FOTO Bikovi se izborili za rutinsku pobjedu

Gorica je dugo lomila goste iz Dubrave, a presudila je treća četvrtina koju su domaćini dobili 23:11 i otišli na 19 razlike

U 9. kolu HT Premijer lige u subotu navečer su se sastale ekipe Gorice i Furnira, a bodovi su zasluženo pripali Goričanima.

Furnir je na isteku druge minute koševima Karahodžića i Mandalinića poveo 3:5, međutim, pokazat će se, to je bilo njihovo jedino vodstvo na utakmici.

Kalajžić, Savić i Baković rade seriju 10:0 za vodstvo Gorice 13:5 sredinom prve četvrtine.

Igrači iz Dubrave nisu se predavali pa Bikovi nisu mogli do dvoznamenkaste prednosti, a prvu dionicu zatvorio je polaganjem Marić za 25:18.

Poslije malog odmora igrači Jeronima Šarina rade seriju 6:0 i stižu na samo poen zaostatka (25:24). No, tada se budi i Sesarov stroj pa u 18. minuti poslije polaganja Kapuste Bikovi odlaze na +11 (38:27). Završnica prvog dijela pripala je gostima koji do velikog odmora smanjuju na 40:33. Gorica je mogla biti zadovoljna ovim vodstvom s obzirom da su za tricu šutirali mršavih 3/15.

Za odluku o pobjedniku ključna je bila treća četvrtina. Gorica je energetski ušla puno izraženije, Savić stavlja nekoliko trica, a na isteku ove dionice Uljarević pogađa za +19 (63:44).

Igrači Furnira svejedno nisu bacili koplje u trnje i poslije trice Marića u 34. minuti spuštaju se na -9 (67:58). Seriju gostiju prekida floater Kapuste i zakucavanje Bakovića, ali Mandilinić pogađa tricu za 71:61 na tri i pol minute do kraja. I kada su se gosti ponadali da mogu zakomplicirati završnicu trice pogađaju Savić i Kalajžić i pobjednik je bio definitivno potvrđen. Konačnih 79:67 realan su prikaz odnosa snaga večeras, a Bikovi ovom pobjedom prekidaju seriju od tri poraza.

U redovima Gorice večeras su najefikasniji bili Marko Baković i Mate Kalajžić sa 16 poena. Tricaški raspoloženi Emil Savić pridodao je 15, a Ante Mašić zaustavio se na 10 poena.

Goste je predvodio dvojac Mateo Vidović i Igor Marić s 13 poena, a 11 poena postigli su Kenan Karahodžić i Lovro Mandalinić.

Jeronimo Šarin: „Definitivno smo imali svoje šanse pogotovo u prvom poluvremenu. Neki ključni igrači nam nisu odigrali na razini kako inače igraju i što je najgore dva glavna igrača su nam ušli u probleme s faulovima već početkom treće četvrtine. Jedan igrač nam je bolestan tako da je sa suženim rosterom teško parirati Gorici. U četvrtoj četvrtini smo se pokušali vratiti i bili smo na 9 razlike, ali jednostavno Gorica ima puno dulji roster i puno veći broj igrača. Kada smo u problemima s faulovima i kada nam nedostaju igrači onda je jako teško igrati pogotovo u gostima. U naredna dva kola imamo protivnike po mjeri i pokušat ćemo s njima izvući nešto više.”

Marko Prelec: „Mislim da smo danas igrali jako loše. Imali smo previše izgubljenih lopti u prvom poluvremenu. Pokušali smo se na kraju vratiti. Na početku zadnje četvrtine spustili smo se na 9 razlike, ali jednostavno nismo imali tu moć i snagu da se vratimo u potpunosti. Mi smo zabijali trice, a oni su vraćali na isti način. Jednostavno nismo imali duljinu rostera. Falio nam je Filip Krajina zato jer su naša dva visoka praktično morali cijelu utakmicu igrati i bilo je kasno za nešto više.”

Josip Sesar: Mislim da smo lagano pobijedili. Možda ne s tolikom razlikom koliko mislim da je razlika u kvaliteti. Međutim, nismo u dobrom momentu, šuterski smo danas slabo odreagirali. Zato smo u defanzivnom dijelu bili jako dobri što pokazuje njihovih 25 izgubljenih lopti. Moramo nastaviti raditi, u srijedu je već Alpe Adria Kup i okrećemo se daljnjim utakmicama

Emil Savić: „Prvo bih htio reći da je Dubrava odigrala odličnu utakmicu. Mi smo se napokon vratili nekim pobjedama. Sljedeća utakmica je u Alpe Adria Kupu i putujemo u Austriju. Trebamo se spremiti za to i nastaviti u ovom ritmu te doći do što više pobjeda.”