvrsno zaustavio udarac napadača Kurilovca. Domaći su igrali požrtvovno i čvrsto te su dobro parirali gostima, ali bez ikakve veće opasnosti za vratara gostiju, Halilića.

U drugi dio Jelačić kreće sa Smokom umjesto mladog Harambašića, dok je Kurilovec prvu izmjenu napravio tek u 57. minuti kada su ušli Tolj i Župetić umjesto Šarića i Selmana. Kasnije su još ušli i Milatović, Đuđić i Krnjić umjesto Muse, Reslera i Kušeca.

Dva najznačajnija momenta na utakmici dogodila su se u 60. i 69. minuti. Najprije je uporni Memić uspio “ukrasti” loptu obrani Kurilovca i stvorio si je priliku koju strijelac kakav je Memić ne propušta i dovodi Banove iz Vukovine u vodstvo 1:0, na opću radost već svima poznatih najvatrenijih navijača Jelačića na terasi kod sportskog objekta, iza gola na koji su drugo poluvrijeme napadali domaći igrači. Naravno, za ovakav značajni događaj kao poluzavršnica kupa GVG, među navijačima bili su i predsjednici Jelačića Ervin Kolarec i Kurilovca, Dražen Vujnović.

Nakon postignutog pogotka, Banovi kao da su dobili dodatnu snagu i nastavili napadati prema vratima Halilića što je opet urodilo plodom kada su obrambeni igrači Kurilovca nakon jedne gužve srušili Mihanovića u kaznenom prostoru. Sudac Marinčević pokazao je na bijelu točku, a siguran realizator kaznenog udarca bio je Ivan Smok. Iako ga je vratar Halilić pročitao, nije mogao do lopte i domaći vode 2:0. Moglo bi se reći – zasluženo.

Do kraja utakmice gosti su pokušavali postići pogodak i dovesti utakmicu u neizvjesnost, ali osim jednog slobodnog udarca sa 20-ak m kojeg je paradom obranio pouzdani vratar domaćih Sakač, nije bilo opasnije situacije pred njegovim vratima. Najviše gužve pred vratima Sakač bilo je nakon udaraca iz kuta, ali obrana pod “ravnanjem dirigenta” Saše Sabljaka i vrlo dobrog Matića, zajedno s ostalim igračima, sve je probleme riješila pozitivno za vrata Jelačića.

Utakmica je bila fer i korektna, uz 3 žuta kartona domaćinu i 2 gostima zbog preoštrih startova ili povlačenja za dres igrača.

Utakmica je imala dva različita poluvremena, prvo u kojem su gosti bili bolji i opasniji, ali bez realizacije i drugo u kojem je nestalo opasnosti pred vratima Jelačića, ali ih je bilo više pred vratima Kurilovca, što je urodilo sa dva pogotka u mreži Halilića za zasluženu pobjedu Bana Jelačića i njihov plasman u završnicu kupa GVG, gdje ih čeka drugi turopoljski trećeligaš, Lukavec.

Nakon utakmice, igrači obje ekipe sportski su se pozdravili, a predsjednici Kolarec i Vujnović ostali su sjediti zajedno za stolom, u potpuno drukčijim raspoloženijima i svaki sa svojim mislima…

25.05.2022. Kup GVG, Ban Jelačić – Kurilovec 2:0, pozdrav nakon utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Kup NS VG, poluzavršnica, 25.05.2022.

NK BAN JELAČIĆ – NK KURILOVEC 2:0 (0:0)

Vukovina, igralište Bana Jelačića. Srijeda, 25.05.2022. u 18:00 sati. Vrijeme promjenjivo, u drugom dijelu i vjetrovito, teren dobro pripremljen, odličan za igru. Gledatelja 110.

Glavni sudac: Marinčević Ivan (Mičevec). Pomoćnici: Matić Marko, Ćulumović Katarina (oba iz Velike Gorice). Delegat: Stanilović Darko (Velika Gorica).

Strijelci: 1:0 – Memić Miron (60), 0:2 – Smok Ivan (69).

NK Ban Jelačić: Sakač, Prizmić, Matić, Sabljak, Krasnić, Landeka, Mihanović, Nikić (C) Mateo, Harambašić (0d 46. Smok), Memić, Miletić 6.

TRENER: Stefan Rajić

NK Kurilovec: Halilić, Bolješić, Kušec (od 78. Đuđić), Radoš, Šarić (od 57. Tolj), Knežić, Musa (od 68. Milatović), Matoš, Resler (od 78. Krnjić), Selman (od 57. Župetić), Alili.

Igrač utakmice: Miron Memić (Ban Jelačić).

25.05.2022. Kup GVG, Ban Jelačić – Kurilovec 2:0, Miron Memić, strijelac prvog pogotka za Jelačić. Foto: Z. Sever/V’Gradu