in

U još jednoj važnoj utakmici Lukavec došao do pobjede nad Segestom iz Siska

Lukavello je i ove srijede bio domaćin još jedne važne utakmice za Lukavec, a u goste je došla ekipa Segeste, ekipa koja zaostaje za Lukavcem 2 boda i pobjeda nad kojom bi donijela dodatni mir u redove Crno-zelenih iz Lukavca.

I počeli su Lukavčani dobro, već nakon 3-4 minute igre Humeljak odlično prolazi po lijevoj strani i daje loptu na desnu stranu do Althallera koji malo kasni, ali ipak daje loptu do Sedlačeka koji je pucao, ali bez uspjeha. Domaća ekipa ima više od igre, dok gosti uglavnom pokušavaju po lijevoj strani njihovog napada gdje tamnoputi Kesse i Brazilac Coelho pokušavaju ugroziti domaća vrata, ali Marijan i Marko Grdenić ne daju prema vratima.

04.05.2022., 3. HNL Središte, Lukavec – Segesta 2:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U 21. minuti Lukavčani su u prilici preko Valentinčića, ali na odličnu loptu Sedlačeka slabo puca sa 14 m, isto kao i Althaller koji je u dobroj poziciji s desne strane u 23. minuti, ali udarac je slab.

Priliku su u 24. minuti stvorili i Kahlina i Humeljak, ali vratar Segeste Skender brani udarac potonjeg, a odbijenu loptu preko vrata posprema Sedlaček. I Marijan Grdenić se okušao u 31. minuti, ali blok gostiju zaustavio je njegov udarac.

A onda u 38. minuti slavlje Lukavčana kada je po lijevoj strani odlično prošao i ubacio Krpan i iz drugog pokušaja Luka Sedlaček posprema je u mrežu. Slavlje igrača Lukavca, napokon su došli do zasluženog vodstva. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, a nije bilo ni ozbiljnije prijetnje prema vratarima.

I u drugi dio domaći su ušli kako se samo poželjeti može – ranim pogotkom. Opet je strijelac bio Luka Sedlaček koji je dobio dobru dubinsku loptu po sredini terena, krenuo prema vratima, dijelom kontrolirao loptu, a u postizanju pogotka pomogli su mu i gostujući vratar Skender i stoper Murati koji su se sudarili i Luka je poentirao za 2:0. Izgledalo je da su stvari sjele na svoje mjesto i da je pobjeda sigurna, ali gosti se nisu pomirili s porazom i unijeli su dodatni napor s ciljem dostizanja vodstva domaćih.

U 67. minuti gosti smanjuju vodstvo domaćina kada je Althaller izgubio jednu loptu na polovici Segeste i igrači u crvenim dresovima u brzoj kontri izbijaju sa dva igrača ispred Lutera, a Alapić posprema loptu iza Luterovih leđa. Nakon pogotka gostiju, utakmica je postala nervoznija, startovi su bili čvršći, a sudac se u svemu tome istakao pokazivanjem 4 žuta i jednog crvenog domaćinu te 5 žutih gostima iz Siska.

Nervozu na utakmici u redovima domaćih mogao je smanjiti upravo prvi igrač utakmice, Luka Sedlaček, da je u 73. minuti bolje reagirao kada je bio sam pred vratima Skendera, ali je pucao jako i neprecizno, u zaštitnu mrežu iza vrata. A samo nekoliko minuta nakon toga, u jednoj gužvi koja se stvorila nakon prekršaja Marka Grdenića nad igračem gostiju, došlo je i do isključenja Marijana Grdenića, tako da je od 77. minute pa do kraja sudačkog produžetka od 5 minuta, Lukavec igrao s igračem manje. Trener Batovanja izmjenama i promjenom rasporeda igrača koji su ostali u igri pokušao je dovesti brod do mirne luke, do pobjede. Gosti su stvorili dvije-tri gužve pred vratima Lutera, ali Luter je sa dvije dobre obrane skinuo udarac prema gornjem desnom kutu i kasnije uhvatio loptu koju je Marko Grdenić zaustavio skoro na crti. Najbliži pogotku koji bi odnio bod prema Sisku bio je Kesse u 88. minuti kada je pucao glavom, ali Radulović je izbija u korner iz kojeg nije bilo ozbiljnije ugroze za Lutera. Domaćin je u tom periodu bio orijentiran na kontre, a dobru je priliku za udarac imao Bosančić, ali je predugo čekao i prilika je propala.

Na kraju je Lukavec potpuno zasluženo došao do pobjede i nova tri boda jer je bio puno bolji u prvom poluvremenu i šteta je što nije iskoristio još koju priliku i izbjegao neizvjesnost u drugom dijelu drugog poluvremena. Ključni igrač opet je bio Luka Sedlaček, a uz njega dobru je utakmicu odigrao već standardno kapetanski, Marko Grdenić, stoperski par Radulović i Ivezić, a i svi ostali zaslužili su čestitke za ovu pobjedu. Sa ova tri boda Lukavec je došao vrlo blizu mirne luke, odnosno vrlo blizu i teoretskom očuvanju statusa u ligi i sa 30 osvojenih bodova nakon 29. kola nalazi se na 14. mjestu.

Navijačice i navijači su proslavili pobjedu bakljadom na kraju utakmice.

04.05.2022., 3. HNL Središte, Lukavec – Segesta 2:1, navijači s bakljama nakon utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Istovremeno, Kurilovec je u Petrinji odigrao 2:2, pogocima Bakule u prvom dijelu i Filipa Župetića u sudačkoj nadoknadi i sa 31 osvojenim bodom nalazi se na 13. poziciji na tablici.

Sljedeće kolo igra se u subotu, 7. svibnja.

Treća HNL Središte 2021./2022. – 29. kolo

NK Lukavec – NK Segesta 2:1 (1:0)

LUKAVEC Igralište na SRC Lukavellu. Srijeda, 04.05.2022., 17:00 sati. Gledatelja 100. Vrijeme sunčano i toplo, teren neravan.

Sudac: Dragašević Filip (Zagreb) 5,5. Pomoćnici: Bošnjak Josip (Zagreb), Krznarić Filip (Velika Gorica). Četvrti sudac: Brkić Darijo (Zagreb). Delegat: Kramar Ratomir (Marija Bistrica).

Strijelci: 1:0 – Luka Sedlaček (38), 2:0 – Luka Sedlaček (46), 2:1 – Ivica Alapić (67).

NK LUKAVEC: Luter5, Grdenić Marijan, Ivezić, Radulović, Krpan, Grdenić Marko (C), Kahlina (od 70. Bilić), Humeljak (od 90+3 Bosančić), Valentinčić (od 46. Krpečanec), Sedlaček, Althaller (od 70. Cimeša).

Trener: Slaven Batovanja

NK SEGESTA: Skender, Knežević (od 46. Topalović), Vranić (C), Kapac, Šipuš, Žužić (od 46. Topić), Coelho (od 46. Ružička), Alapić, Kesse, Murati, Stojaković.

Trener: Dalibor Sanader

Igrač utakmice: Luka Sedlaček (Lukavec)

Crveni karton (2. žuti): Marijan Grdenić (Lukavec)