Sa tri pogotka u zadnjih 20 minuta Kurilovec zasluženo došao do pobjede protiv Vrbovca

Prohladna i kišna subota, na SRC Udarnik u Kurilovcu na rasporedu je posljednja prvenstvena utakmica u 3. HNL Središte, a u goste Kurilovcu stigao je Vrbovec. Prije početka utakmice, kiša je malo posustala, a teren je bio odlično pripremljen i pokošen, spreman za još jednu utakmicu.

28.05.2022., 34. kolo 3. HNL, Kurilovec – Vrbovec 3:1, pozdrav prije utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U postavi Kurilovca nije bilo Išeka na vratima kao ni ozlijeđenih Završkog i Šarića.

Početak utakmice koja ni jednoj ni drugoj ekipi nije značila gotovo ništa, pripao je gostima, jer već u prvom napadu Domagoj Colarić, sedmica gostiju puca s desne strane, ali mladi Halilić izbacuje loptu u korner iz kojeg se nije dogodilo ništa značajno. Obje ekipe pokušavaju zavladati sredinom terena, a gosti djeluju opasnije ponajprije zbog dobro raspoloženog Domagoja Colarića, koji odlično barata loptom, odlično se kreće i najveća je opasnost za obranu Crvenih. I u 10. minuti Colarić puca dobro, ali Radoš glavom izbacuje loptu u korner.

28.05.2022., 34. kolo 3. HNL, Kurilovec – Vrbovec 3:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

I kada se najmanje očekivalo, gosti dolaze u vodstvo. Naime, obrana Kurilovca imala je loptu pod kontrolom, kapetan Radoš ima loptu u svom kaznenom prostoru negdje oko 8 m od gola na lijevoj strani obrane i ispucava loptu na koju skače opet Colarić, lopta ga pogađa u leđa i odbija se prema vratima Halilića koji ne stiže zaustaviti “odbijanac” i gosti vode 1:0. “Ni krivi ni dužni” došli su do laganog vodstva pogotkom kakvog se baš i ne viđa često.

Naravno, domaćina je takav pogodak malo poljuljao u njihovoj igri, ali svejedno pokušavaju zaprijetiti Zrinščaku, ali bez nekog većeg uspjeha. Do kraja poluvremena bilježimo još slobodni udarac Colarića s desne strane, ali lopta je otišla pored vrata.

U drugi dio trener Harambašić uvodi Župetića umjesto Alilija, dok kod gostiju ulazi Nakić umjesto Škare. I upravo je Nakić u 56. minuti nakon odlične lopte Domagoja Colarića iza obrane domaćina, bio u prilici povisiti vodstvo gostiju, ali njegov udarac odlično nogom brani mladi Halilić, što je izgleda, bila i prekretnica na utakmici. Naime, nakon toga gosti više nisu imali tako dobre prilike, a igrači Kurilovca počeli su opasnije prijetiti i napadati prema vratima Zrinščaka.

Već u 62. minuti Resler dobro prolazi po desnoj strani i centrira do Župetića čiji udarac obrana izbacuje u korner iz kojeg se nije izrodilo ništa opasno.

A u 65. minuti nakon kornera Radoš puca dobro, ali ipak ne dovoljno precizno glavom, i lopta odlazi pored vrata.

28.05.2022., 34. kolo 3. HNL, Kurilovec – Vrbovec 3:1, dvije sedmice, dva strijelca, Colarić (bijeli dres) i Resler u duelu. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Ipak, ne baš mnogobrojna publika na SRC Udarnik dočekala je i pogodak Crvenih u 70. minuti, kada je loptu dobio Župetić i odlično odigrao Selmana po lijevoj strani iza obrane Vrbovca što Selman koristi i ispod vratara Zrinščaka šalje loptu u mrežu za izjednačenje.

Igra gostiju se raspala, više ni Domagoj, a ni preostala dvojica Colarića nisu mogli ništa napraviti u napadu, ali je zato Kurilovec uspio u nastojanjima da dođe do pobjede. Najprije je u 88. minuti Resler na odličan centaršut Tolja s desne strane doveo Kurilovec u vodstvo, da bi samo minutu-dvije kasnije, dok su se gosti još oporavljali od šoka, Filip Župetić postigao i treći pogodak na dodavanje Nike Tolja i osigurao pobjedu u ovom susretu.

U fer i korektnoj igri, Kurilovec je na “spuštanju zastora” na igralištima 3. HNL Središte potpuno zasluženo došao do pobjede nad dobrom ekipom Vrbovca. Posljednjih 20 minuta vrlo dobre igre Crvenih bilo je dovoljno da iz poraza odu u pobjedu i na najbolji mogući način završe ovo prvenstvo u koje su ušli s jednom potpuno izmijenjenom ekipom i osigurali igranje u 3. HNL Središte i sljedeće godine. Kurilovec je zaslužio završiti prvenstvo pobjedom nakon mnogih bodova nes(p)retno izgubljenih tijekom natjecanja.

Vrbovec svoje prilike u prvom dijelu nije iskoristio i to ih je, uz bolju igru Kurilovca u drugom dijelu, dovelo do poraza, koji na kraju nije imao nikakvog utjecaja na plasman ni jednih ni drugih.

Drugi turopoljski trećeligaš, Lukavec, gostovao je u Zagrebu i poražen je od ekipe HAŠK-a sa 0:3.

Na odlasku sa SRC Udarnik, napokon sam vidio osmijeh na licu predsjednika Kurilovca, gospodina Dražena Vujnovića, a siguran sam da je i grah kojeg je pripremao Marijo Filipančić sa svojom ekipom imao bolji okus nakon ove pobjede…

Treća HNL Središte 2021./2022. – 34. kolo

NK Kurilovec – NK Vrbovec 3:1 (0:1)

Kurilovec, igralište NK Kurilovca na SRC Udarnik. Subota, 28.05.2022., u 17.30 sati. Gledatelja 100. Vrijeme oblačno, kišovito i prohladno, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Krizmanić Antonio (Zagreb). Pomoćnici: Radić Hrvoje (Zagreb), Horvatinović Andrej (Petrinja). Četvrti sudac: Landeka Zvonimir (Velika Gorica). Delegatkinja: Joha Vesna (Karlovac).

Strijelci: 0:1 – Colarić Domagoj (19), 1:1 – Selman Đevad (70), 2:1 – Resler (88), 3:1 – Župetić Filip (89).

NK KURILOVEC: Išek, Bolješić, Kušec, Radoš (C), Alili (od 46. Župetić), Musa, Knežić, Resler, Matoš, Selman (od 91. Ćaćić), Tolj (od 89. Milatović).

Trener: Senad Harambašić

NK VRBOVEC: Zrinščak, Slišković (od 80. Trošić), Tomas, Ćosić (C), Colarić Kristijan, Lovrić, Krizmanić, Colarić Josip, Colarić Domagoj, Frigan, Škaro (od 46. Nakić).

Trener: Dražen Biškup

Igrač utakmice: Matej Resler (Kurilovec)