in

Pod svjetlima reflektora u dobroj utakmici, domaćin je pobijedio 4:2

U večernjim satima u srijedu, 09. veljače 2022. godine, pod svjetlima reflektora na Staroj Grabi u Mraclinu odigrana je pripremna utakmica između domaćeg Mraclina, člana 4. NL Središte Zagreb B i gostujućeg Poleta iz susjednog Buševca, člana JŽNL. Vrijeme je bilo prohladno, a teren zadovoljavajući za igru.

Mraclin – Polet 4:2, pripremna utakmica. Vjerni navijači obiju ekipa. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Prije početka utakmice, minutom šutnje igrači i svi nazočni na igralištu još su se jednom prisjetili i oprostili od nesretno poginulog Petra Bartolića, mladog igrača Mraclina.

Sama utakmica počela je još jednim šokom za igrače Mraclina, jer je već u prvoj minuti Šestak doveo goste u vodstvo. No, stvari na početak vraća Igor Hajduk, napadač Mraclina i u 21. minuti susreta izjednačuje rezultat.

Mraclin – Polet 4:2, pripremna utakmica, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Igralo se dosta dobro i živo, s obzirom da je i jednoj i drugoj ekipi ovo prva utakmica nakon početka priprema.

Cipeki su dobro izgledali, a to im je ponovno donijelo vodstvo kada je u 27. minuti Marko Župetić postigao pogodak. Ipak, do kraja poluvremena Roginić se najprije lijepim driblingom oslobodio čuvara u kaznenom prostoru gostiju i matirao Kompesa za još jedno izjednačenje, što je bio i rezultat prvog dijela.

U drugom dijelu nastavilo se igrati napadački i s jedne i druge strane, iako je bilo prohladno, pogotovo gledateljima i novinarima. Igrači su očito bili dobro zagrijani jer su neki igrali i u dresovima s kratkim rukavima.

Treneri su napravili i određene izmjene u svojim ekipama, ali zanimljivosti pred jednim ili drugim vratima nije nedostajalo do čega su dovodile ili odlične kombinacije ili pogreške ili propusti u obranama.

No, igrači Mraclina ipak su bili prisebniji i pogocima istih strijelaca kao i u prvom dijelu, Hajduka i Roginića, osigurali su pobjedu domaćinu.

Mogu reći da je to bila zanimljiva utakmica dviju ekipa koje su težile nadigravanju, koje su kombinirale i zabijale. Efikasna utakmica na kojoj je bilo prilika za još poneki pogodak s jedne ili druge strane i s kojom navijači obiju ekipa mogu biti zadovoljni, bez obzira na rezultat. Treneri sigurno imaju svoje viđenje igre, ali i dovoljno vremena do početak natjecanja za otklanjanje eventualno uočenih nedostataka.

Utakmicu je sudio Tihomir Bratković.

Mraclin – Polet 4:2, pripremna utakmica, pozdrav trenera nakon utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Pripremna utakmica

MRACLN – POLET 4:2

Mraclin, igralište Stara Graba. Srijeda, 09.02.2022., u 19:00 sati. Vrijeme vedro i prohladno.

Sudac: Tihomir Bratković

Strijelci: 0:1 – Šestak (1), 1:1 – Hajduk (21), 1:2 – Župetić (27), 2:2 – Roginić (35), 3:2 – Hajduk (60), 4:2 – Roginić (84).

NK MRACLIN: Crnolatec, Petravić, Dandić, Domitrović, Debijađi, Onić, Vidović, Roginić, Kaurin, Milatović, Hajduk (još su igrali: Dražić, Jurić, Cvetnić, Koleš, Babić, Klarić, Golubić).

TRENER: Damir Milanović

NK POLET: Kompes, Brajković, Vukadin, Stuparić, Pejak, Škrtić, Jušić, Župetić, Šestak, Matušin, Zagorac (još su igrali: Bradić, Đuretić, Janječić, Sučić, Janušić, Radovanović, Bobesić).

TRENER: Mario Paviša

Mraclin – Polet 4:2, pripremna utakmica. Trener Milanović i Ivica Sučić. Foto: Z. Sever/V’Gradu