in

Zeleni su bili bolji tijekom cijele utakmice i zasluženo donijeli bodove iz Rakovog Potoka

Prohladno nedjeljno poslijepodne na obroncima Samoborskog gorja, susret 16. kola JŽNL između domaćina NK Rakovog Potoka i gostiju NK Turopoljca iz Kuča. Okupilo se 70-ak gledatelja, a viđeni su i neki treneri klubova članova JŽNL…

Trener Turopoljca, Goran Jelavić izveo je najjači mogući sastav, a vjerujemo da je isto napravio i trener Rakovog Potoka, Hrvoje Komar. Od samog početka Zeleni iz Kuča pokušali su nametnuti svoju igru i imali su loptu više u svojim nogama, ali vrlo brzo, već u 7. minuti domaći igrač Balen opalio je dobro po lopti sa 20-ak metara i pogodio lijevu vratnicu vratara Turopoljca, Maria Zagorca. Navijači zelenih su odahnuli, jer moglo je biti puno gore.

06.03.2022. Rakov Potok – Turopoljac 1:3, detalj s utakmice. Foto. Z. Sever/V’Gradu

No, gosti su nastavili svoju igru i češće su bili pred kaznenim prostorom domaćina, a bilo je prilike i za udarac, ali najprije Perić, a zatim i Mlinarić nisu dobro pogodili loptu i više je izgledalo da zagrijavaju vratara Jakleneca nego da mu žele zabiti pogodak. U 20. minuti i domaći su malo priprijetili vrataru Zagorcu, a najopasniji je bio Martin Bašić, kada je ušao s desne strane i pucao pored desne vratnice.

Najbolja prilika za goste bila je u 31. minuti kada je Martinić odlično pucao s nekih 18 m s desne strane pod gredu, ali vratar Jaklenec bio je na visini zadatka i loptu izbacio u korner. Još bolju priliku imao je Mlinarić kada je u 34. minuti išao sam na vratara Jakleneca, ali i ovaj puta vratar izlazi kao pobjednik.

Ali, u 38. minuti ni Jaklenec nije mogao spasiti domaćina. Akcija Zelenih krenula je desne strane kada Šutalo pronalazi dugom loptom Mlinarića na lijevoj strani napada koji vraća loptu opet na desnu stranu gdje je Šutalo s njom ušao u kazneni prostor, prolazi domaćeg braniča i daje povratnu loptu na prvu vratnicu gdje Tomislav Horvat odlično ulazi i matira ovaj puta nemoćnog Jakleneca. 1:0 za goste, potpuno zasluženo.

Preostalih 7 minuta do poluvremena proteklo je uglavnom u pokušajima domaćina da se vrate u igru, ali u tome nisu uspijevali, već su u 45. minuti primili i drugi pogodak, nakon jedne vrlo jednostavne akcije Zelenih – vratar Turopoljca, Mario Zagorac ispucava jednu visoku loptu koju stoper domaćina krivo procjenjuje ona dolazi do Šestoka koji proigrava Mlinarića u sredinu, na nekih 18 m od vrata domaćih, vara braniče i rutinirano puca u donji lijevi kut vratara domaćih. Vodstvo gostiju 2:0, a nakon izvedenog udarca sa centra, sudac svira kraj poluvremena.

U drugi dio gosti ulaze smireno, igraju svoju igru, na sredini je raspoloženi Šestok, neumorni Horvat i mladi Čaić koji se dobro nosi s veznim redom gostiju. Umjesto Šutala na desnoj strani igra Jandriš, a domaćin pokušava popraviti skor, što opet daje dodatni prosto gostima za postizanje pogotka. A to se i dogodilo u 50. minuti, kada Mlinarić ulazi u kazneni prostor s lijeve strane, puca, ali opet vratar Jaklenec brani, no na njegovu nesreću lopta se odbija do Šestoka koji pogađa mrežu domaćina za velikih 3:0.

Domaći su pokušavali barem ublažiti poraz, ali u tome nisu uspijevali, a u velikoj prilici opet se našao Šestok kada je krenuo s desne strane prema vrataru domaćih, ali se malo “zaigrao” i umjesto udarca, poslao je loptu na drugu vratnicu, ali Mlinarić je nije stigao.

Imali su i domaći nekih prilika nakon toga, pa je tako Jerković pucao, ali Zagorac obranio, da bi u 65. minuti Peršin išao sam prema Zagorcu, ali promašuje vrata.

Utakmica je potpuno otvorena, obrane su postale poroznije, vidjelo se da i jedni i drugi smatraju da je utakmica riješena, pa ima prilika i pred jednim i pred drugim vratima.

Mlinarić je dobio odličnu loptu iza obrane domaćih i išao sam prema vrataru, ali slabo je pucao i prilika je propala. I Briševac je izglednoj prilici pred vratima gostiju, ali puca preko vrata.

Trener Turopoljca, Jelavić napravio je 6 izmjena, kvaliteta igre je pala, domaćin puno lakše dolazi pred vrata Zagorca, a u jednom takvom napadu s desne strane, Čunčić ruši domaćeg napadača i sudac pokazuje na bijelu točku. Opravdano dosuđen kazneni udarac kojeg kapetan domaćih Golub pretvara u pogodak. U preostalom vremenu nije bilo promjene rezultata.

06.03.2022. Rakov Potok – Turopoljac 1:3, kapetan Turopoljca Mislav Čunčić. Foto. Z. Sever/V’Gradu

U solidnoj utakmici igrači Turopoljca pokazali su se kao kvalitetnija i zrelija ekipa koja je cijelo vrijeme kontrolirala stanje na terenu, iako su domaći preko Bencalića, Makaruna, Peršina i Balen znali opasno priprijetiti, ali prilike Mlinarića, Šestoka, Perića i Martinića bile su izrazitije, a to se na kraju vidi i na rezultatu.

06.03.2022. Rakov Potok – Turopoljac 1:3, zadovoljni igrači Turopoljca nakon utakmice. Foto. Z. Sever/V’Gradu

Jedinstvena županijska liga 2021/2022. – 16. kolo

NK Rakov Potok – NK Turopoljac 1:3 (0:2)

Rakov Potok, igralište Rakovog Potoka. Nedjelja, 06.03.2022., u 15:00 sati. Gledatelja 70. Vrijeme oblačno, vjetrovito i hladno, teren dobar za igru.

Sudac: Milin Mihael. Pomoćnici: Bičanić Štefo i Radoš Hrvoje (svi iz Dugog Sela).

Delegat: Petrac Stjepan (Gornja Lomnica)

Strijelci: 0:1 – Horvat Tomislav (38), 0:2 – Mlinarić Josip (45), 0:3 – Šestok Ivan (50), 1:3 – Golub Slavko (86 – KU).

NK Rakov Potok: Jaklenec Nikola, Lončarić, Golub (C), Peršin, Makarun, Bencalić, Mihaljević (od 72′ Golojuh), Bašić, Jerković (od 72′ Briševac), Jaklenec Ivan (od 46′ Španić), Balen.

Trener: Hrvoje Komar

NK Turopoljac: Zagorac, Martinić (od 68′ Halilić), Čunčić (C), Gogić (od 82, Markulin), Dejanović, Čaić, Horvat, Šestok (od 82′ Domić), Šutalo (od 46′ Jandriš), Mlinarić (od 82′ Đuračić), Perić (od 82′ Klasnić).

Trener: Goran Jelavić