Na tvrdom i neravnom terenu Jelačić je bio bolji i minimalno pobijedio Polet

Susreti između Bana Jelačića i gostiju iz Buševca uvijek privlače pozornost gledatelja, ali i kod igrača donese uvijek dodatni motiv i želju za dokazivanjem tko je bolji. Tako je bilo i ove subote u Vukovini, uz prohladno vrijeme i neugodni vjetar koji je hladio okupljenih oko 70 gledatelja, osim onih koji su bili oko kotla i spremali grah s kobasicama za igrače obiju ekipa. Teren je bio neravan i tvrd, težak za igru, lopta se teško kontrolirala i to je dodatno opterećivalo igrače.

Obje postave su igrale bez nekoliko igrača koji inače počinju u prvoj postavi, ali što zbog kartona što zbog ozljeda, neki od njih nisu igrali pa tako kod domaćih u postavi nije bilo Matića i Sokića, dok je kod gostiju taj popis bio još i duži – Sučić, Stuparić, Vukadin, Janječić, Šestak i naravno, Bradić na vratima.

19.03.2022., Vukovina, Ban Jelačić – Polet 1:0, kapetani Nikić I Pejak i sudac Čefko prije početka utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Nakon nekoliko minuta nazovimo to upoznavanja s terenom i loptom, domaćin je prvi priprijetio udarcem iz kuta direktno u vrata, ali Kompes i kasnije obrambeni igrači otklonili su opasnost. No, u 13. minuti nije bilo spasa – Krasnić je odlično ušao po lijevoj strani nakon dobre lopte Matea Nikića, došao sam pred Kompesa i pucao. Lopta je okrznula vratara gostiju, ali je ipak završila u mreži za rano vodstvo domaćina.

Nisu se Poletovci predali, pokušavali su, a najopasniji u tome bio je Matušin koji je pucao u 15. minuti s lijeve strane, ali lopta odlazi u gol-aut. Isti igrač prošao je i u 28. minuti po lijevoj strani, prošao nekoliko igrača i kad si je stvorio prostor za udarac, lopta je nezgodno odskočila preko noge i otišla visoko u gol-aut.

I domaćin stvara prilike, pa je tako u 33. minuti nakon slobodnog udarca s lijeve strane napada lopta došla do Mihanovića na drugoj stativi koji puca, pogađa desnu vratnicu Kompesovog gola, odbija se i pogađa Miletića u ruku i prilika je otišla u nepovrat.

19.03.2022., Vukovina, Ban Jelačić – Polet 1:0, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

I onda u zadnjoj minuti prvog dijela dvoje prilike, najprije za domaćina Harambašić, koji se dosta trudio, išao je sam prema Kompesu, ali prebacio je vrata, a u napadu gostiju Baćan dobro ubacuje s desne strane na glavu Matušina koji odlično proigrava Župetića, on odmah puca, ali Sakač brani. Bila je to najizglednija prilika za goste, ali Sakač je potopio njihove nade u izjednačenje.

19.03.2022., Vukovina, Ban Jelačić – Polet 1:0, treneri Rajić i Paviša sudjeluju u igri. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U drugom dijelu bilo je manje prilika i s jedne i s druge strane, a izdvajamo Harambašićevu u 54. minuti kada je došlo do nesporazuma stoperskog para gostiju, Harambašić ulazi prema kaznenom prostoru, ali slabo puca pored desne vratnice Kompesa u gol-aut.

Samo dvije minute kasnije Zeleno-crni izvode brzo slobodni udarac, lopta dolazi do Krasnića na lijevoj strani napada koji je odmah vraća u kazneni prostor Rovišanu, ali on ne pogađa loptu kako treba i puca visoko preko vrata Kompesa.

Otprilike nakon sat vremena igre, u glavometu na desnoj strani domaćeg napada lopta na kraju dolazi do Miletića koji je bio prilično s desna i pucao je pored lijeve vratnice vratara Kompesa.

Do kraja utakmice domaćin se više koncentrirao na obranu svojih vrata, dok su gostujući napadi bili nedovoljno opasni za Sakača. Stoper domaćih Maslač odradio je dobar posao u obrani i nije dozvolio opasnije prijetnje Župetića i Matušina prema vratima Jelačića.

Utakmica je otišla na stranu domaćina, mogu reći potpuno zasluženo jer su u imali više prilika tijekom utakmice, iako su u drugom dijelu prepustili inicijativu gostima koji ipak nisu uspjeli opasnije ugroziti vratara Sakača.

Ovom pobjedom Jelačić je privremeno skočio na drugu poziciju na tablici, iza Naftaša, a ispred Turopoljca koji svoju utakmicu igra sutra u Pokupskom, protiv domaće Kupe. Polet je nakon ovog poraza pao na 9. poziciju sa 24 osvojena boda.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021/2021. – 18. kolo

NK Ban Jelačić – NK Polet 1:0 (1:0)

Vukovina, igralište Bana Jelačića. Subota, 19. ožujka 2022. godine, 15.30 sati. Gledatelja 70. Vrijeme poluoblačno, vjetrovito i prohladno. Teren neravan, tvrd, težak za igru.

Glavni sudac: Čefko Josip (Pisarovina). Pomoćnici: Holetić Martin (Sv. Martin pod Okićem), Deverić Patrik (Velika Gorica). Delegat: Grdaković Željko (Jastrebarsko).

Strijelci: 1:0 – Petar Krasnić (13).

NK Ban Jelačić: Sakač 6, Prizmić 6, Maslač 7, Čumpek 6,5, Rovišan 6 (od 75′ Karaula -), Landeka 6,5, Mihanović 6, Nikić (C) 6,5, Krasnić 7 (od 70′ Memić -), Harambašić 6,5, Miletić 6 (od 70′ Smok -).

NK Polet: Kompes 5,5, Đuretić 5,5, Brajković 5,5, Baćan 6, Pejak 6 (C), Jušić 5,5, Bobesić 5,5, Škrtić 5, Župetić 6, Matušin 6, Radovanović 5 (od 59′ Kopilović -).

Igrač utakmice: Petar Krasnić (Ban Jelačić).

19.03.2022., Vukovina, Ban Jelačić – Polet 1:0, ekipa oko kotla. Foto: Z. Sever/V’Gradu