U zanimljivoj utakmici, Lukavcu pripalo prvo, a gostima drugo poluvrijeme

Nogometaši Lukavca i drugu utakmicu u nizu igrali su na svom Lukavellu, koje je za razliku od prije tjedan dana, ovog puta imalo natkrivenu tribinu i bolji teren, ali hladnoća i sjeverni vjetar bili su protivnik igračima, a pogotovo navijačima…

05.03.2022. Lukavec – Gaj 2:2, natkrivena tribina. Foto: Z. Sever/V’Gradu

No, hladnoća nije smetala igračima jedne i druge postave da zaigraju dobar nogomet, sa dosta zanimljivost pred jednim i drugim vratima. Iako se činilo da gosti u bijelim dresovima imaju loptu više u svojim nogama na početku utakmice, prvi su poveli domaćini. U brzoj akciji domaćih napadača, Cimeša ulazi u kazneni prostor gostiju s lijeve strane, ruši ga obrambeni igrač gostiju, a sudac pokazuje na bijelu točku. Loptu je namjestio Luka Sedlaček i iako je vratar gostiju Bobinec pročitao njegov udarac, lopta je ispod vratara ušla u mrežu. Vodstvo domaćina 1:0.

05.03.2022. Lukavec – Gaj 2:2, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Nakon toga, gosti su nastavili svoju igru i držali loptu više u svom posjedu, ali osim jednog opasnog udarca s udaljenosti 18 m koji je otišao pored vrata, nije bilo veće opasnosti. Dapače, domaćin je vrlo brzo poveo i 2:0, kada je obrana gostiju “zaspala”, a Cimeša izašao sam pred vratara Bobinca koji je istrčao izvan svog kaznenog prostora i time olakšao posao Cimeši koji rutinirano šalje loptu u praznu mrežu. Sigurno vodstvo domaćina, solidna igra i velika borbenost napokon se isplatila.

05.03.2022. Lukavec – Gaj 2:2, pogodak Cimeše za 2:0 Lukavca. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Do kraja prvog dijela gosti su imali priliku preko Strjačkog u 42. minuti koji je dobio loptu u prostor iza obrane domaćina, ali Luter je dobro pročitao igru i došao do lopte prije igrača u bijelom dresu.

Drugi dio je počeo puno bolje za goste iz Mača i već u 48. minuti Cvrtila je projurio desnom stranom napada i odlično ubacio loptu u kazneni prostor Lukavca u visini bijele točke. Loptu je preskočio Haramustek i ona je došla do Strjačkog koji je neumoljiv i smanjuje vodstvo domaćina na 2:1.

Imali su gosti još dvije prilike u narednom periodu, ali je najprije Strjački dobro pucao s nekih 25 m od vrata Lutera, ali pored njegove desne vratnice, da bi samo dvije minute kasnije pucao i Haramustek unutar kaznenog prostora, ali visoko preko gola. U prvih 15 minuta igre u drugom dijelu, gosti su puno bolji, svaka lopta se odbija do njihovih igrača i puno češće su pred kaznenim prostorom domaćina. Radulović i Ivezić imaju puno posla, isto ako i bočni Bilić i Krpan i uz dosta problema rješavaju opasnosti pred svojim vratima.

A onda u 57. minuti u jednom brzom protunapadu, Sedlaček dolazi u priliku, ide sam na vratara Bobinca, prebacuje ga loptom, ali lopta neće u gol, nego uz desnu vratnicu gostujućih vrata odlazi u gol-aut. Šteta, utakmica je mogla biti riješena.

Sličnu priliku u 70. minuti ima i Humeljak koji je ušao umjesto Althallera i s lijeve strane ide sam prema vratima Gaja, prebacuje loptom Bobinca, ali u tom prebacivanju nije bilo dovoljno snage i gostujući Deak stiže do lopte prije nego je ona došla do vrata.

Gosti i dalje napadaju, pokušavaju barem izjednačiti i u tome uspijevaju u 85. minuti, nakon udarca iz kuta kada je u buketu igrača gostujući Josipović bio najviši i glavom zabija za 2:2.

05.03.2022. Lukavec – Gaj 2:2, pogodak Josipovića za izjednačenje gostiju. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Do kraja utakmice, gosti su ostali bez dva igrača, jer je najprije Strjački zaradio drugi žuti, da bi se par minuta kasnije pri jednom doskoku ozlijedio i Josipović. Četiri minute sudačke nadoknade vremena nije donijelo sreću ni jednima ni drugima i ostalo je 2:2.

U dobroj utakmici svakoj je ekipi pripalo po jedno poluvrijeme i u tom periodu nadmoći postigli su po dva pogotka i jedni i drugi. Utakmica je bila čvrsta i borbena, ali u granicama korektnosti i iako ostaje žal Lukavčana za preostala dva boda, ne smije se zaboraviti da je s druge strane bila vrlo dobra ekipa Gaja, koja ima u svom sastavu odličnih pojedinaca, poput Haramusteka, Deaka, Šabana, Cvrtile i drugih. No, i Lukavec je imao odličnih pojedinaca i ne bi bilo nezasluženo da su osvojili sva tri boda. Bolji od ostalih svakako su bili Cimeša, Sedlaček, Grdenić, Radulović, Kahlina, Bilić…

05.03.2022. Lukavec – Gaj 2:2, treneri Pužin i Batovanja. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Ovim neriješenim rezultatom osvojen je prvi bod turopoljskih trećeligaša u nastavku proljetne sezone, a sljedeće kolo Lukavec gostuje kod Lučkog, kod još jedne ekipe iz gornjeg doma.

Utakmicu je sudila sudačka trojak Stanić Mario, Bošnjak Josip i Šarić Jurica.

Treća HNL Središte 2021./2022. – 19. kolo

NK Lukavec – NK Gaj Mače 2:2 (2:0)

LUKAVEC Igralište NK Lukavca. Subota, 05.03.2022. u 15:30 sati. Gledatelja 100. Vrijeme oblačno i vjetrovito, teren dobar za igru.

Sudac: Stanić Mario (Dugo Selo). Pomoćnici: Bošnjak Josip (Zagreb) i Šarić Jurica (Dugo Selo). Četvrti sudac: Marinčević Ivan (Mičevec).

Delegat: Žarković Nada (Zagreb).

Strijelci: 1:0 – Luka Sedlaček (14 – KU), 2:0 – Marko Cimeša (32), 2:1 – Antun Strjački (48), 2:2 – Dario Josipović (85).

NK LUKAVEC: Luter, Krpan, Radulović Ivezić, Bilić, Marko Grdenić (C), Žitković (od 57′ Borković), Kahlina (od 79′ Gudelj), Althaller (od 57′ Humeljak), Sedlaček, Cimeša (od 57′ Krpečanec).

Trener: Slaven Batovanja

NK GAJ: Bobinec, Hadžić, Brlečić (C), Šinko (od 74′ Krznar), Deak, Benčić Matija (od 57′ Krpanec), Haramustek, Šaban, Vukadin (od 26′ Strjački), Cvrtila (od 74, Benčić Mihael), Josipović.

Trener: Franjo Pužin

Igrač utakmice: Marko Cimeša (Lukavec).