U dobroj zanimljivoj i živoj utakmici Lukavec izgubio dva boda u sudačkoj nadoknadi

Iako se uoči utakmice sa zapada vukao neki ružni oblak, na kraju je sve prošlo bez kiše, većinom sa suncem i lijepim vremenom za igru, a i igralište je bilo pripremljeno za igru.

Vrapče, lider nakon 3 odigrana kola došao je u Lukavec po bodove, ali na kraju je odnio samo jednog, a mogao je odnijeti i sva tri, ali isto tako mogao je uz malo manje sreće, otići kući praznih ruku.

Trener Batovanja nije mogao računati na Marijana Grdenića zbog ozljede, pa je na desnom boku igrao Leo Đuđić, a stoperski par činili su Ostojić i Žuljević, dok je ekipu kao kapetan izveo Marko Grdenić, povratnik nakon ozljede.

A sama utakmica počela je međusobnim ispitivanjem snaga u kojem su gosti imali loptu više u svojim nogama, a preko Rangela, Meksikanca u žutom dresu Vrapča opasno prijetili po lijevoj strani napada, tako da je Đuđić već u 16. minuti dobio žuti karton. A samo dvije minute kasnije opet nakon prodora Rangela po lijevoj strani i nespretne intervencije uže obrane domaćina i vratara Anića, lopta se dva puta odbijala prema Markušiću koji ju je na kraju nekako ugurao u mrežu domaćina za vodstvo gostiju.

I nakon tog pogotka nastavila se inicijativa gostiju, a gredu je pogodio Špišić s lijeve strane u 25. minuti, da bi u 27. minuti nakon prodora Kćire po lijevom krilu opet Špišić bio u odličnoj prilici, ali je glavom pucao s 5 m pored lijeve vratnice domaćeg vratara Anića. Vrapče je imalo inicijativu, ali nije imalo strijelca. A domaći su svoj prvi opasniji napad izveli tek u 41. minuti kada je Matić izborio jednu loptu na desnoj strani i odlično je dao do Sedlačeka koji prolazi kroz obranu gostiju i dolazi do gol-linije, daje povratnu loptu, ali njegovi igrači nisu ga stigli pratiti, tako da je obrana gostiju otklonila opasnost.

Trener Lukavca, Slaven Batovanja odmah od početka drugog poluvremena u igru uvodi Banića umjesto Đuđića i Kahlinu umjesto Valentinčića, a to se uz odlučniju igru i ostalih igrača vidjelo i na terenu. Ipak, prvu priliku opet su imali gosti kada je Rangel pogodio gredu nakon jedne oduzete lopte na sredini terena. A nakon toga gosti kao da su posustali, dok domaći počinju opasno prijetiti.

A onda, u 60. minuti danas odlični Filip Turkalj majstorski daje dubinsku loptu s centra lijevo prema Marku Cimeši koji se othrvao pokušajima gostiju da ga zaustave i sa nekoliko metara pogodio mrežu. Odlična akcija domaćih igrača. Vrlo brzo nakon toga i Žuljević se našao u dobroj poziciji i pucao glavom na centaršut Kahline, ali udarac je bio slab i otišao je uz vratnicu.

U 70. minuti i Sedlaček je u prilici, ali vrata su bila malo premala i lopta je otišla pored lijeve vratnice gostujućeg vratara. A onda u 79. minuti erupcija oduševljenja ponajprije na klupi domaćih, ali onda i na tribinama jer domaći dolaze u vodstvo. Akcija je počela s desne strane kada je odlično centrirao Kahlina i lopta je na nekih 5-6 m od vrata došla na drugu vratnicu gdje ju je glavom dočekao Filip Turkalj, pogodio mrežu Ševerdije i preokrenuo rezultat u korist Lukavca. Gosti su tada malo podigli igru, ali osim nekoliko pokušaja izvana i jednog udarca u blok domaćina, nije bilo opasnosti za Anića. A u 88. minuti Luka Sedlaček našao se u prilici kada je išao sam na vratara Ševerdiju koji mu je vršcima prstiju ipak skrenuo loptu u korner iz kojeg se nije ništa ozbiljnije dogodilo.

I onda kada su svi očekivali zadnji sučev zvižduk, dogodio se prekršaj na nekih 30 m od Anića, malo s lijeve strane. Svi gostujući igrači otišli su u kazneni prostor Lukavca i u gužvi gdje se lopta odbijala unutar kaznenog prostora, lopta se nekako odbila do Špišića koji sa par metara matira Anića i izjednačuje rezultat na 2:2! Domaći su tražili prekršaj, ali sudac je bio neumoljiv i pokazao na centar. Nakon izvedenog udarca s centra, sudac je odsvirao kraj utakmice.

Zanimljiva i dobra utakmica u kojoj je svakoj ekipi pripalo po jedno poluvrijeme kada su imali svoje prilike za rješavanje utakmice. No, iako kod Lukavca ostaje žal za izgubljena dva boda u sudačkoj nadoknadi vremena, isto tako i gosti mogu žaliti za svojim prilikama, posebice u prvom dijelu. Prema tome, neriješeni rezultat čini se i najpravedniji rezultat ove zanimljive, borbene, ali fer i korektne utakmice u kojoj je sudac pokazao tri žuta domaćinu i dva gostima.

3. NL Centar, 4. kolo

NK Lukavec – NK Vrapče 2:2 (0:1)

Lukavec, igralište Lukavello. Subota, 10.09.2022., u 16:30 sati. Gledatelja 120. Vrijeme poluoblačno, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Marko Petrunić (Zagradci). Pomoćnici: Adrijano Delač (Karlovac), Hrvoje Vitković (Sisak).

Strijelci: 0:1 – Bartol Markušić (18), 1:1 – Marko Cimeša (60), 2:1 – Filip Turkalj (79), 2:2 – Špišić Bruno (90+3).

NK Lukavec: Anić, Đuđić (od 46. Banić), Ostojić, Žuljević, Krpan, Marko Grdenić (C) (od 73. Vidaković), Turkalj, Valentinčić (od 46. Kahlina), Matić (od 73. Humeljak), Sedlaček, Cimeša (od 90. Bogadi).

Trener: Slaven Batovanja

NK Vrapče: Ševerdija, Vučemilović-Vranjić, Gracin, Tomšić, Marić (od 70. Klišanin), Markušić, Pađen (od 60. Nikšić), Kćira (od 79. Bajan), Špišić, Rangel, Ćosić.

Trener: Denis Bezer

Igrač utakmice: Bruno Špišić (Vrapče)