Lukavec bolji i opasniji u prvom, Samobor u drugom poluvremenu

Lukavello je bio obasjan suncem, teren odlično pripremljen, iako je trava bila malo vlažna od skoro cjelodnevne magle, a na tribinama se skupilo preko 100 gledatelja. U goste Lukavcu došao je Samobor, novak u 3. NL Centar, ekipa koju vodi Sven Raić, koji je bio trener juniora HNK Gorice, ali je preko Zagorca došao do Samobora i ovo mu je 6. utakmicu na klupi Žuto-plavih.

Lukavec, i ovaj puta nekompletan, ali odlučan da da sve od sebe za pozitivan rezultat, a po mogućnosti i pobjedu. I počelo je više nego dobro, vodstvom već u 8. minuti. Akciju je započeo Marijan Grdenić na svojoj desnoj strani, dodao loptu do sveprisutnog Luke Sedlačeka koji odlično proigrava Filipa Turkalja čiji udarac po zemlji vratar gostiju ne može obraniti i domaćin vodi 1:0. Veselje domaćih igrača potpuno je razumljivo, a i navijača.

Gosti vrlo brzo odgovaraju, ali na sreću Lukavčana, Zelenika nakon udarca iz kuta s desne strane ne prima dobro loptu i puca visoko preko vrata. Igra u prvom poluvremenu odvijala se uglavnom na sredini terena, s inicijativom domaćina, a i ozbiljnijim prilikama. Tako je u 22. minuti Roko Krpan došao u priliku na lijevoj strani, ali umjesto da puca, odlučio se za dribling što obrana Samoboraca otklanja i stvara priliku za kontru gostiju koja je ipak dobro završila za domaće.

I strijelac Turkalj opet ima priliku, u 31. minuti nakon akcije Luke Sedlačeka, ali blok gostiju izbija loptu. I gosti su imali priliku preko Frkovića čiji udarac glavom nakon centaršuta Zelenike nije pogodio okvir vrata.

U takvoj igri završilo je prvo poluvrijeme, ostao je dojam da je obrana gostiju bila dosta nesigurna, ali domaći to nisu iskoristili, a kontre gostiju u par su navrata mogle nanijeti i više štete vrataru domaćih Aniću.

U drugi dio gosti ulaze odlučnije i čvršće, preuzimaju konce igre u svoje noge, pogotovo nakon trostruke izmjene u 54. minuti kada umjesto Brdeka, Zelenike i Razuma ulaze Kelava, Guliš i Brdarić. Na taj potez Svena Raića trener Lukavca Slaven Batovanja nije mogao adekvatno odgovoriti i lopta je sve više bila u nogama gostiju, a igra se preselila na polovicu domaćina koji je uglavnom protunapadima pokušavao ugroziti Roku Klemenčića na vratima Samobora. Na žalost, u tome nije bio uspješan, iako je jednu (polu)priliku imao Luka Sedlaček, a bile su još jedna ili dvije obećavajuće akcije, ali ništa više od toga.

Gosti su u drugom dijelu pogodili i vratnicu kada je u 61. minuti s lijeve strane pucao Kristijan Regović i pogodio lijevu vratnicu vratara Anića. Raić je posegnuo i za uslugama Vujića i Rihtara, što je dodatno osvježilo igru gostiju, a igrači Lukavca bili su pod sve većim pritiskom, poglavito obrana. Napadali su gosti i s lijeva i s desna, ali bez neke prevelike prilike, sve do 79. minute kada je Filip Brdarić uspio skrenuti jednu loptu upućenu izvan kaznenog prostora s lijeve strane u mrežu Anića, koji je u toj prilici bio nemoćan.

I trener domaćih Batovanja napravio je dvije izmjene, uveo je Nathana Bogadija i Lea Đuđića koji su zamijenili Matića i Valentinčića.

Do kraja utakmice više nije bilo promjene rezultata i čini se da je krajnji rezultat i najrealniji, jer je svaka ekipa imala svoje prilike u jednom poluvremenu, Lukavec u prvom, Samobor u drugom, a po jednom su strijelci bili uspješni. Borbenost domaćih igrača, njihova volja i htijenje i ovaj put su pokazali da se Lukavec može nositi s većinom ekipa u ligi, a da bi sigurno bilo i više bodova kada bi na klupi bilo igrača s kojima bi se moglo odgovoriti na izazove suparnika.

S ovim bodom Lukavec je i dalje na pretposljednjem, 17. mjestu s ukupno 9 osvojenih bodova i sljedeći vikend čeka ih gostovanje u Gajnicama, protiv Ponikva, a do kraja jesenskog dijela prvenstva čekaju još Gaj Mače i Mladost iz Petrinje na Lukavellu, dok uz Ponikve, gostuju i kod Trešnjevke te HAŠK-a.

Sutkinja Lucija Maretić s pomoćnicima solidno je odradila svoj posao, nije utjecala na rezultat, iako su oba trenera, a i igrači tijekom utakmice imali dosta prigovora na njezin način vođenja utakmice.

3. NL Centar, 12. kolo

Lukavec – Samobor 1:1 (1:0)

Lukavec, igralište Lukavello. Subota, 29.10.2022., u 15:00 sati. Gledatelja 100. Vrijeme sunčano, ugodno za igru, teren odličan.

Glavna sutkinja: Lucija Maretić (Klinča Sela). Pomoćnici: Ivica Mazal (Zaprešić), Maja Brozović (Zagreb). Delegat: Rajko Bačko (Zagreb).

Strijelci: 1:0 – Filip Turkalj (8), 1:1 – Filip Brdarić (79).

Lukavec: Anić, Marijan Grdenić, Ostojić, Žuljević, Krpan, Marko Grdenić (C), Turkalj, Valentinčić (od 85. Đuđić), Humeljak, Sedlaček, Matić (od 76. Bogadi).

Trener: Slaven Batovanja

Samobor: Klemenčić, Čerkez, Ašanin, Husinec (C), Razum (od 54. Kelava), Kristijan

Regović, Antonio Regović, Frković (od 64. Rihtar), Zelenika (od 54. Brdarić), Brdek (od 54. Guliš), Krajačić (od 72. Vujić).

Trener: Sven Raić