in , ,

FOTO KK Gorica ostvarila vrijednu pobjedu u Zaboku

Gorica je vodila od samog početka i niti u jednom trenutku nije dozvoljavala domaćinima da dođu do rezultatske prednosti

U 6. kolu HT Premijer lige sastale su se večeras ekipe Zaboka i Gorice, a vrijedne bodove s gostovanja odnijela je momčad pod vodstvom goričkog glavnog stratega Josipa Sesara.

Za Goricu je odlično otvorio Baković vežući 4 poena, ali u 3. minuti Črnjević poravnava za 6:6 i vraća stvari na početak Tada se razigrao Konjević koji bez promašaja pogađa tri trice (11 poena u prvoj četvrtini). Serijom 7:0 naši momci odlični su u finišu ove dionice te odlaze na mali odmor s +9 na kontu (15:24).

Drugu četvrtinu polaganjem otvara Cvitković koji u kratkom roku postiže 8 poena i u 14. minuti na semaforu je 21:33. Na drugoj strani s nekoliko poena uzvraća Popić i ne da Gorici da rezultatski pobjegne još više. U 17. minuti Vručinić tricom smanjuje na 28:35, ali Uljarević uzvraća tricom, dvicom i slobodnim bacanjem pa se u zadnju minutu prvog poluvremena ulazi vodstvom Bikova 30:44. Do kraja poluvremena vidjeli smo još tricu Savića i koševe Brocića pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 33:47.

Drugo poluvrijeme tricama otvaraju Cinac i Kalajžić pa Gorica odlazi na +20 (33:53). U 25. minuti razlika je ipak smanjena na +14 (43:57) ponajprije zahvaljujući tricama Črnjevića. Međutim, Sesarov stroj večeras je funkcionirao sjajno da bi dopustio domaćinima povratak u meč. U 30. minuti Uljarević tricom podiže na do tada najvećih +22 (52:74) i omogućuje Bikovima spokojan ulazak u zadnjih 10 minuta.

Do kraja utakmice Goričani rutinski održavaju prednost koja se nakon 4 vezana poena Bakovića raste na +26 (60:86). Konačnih 72:96 realan su odnos snaga na terenu večeras i Gorica je došla do vrijednih bodova s gostovanja u Zaboku.

Presudnu ulogu u večerašnjoj utakmici odigrale su trice koje je Gorica šutirala s 50% uspješnosti (14/28), a posebno se u ovom segmentu istaknuo stopostotni Savić (4/4). S druge strane Zabočani su se slabije šutirali sa perimetra (8/25) i na taj način nisu mogli odgovoriti gostima.

Kod Zaboka najefikasniji su bili Črnjević i Popić sa 17 poena kojima su pridodali 11 odnosno 8 skokova.

U redovima Gorice najviše poena postigao je Konjević, ukupno 17, a odlični su bili i Uljarević s 13, Kalajžić, Cvitković i Savić s 12 te Baković s 11 ubačaja.

Čak 6 dvoznamenkastih strijelaca najbolje govori o kolektivnoj igri Goričana.

Trener KK Gorice, Josip Sesar: ”S ove dvije pobjede smo izašli iz mini krize koja je trajala dvije utakmice. Protiv Sonika su već bile naznake i sve je to već tada izgledalo bolje. Danas smo stvarno odigrali jednu dobru utakmicu od prve do zadnje minute. Svi igrači su nam bili dobro raspoloženi, imali smo energiju i moramo samo dalje tako nastaviti. Moramo još bolje i još jače trenirati Rekao bih još samo da je Zabok puno bolja momčad od ovog što su danas pokazali. Nedostaju im još jedan ili dva igrača koji će dati širinu u rosteru i želim Zaboku dobre igre u budućnosti.”

Igrač KK Gorice, Davor Konjević: ”Moram reći da je pobjeda bila puno lakša od očekivane. Bojali smo se Zaboka, oni su na domaćem terenu uvijek nezgodan protivnik. Mi smo neko vrijeme bili u mini krizi, ali već u utakmici protiv Sonika smo pokazali da smo na dobrom putu da izađemo iz nje. Ovu smo utakmicu od prve minute shvatili maksimalno ozbiljno, postavili smo se kao favoriti i pokazali svoje pravo lice.”