in , ,

FOTO Poraz Gorice u Poljskoj

Goričani su zbog odlaska nekih igrača, te poziva Mati Kalajžiću u reprezentaciju, na put u Poljsku otputovali sa samo 8 igrača u rosteru. Bilo je stoga jasno da ih čeka teško iskušenje u 5. kolu Alpe Adria Kupa i da je domaća ekipa iz Dabrowe Gornicze izraziti favorit.

Poljaci su bolje otvorili susret i poveli 4:0 koševima Lewisa i Marblea, a malo zatim i 12:4 nakon trice Lewisa. Uzvratio je Mašić tricom i utakmica se uravnotežila. Minutu prije kraja prve četvrtine Baković je smanjio na 24:20, ali Malgorzaciak tricom odvodi domaćine na mali odmor s prednošću od 7 poena (27:20).

Početkom druge dionice poslije koša Sobina MKS odlazi na dvoznamenkastu prednost (35:34) koju održava dobar dio ove četvrtine. Kapusta je tricom nakratko smanjio na -9 (45:36), ali finiš pripada domaćinima i na veliki odmor se odlazi rezultatom 54:39 za MKS.

Gorica je za tricu šutirala s 29% uspješnosti (5/17), a Poljaci s čak 71% (10/14) i u tih 5 trica više krila se razlika od 15 poena.

Početkom drugog poluvremena trice stavljaju Uljarević i Cinac, ali domaćini koji koriste 10 igrača u rotaciji imaju više energije i treću četvrtinu završavaju vodstvom 76:59.

U 34. minuti Czujkowski tricom podiže razliku na +20 (83:63) i pobjednik je bio odlučen. Konačni rezultat lijepo se zaokružio na 100:80 i MKS je ovom pobjedom došao na skor 3-1 u Skupini C. Gorica je sada na omjeru 3-2 i za osiguranje prolaska morat će pobijediti ovog protivnika na svom terenu.

Domaćini su imali više raspoloženih strijelaca, Lewis s 19, Pacheco s 18, Czujkowski s 14, Marble s 12, Sobin s 10 i Malgorzaciak s 10 poena rešetali su koš Bikova kroz cijelu utakmicu.

U redovima Gorice izvrstan je bio Dino Cinac s 24 poena i 5 skokova. Borna Kapusta je ubilježio još jedan double-double učinak sa 16 poena i 12 asistencija, a svemu je još nadodao i 6 skokova. Marko Baković je pridodao 13 poena, a Emil Savić se zaustavio na 10 ubačaja.

DABROWA GORNICZA 22.11.2021
KOSZYKOWKA MEZCZYZN ALPE ADRIA CUP MKS DABROWA GORNICZA – KK GORICA SEZON 2021/22 — ALPE ADRIA CUP MATCH: MKS DABROWA GORNICZA – KK GORICA
BORNA KAPUSTA

Dino Cinac: „Odradili smo jedno teško gostovanje. MKS je jedna kvalitetna poljska ekipa koja je na početku sezone pucala na sam vrh poljskog prvenstva, ali su u sezonu krenuli dosta loše. Oni se sada dižu, a mi smo naletili na njih razigrane gdje su šutirali 60% za tri poena gotovo kroz cijelu utakmicu. Bilo je jako teško pobijediti ti ih na njihovom terenu i ja se nadam da ćemo ih nadigrati na domaćem te da ćemo slavljem osigurati prolazak dalje” – riječi su najboljeg strijelca utakmice.

Bože Radoš: „Prije svega moram čestitati ekipi Dabrowe Gornicze. Oni su danas bili bolja ekipa. Imali su više energije, a tricu su šutirali s 50% preciznosti. Bilo nam se teško braniti kad protivnik ima takav postotak vanjskog šuta. Čestitam im još jednom na pobjedi, čestitam i mojoj ekipi na borbi i vidimo se za tri dana u Gorici” – zaključio je trener Gorice.