Pobjedama nad Kučama u poluzavršnici i Kurilovcem u završnici turnira, Dubranec osvojio SUPER MNL

Završni dan Super MNL VG u balonu Panadić Sporta već standardno nedjeljom u podne, prvim susretom poluzavršnice otvorili su Kuče i Dubranec. Obje ekipe bile su dodatno pojačane u odnosu na prijašnje susrete, tako da je za Kuče zaigrao i Igor Hajduk, a za Dubranec Josip Grdenić.

09.01.2022., završnica Super MNL VG, Dubranec – Kuče 5:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, da bi odmah na početku gore spomenuti Grdenić udarcem izvana doveo Dubranec u vodstvo, a samo par minuta kasnije Galović na dodavanje Grdenića povisio na 2:0. Kuče je na konopcima, ali Igor Hajduk s aut linije s desne strane pogađa bliži kut vratara Dubranca i smanjuje rezultat. No, samo minutu kasnije Grdenić vara Čureka i pogađa u gornji lijevi kut Zagorca za 3:1.

A kada je Grdenić svojim trećim pogotkom povisio na 4:1, svi su znali da je utakmica gotova, a konačni rezultat postavio je Galović na dodavanje Grdenića i odveo Dubranec u završnicu. Igrači Kuča nisu imali rješenja za majstorije Josipa Grdenića, čije pojavljivanje u postavi Dubranca ih je očito iznenadilo. Potpuno zaslužena pobjeda Dubranca.

09.01.2022., završnica Super MNL VG, Kurilovec – Lučelnica 3:0, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U drugoj utakmici poluzavršnice Kurilovec je dočekao Lučelnicu, a i u ovim ekipama bilo je nekoliko promjena u odnosu na prijašnje utakmice. U Kurilovcu su zaigrali Ivan Šestok i Josip Mlinarić, dok za Lučelnicu nisu zaigrali Ivica i Tomislav Petković, zbog izolacije. Naravno da se to osjetilo u igri Lučelnice, iako su se dobro držali. Prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka, da bi na početku drugog Mihanović na dodavanje Klafurića doveo Crvene u vodstvo. Drugi pogodak za Kurilovec postigao je Čumpek na dodavanje Klasnića, a konačnih 3:0 postavio je Mihanović još jednim pogotkom na dodavanje Šestoka.

Osvajača trećeg mjesta dobili smo izvođenjem kaznenih udaraca, gdje je ekipa Kuča bila s(p)retnija i pobijedila 7:6.

U završnoj utakmici turnira igrale su dvije ekipe koje su pokazale najviše tijekom turnira, a i sam početak utakmice bio je dostojan finala. Ekipe su napadale, ali i čuvale svoja vrata, sve do kraja prvog dijela kada je Šestok doveo Kurilovec u vodstvo nakon akcije odigrane s Čumpekom.

09.01.2022., završnica Super MNL VG, Dubranec – Kurilovec 3:2, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U drugi dio bolje su ušli dečki iz Dubranca i najprije je Galović izjednačio nakon akcije s Grdenićem, da bi samo minutu kasnije udarcem s nekih 12 m doveo Dubranec u vodstvo. Akcije i prilike su se izmjenjivale čas na jednoj čas na drugoj strani, a Čumpek je na pas Šestoka donio izjednačenje Kurilovcu. Neriješeni rezultat nije dugo stajao na semaforu, jer je Galović udarcem sa 8 m u donji lijevi kut vratara Odrčića doveo Dubranec u vodstvo.

Zadnjih 8 minuta utakmice i jedni i drugi imali su svojih prilika, ali što vratari, što promašaji, nisu doveli do promjene rezultata, pa je utakmica završila pobjedom Dubranca 3:2. Jedini događaj koji je malo zasjenio dobru utakmicu bila je ozljeda ruke vratara Dubranca, Nikole Feljana. Nadamo se da ozljeda nije ozbiljne prirode i da će se brzo oporaviti.

Na kraju, potpuno zaslužena pobjeda ekipe koja je od prvog kola djelovala dobro, uigrano i samouvjereno. Galović i Starčević bili su stalna opasnost za protivnička vrata, a dolazak Grdenića donio je jednu drugu dimenziju njihovoj igri što je na kraju i rezultiralo osvajanjem pehara pobjednika prvog izdanja Super MNL VG.

09.01.2022., završnica Super MNL VG, ceremonija proglašenja pobjednika. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Po završetku utakmice, započela je ceremonija predaje pehara i plaketa, a na početku se voditelj ceremonije Zlatko Petrac zahvalio svim sudionicima turnira, ali i gradonačelniku Velike Gorice Krešimiru Ačkaru i predsjedniku ZŠU Velika Gorica Goranu Kovačiću na pomoći u organizaciji, bez koje teško da bi ovaj događaj imao uspješan kraj.

Pehar za treće mjesto ekipi Kuča predao je Darko Blažinčić, pehar drugoplasiranom Kurilovcu predao je Goran Kovačić, predsjednik ZŠU VG, dok je pehar pobjedniku predao gradonačelnik Velike Gorice, Krešimir Ačkar.

09.01.2022., završnica Super MNL VG, gradonačelnik Krešimir Ačkar predao je pehar pobjedniku MNE Dubranec. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Dodijeljena su priznanja svim ekipama za sudjelovanje na turniru, najbolji igrači i vratar dobili su priznanja i statue, a određena je i najbolja šestorka turnira. Plakete i statue podijelio je Jurica Mihalj.

09.01.2022., završnica Super MNL VG, Goran Kovačić predao je pehar za 2. mjesto MNE Kurilovec. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Ovime je završeno prvo izdanje SUPER malonogometne lige Velike Gorice na kojem su sudjelovale po četiri prvoplasirane ekipe Breške lige, MNL Turopolja i Posavine te MNL VG Sjever. Cjelokupnu organizaciju proveli su Zlatko Petrac, Josip Vlašić i Tihomir Čunčić, a suci su bili Zlatko Petrac i Tihomir Čunčić.

09.01.2022., završnica Super MNL VG, Darko Blažinčić predao je pehar za 3. mjesto MNE Kuče. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Za turnir možemo reći da je bio uspješan, nadamo se da će se nastaviti i u budućnosti, a titulu prvog pobjednika više nego zasluženo ponijela je ekipa Dubranca. Ekipi Dubranca, ali i svim ostalim akterima i osvajačima pehara, kao i najboljim pojedincima turnira, upućujemo čestitke.

Rezultati i strijelci:

Ukupni poredak:
  1. Dubranec

2. Kurilovec

3. Kuče

4. Lučelnica

Najbolji vratar: Mihael Odrčić (Kurilovec)

Najbolji strijelac: Pavao Galović (Dubranec)

Najbolji igrač: Mario Starčević (Dubranec)

Najbolja postava turnira: Mihael Odrčić (Kurilovec), Pavao Galović, Mario Starčević (oba Dubranec), Josip Mihanović (Kurilovec) Tomislav Lučić (Kuče), Ivan Fabijanec (Lučelnica).