Na Lukavellu je Lukavec zasluženo pobijedio kombiniranu postavu juniora HNK Gorice

Vruće poslijepodne na Lukavello je u poluzavršnici kupa Grada Velike Gorice dovelo kombiniranu juniorsku ekipu HNK Gorice, koju vodi Mensur Mujdža, a koja je bila gost trećeligaša Lukavca.

24.05.2022. Kup GVG, Lukavec – Gorica 2:1, kapetani Grdenić i Banić te glavni sudac Jerbić prije početka utakmice. Foto. Z. Sever/V’Gradu

Od samog početka utakmice, Lukavec se postavio kao “gazda u svom dvorištu” i već u 9. minuti Althaller izbija sam pred vratara Smolčića koji brani njegov udarac. I Valentinčić je u izglednoj prilici u 15. minuti, ali puca visoko preko vrata, ali je zato Kahlina dobio dobru loptu svojih suigrača i prošao kroz obranu gostiju i doveo Lukavec u vodstvo u 18. minuti.

24.05.2022. Kup GVG, Lukavec – Gorica 2:1, detalj s utakmice. Foto. Z. Sever/V’Gradu

Igrači Lukavca i dalje imaju inicijativu, gosti teško dolaze u kazneni prostor domaćina, a kamoli u priliku za zgoditak.

A domaćin, bolje reći Humeljak dobro reagira na odličnu povratnu loptu Valentinčića, ali do povećanja vodstva ipak nije došlo jer se na putu lopti prema mreži ispriječila – greda, a slično je bilo i par minuta kasnije kad je povratnu loptu dao Sedlaček, a Humeljak opet puca, ovaj puta visoko preko vrata.

I kako to obično u nogometu bude, ako promašiš toliko prilika, stiže kazna. U 41. minuti Lukavec je opet u prilici, ali Sedlaček nije uspio dobro zahvatiti loptu, već su je igrači Gorice izbacili i nastavili akciju preko desne strane napada da bi Banić ubacio loptu u sredinu do koje prvi dolazi mladi Crnogorac Đukanović i izjednačuje rezultat na 1:1.

24.05.2022. Kup GVG, Lukavec – Gorica 2:1, vratar Sučić i napadač Đukanović. Foto. Z. Sever/V’Gradu

Na žalost, u duelu vratara Sučića i napadača Đukanovića, Sučić je dobio udarac u glavu i ostao ležati na travi, a nakon par minuta morao je biti zamijenjen zbog potresa mozga pa je kolima hitne pomoći odvezen u bolnicu na daljnju obradu.

U drugi dio opet bolje ulaze domaći i puno su češće u prilici. Prvu bilježimo u 54. minuti kada Humeljak dodaje loptu Sedlačeku, ali udarac s lijeve strane u gornji desni kut vratara Smolčića, vratar izvrsno izbija u korner.

U vremenu od dvije minute, u 56. i 57. minuti Valentinčić dva puta izvrsno puca sa 16 m, ali jednom se opet Smolčić iskazuje, dok je drugi puta lopta otišla uz vratnicu.

24.05.2022. Kup GVG, Lukavec – Gorica 2:1, Albert Valentinčić i Josip Žuljević. Foto. Z. Sever/V’Gradu

I Humeljak ulazi između dva-tri igrača Gorice, ali i njegov udarac bio je neprecizan.

Poluprilike i prilike domaćina se izmjenjuje kao na traci, pa tako Sedlaček puca u 61. minuti, Valentinčić prolazi 4-5 igrača Gorice i dobro puca sa 17 m, ali opet Smolčić odlično reagira.

A u sljedećoj minuti Althaller ulazi u kazneni prostor, gostujući Kostelec ga nepropisno zaustavlja i sudac Jerbić pokazuje na bijelu točku, a Kostelec je ujedno dobio i drugi žuti karton. Kazneni udarac izveo je Karlo Althaller i sigurno zatresao mrežu ovaj puta nemoćnog Smolčića za vodstvo domaćina 2:1.

Do kraja utakmice i dalje su domaćini lakše dolazili u prilike, ali blok ili danas odlični vratar Gorice Smolčić ne dozvoljavaju povećanje vodstva domaćina.

U zadnjih 2-3 minute gosti pokušavaju ugroziti Lutera, ali u tome nemaju uspjeha pa domaćin zasluženo pobjeđuje i kreće u obranu pehara pobjednika kupa GVG.

Gledali smo jednu zanimljivu i živu utakmicu u kojoj je trećeligaš nadigrao juniore HNK Gorice i zasluženo se plasirao u završnicu, a prema stvorenim i neiskorištenim prilikama, rezultat je trebao biti puno veći. Mladići pod vodstvom Mensura Mujdže u ovoj utakmici nisu se mogli oduprijeti raspoloženim Lukavčanima. Imali smo priliku gledati crnogorski dvoboj stopera Radulovića kod domaćina i napadača Đukanovića kod gostiju kojeg će na kraju ipak više proslaviti Radulović. Jedino što je zasjenilo ovaj susret je potres mozga vratara Lukavca Stjepana Sučića, kojemu želimo brz oporavak. Osim toga, ova ozljeda vratara Sučića zabrinula je trenera domaćih Slavena Batovanju jer standardni vratar Luter ima 3 žuta kartona, pa je pitanje tko će na vrata Lukavca u zadnjem kolu na gostovanju kod HAŠK-a.

U srijedu ćemo saznati tko će igrati protiv Lukavca u samoj završnici kupa GVG, jer nas očekuje i drugi susret poluzavršnice u kojem Ban Jelačić u Vukovini dočekuje drugog turopoljskog trećeligaša, Kurilovec

Kup NS Grada Velike Gorice, poluzavršnica, 24. svibnja 2022.

LUKAVEC. Igralište NK Lukavca na SRC Lukavellu. Utorak, 24.05.2022., u 18:00 sati. Gledatelja 80. Vrijeme sunčano i vruće, teren neravan.

Sudac: Jerbić Petar. Pomoćnici: Krznarić Filip i Mužar Dario (svi iz Velike Gorice). Delegat: Petrac Stjepan (Gornja Lomnica).

Strijelci: 1:0 – Danijel Kahlina (18), 1:1 – Đukanović Martin (43), 2:1 – Karlo Althaller (67).

NK LUKAVEC: Sučić (od 43. Luter), Grdenić Marijan (C), Radulović, Ivezić, Krpan (od 81. Bogadi), Krpečanec (od 69. Gudelj), Kahlina (od 69. Borković), Valentinčić, Althaller (od 87. Bosančić), Sedlaček, Humeljak.

Trener: Slaven Batovanja

HNK GORICA: Smolčić, Montiljo, Quni (od 75. Gašparić), Kostelec, Žuljević, Carl (od 83. Kulenović), Ribarić, Matošević, Banić (od 46. Brkić), Đukanović, Godinić (od 54. Buinjac).

Trener: Mensur Mujdža

Igrač utakmice: Valentinčić Albert (Lukavec)