in

Pred 200-tinjak gledatelja Zeleni pobijedili pogotkom Šestoka u prvom poluvremenu

Nedjelja, 13. ožujka 2022. godine, igrale su se utakmice 17. kola JŽNL, a najveću pozornost svakako privlačio je susret u Kučama gdje je domaći Turopoljac dočekao lidera Naftaša iz Ivanića. Vrijeme sunčano, toplo, teren u Knejama dodatno povaljan, a sve u cilju osiguranja što boljih uvjeta za igranje jednoj i drugoj ekipi. Očekivalo se i više gledatelja nego što ih obično bude, pa ih se tako i okupilo oko 200.

13.03.2022., 17. kolo JŽNL, Kuče, Turopoljac – Naftaš 1:0, postava Turopoljca Kuče. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Turopoljac je bio kompletan, raspoloživi su bili svi igrači, a slično je bilo i kod gostiju. Sami početak utakmice pripao je gostima koji su imali loptu više u nogama, a domaći igrači Dejanović i Čunčić su već u 7. i 9. minuti dobili žute kartone zbog oštrih startova na protivničke igrače. Gosti su imali 2-3 slobodna udarca u opasnoj zoni, a u 9. minuti jedan dobar udarac gostujućeg igrača Krsnika iz samog gornjeg desnog kuta vratara Zagorca skinuo je glavom Mislav Čunčić.

13.03.2022., 17. kolo JŽNL, Kuče, Turopoljac – Naftaš 1:0, postava Naftaša Ivanić. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Imali su gosti izglednu priliku i par minuta kasnije, ali Zagorac je bio na visini zadatka. Domaći su izgledali dosta neorganizirano u tim trenucima, a tek u 16. minuti susreta uputili su prvi udarac prema vratima Banovića, kada je Mlinarić pucao sa 16 m.

13.03.2022., 17. kolo JŽNL, Kuče, Turopoljac – Naftaš 1:0, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Prvo poluvrijeme igralo se uglavnom na polovici terena koja je pripadala igračima Turopoljca, ali bez nekih velikih prilika za goste jer više su igrali na bokove, nedostajalo im je okomitosti. U jednom pokušaju u 28. minuti s nekih 20 m, gostujući Vrdoljak je dobro pucao pod gredu, ali vratar Zagorac i ovaj put bio je uspješan.

A onda u 37. minuti gosti su napadali na desnu stranu obrane Turopoljca i izgubili loptu koju je onda mladi Čaić odlično odigrao za Mlinarića uz aut liniju. Mlinarić je primio tu loptu, oslobodio se svog čuvara, krenuo prema sredini igrališta i ubacio loptu iza leđa obrane gostiju koji su bili u ravnini linije na centru igrališta. Tu se odlično ubacio Šestok i sa svoje polovice terena utrčao iza zadnje linije gostiju, pretrčao stopera i varkom “bacio” vratara na zemlju te rutinirano poslao loptu u praznu mrežu. Domaćin vodi, radost i veselje igrača, a još više navijača Turopoljca.

13.03.2022., 17. kolo JŽNL, Kuče, Turopoljac – Naftaš 1:0, slavlje nakon pogotka Šestoka. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Do kraja poluvremena još je gostujući Sabolić ušao s desne strane prema vratima Zagoraca, pucao prema gornjem desnom kutu Zagorčevih vrata, ali nije bio precizan. Poluvrijeme za završilo bez daljnjih uzbuđenja.

U drugom dijelu očekivali su se daljnji napadi gostiju, ali oni su bili neprepoznatljivi, njihove igre iz prvog dijela je nestalo, a igrači Turopoljca smireno su čuvali vodstvo. Poneku priliku koju su gosti napravili više stihijski nego organiziranom akcijom, domaći su sprječavali ili pravodobnom intervencijom obrambenih igrača na čelu sa raspoloženim Mislavom Čunčićem, ili je Zagorac obranio. Najopasniji udarac gostiju uputio je Miličević u 75. minuti kada je s desne strane napada pucao desnom nogom, vanjskom stranom stopala, ali lopta je otišla uz desnu vratnicu vratara Zagorac u gol-aut. Pred kraj utakmice i domaći su imali još dvije prilike, najprije kapetan Lučić, koji je kapetanski odradio i ovu utakmicu, kada je ušao s desne strane u kazneni prostor Naftaša, ali je vratar Banović bio dobro postavljen i Lučić je pucao ravno u njega. Drugu priliku imao je Đuračić, kojem je loptu u zadnji čas vratar Banović skinuo s noge kada je trebalo samo uputiti je prema praznoj mreži.

U čvrstoj utakmici bez previše ljepote, domaćin je zasluženo pobijedio lidera Naftaša i prvenstvo učinio zanimljivijim, iako je do kraja još daleko, ali prednost Naftaša smanjena je na 3 boda. Kako je prije utakmice predvidio Mislav Čunčić, utakmicu je izgubila ekipa koja je imala više od igre, a utakmica je riješena majstorskim potezima Mlinarića i Šestoka. U postavi Turopoljca nije bilo slabog mjesta, a bolji od drugih bili su Šestok, Lučić, Čunčić i Mlinarić.

Utakmicu je dobro vodio glavni sudac Igor Pajač s pomoćnicima Nikolom Kamenarićem i Brunom Gellerom.

U sljedećem kolu Turopoljac gostuje kod Kupe, u Pokupskom, dok Naftaš dočekuje Lomnicu.

Jedinstvena županijska liga 2021./2022. – 17. kolo, 13.03.2021.

Turopoljac – Naftaš 1:0 (0:0)

Kuče, igralište NK Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 13.03.2022. u 15:00 sati. Gledatelja 200. Vrijeme sunčano i toplo, teren dobar za igru.

Sudac: Pajač Igor. Pomoćnici: Kamenarić Nikola, Geller Bruno (svi iz Sv. Ivana Zeline). Delegat: Petrac Zlatko (Velika Gorica).

Strijelci: 1:0 – Ivan Šestok (38).

NK Turopoljac: Zagorac 6,5, Martinić 6,5, Čunčić 7,5, Gogić 6,5 (od 92′ Jandriš -), Dejanović 6,5, Lučić (C) 7, Šestok 7,5, Čaić 6,5 (od 71′ Paradžik -), Mlinarić 7 (od 84′ Đuračić -), Horvat 6,5, Perić 6 (od 46′ Šutalo 6,5).

Trener: Goran Jelavić 6,5

NK Naftaš: Banović Alen 5,5, Tsutida 6, Rekavić 6, Čuni 6, Vrdoljak 5,5, Sabljak 5,5 (od 67′ Banović Dario -), Miličević 5,5, Krsnik 5,5, Šeremet 5, Souza 5,5 (od 46′ Božić 5,5), Sabolić 5 (od 57′ Hadaš -).

Trener: Zlatko Koletić 6

Igrač utakmice: Ivan Šestok (Turopoljac)