Po vrućini Boemi su potpuno nadigrali igrače Turopoljca

Vruća nedjelja, a turopoljski derbi na Makuni igrali su domaća Lomnica i gosti iz Kuča, ekipa Turopoljca. Ni jedni ni drugi ovog proljeća nisu ni blizu prošlojesenskim igrama ni rezultatima, ali ipak se okupilo 100-tinjak gledatelja na nasipu igrališta u Donjoj Lomnici.

Lomnica je u 11 odigranih utakmica ovog proljeća ostvarila 4 pobjede i 7 poraza, dok je iza Turopoljca ovog proljeća skor od 3 pobjede, 3 neriješena susreta i 5 poraza, što znači po 12 osvojenih bodova i jednih i drugih.

22.05.2022. 27. kolo JŽNL: Lomnica – Turopoljac 2:0, sudac Kožarec i kapetani Ćurić i Lučić. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Kako je rekao Stjepan Deverić, trener Lomnice, nakon problema sa ozljedama i kartonima, Lomnica je napokon skoro kompletna, dok je kod gostiju situacija teška – nema ozlijeđenih Horvata i Paradžika, kao i nekih drugih igrača…

Utakmica je počela inicijativom domaćina i već u 6. minuti Ćurić isprobava svoj udarac sa 18 m, lukavo, po zemlji, ali lopta odlazi pored lijeve vratnice vratara gostiju Zagorca. A slično je bilo i u 20. minuti kada opet Čizmadija proba iznenaditi Zagorca, ali ni on nije bio precizan.

22.05.2022. 27. kolo JŽNL: Lomnica – Turopoljac 2:0, Dijanežević (crni dres) i Gogić. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Igra se uglavnom na dijelu terena koji pripada Turopoljcu, između linije centra i kaznenog prostora, tek su korneri ili kakvi slobodni udarci sa strane prilika da se napravi gužva u kaznenom prostoru. Nema nekih uzbuđenja, tako da je jedan gledatelj sa nasipa kanala Sava – Odra komentirao da će “lopta puknuti od muke”, što dovoljno govori o događanjima na utakmici.

I onda, u 41. minuti gostujući “golobradi mladići” Gogić i Domić odigravaju akciju po desnoj strani i Domić izlazi sam pred vratara domaćih Jerkovića, ali nedostaje mu malo iskustva i vratar Jerković izlazi iz ovog dvoboja kao pobjednik i odmah pokreće akciju igrača Lomnice koja završava gužvom pred vratima Zagorca koju ipak Čunčić i Zagorac zajedničkim snagama rješavaju slanjem lopte u korner. I to je uglavnom bilo sve u prvom dijelu.

22.05.2022. 27. kolo JŽNL: Lomnica – Turopoljac 2:0, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U drugi dio ulazi se isto kako se igralo i u prvom – inicijativom domaćina i osvajanjem više lopti na sredini terena, a nakon 10 minuta igre u drugom dijelu dolazi do prekršaja i slobodnog udarca za domaćina na lijevoj strani napada nakon kojeg lopta dolazi do Luke Bubala koji trese mrežu gostiju za vodstvo Lomnice. Činilo se da je cijela uža obrana bila iznenađena udarcem Bubala pa nije reagirala kako je trebala.

Gosti pokušavaju preko Šestoka i Lučića doći pred vrata Jerkovića, ali uglavnom je linija kaznenog prostora krajnji domet dokle uspijevaju doći, tako da Jerković i nema nekog posla. Ćurić na sredini terena oduzima lopte gostima i dijeli svojim suigračima koji onda izlaze pred kazneni prostor Kučana. U 77. minuti Skupnjak puca s lijeve strane, ali Zagorac dobro brani tako da nema promjene rezultata.

I onda, u smiraj utakmice Domić gubi jednu loptu na desnom boku, do nje dolazi Ćurić i odigrava je prema Skupnjaku koji puca s desne strane i pogađa mrežu pored nemoćnog vratara gostiju Zagorca za povećanje vodstva domaćih. Potpuno zasluženo vodstvo.

Do kraja nije bilo promjena rezultata, i jedni i drugi kao da su bili zadovoljni rezultatom.

Gledali smo jednu fer i korektnu utakmicu koja je po prikazanom nogometu bila daleko od naziva “derbi”. Domaćin je ipak bio raspoloženiji, ali i željniji pobjede, a do nje je došao bez prevelikog napora, ali potpuno zasluženo. Gosti su se predstavili u prilično skromnom izdanju i očito se kriza koju Turopoljac proživljava ovog proljeća i dalje produbljuje, jer igrači u polju izgledaju kao da nemaju snage, a na klupi sjede igrači sa specijalnim liječničkim pregledom i mladići koji nisu još ni minute zaigrali za seniore…

22.05.2022. 27. kolo JŽNL: Lomnica – Turopoljac 2:0, treneri Deverić i Jelavić. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Potpuno zaslužena pobjeda Boema u fer i korektnoj utakmici sa po jednim žutim kartonom i dobrim sucem koji i nije imao težak zadatak na današnjoj utakmici.

Lomnica je tako ostvarila i 5. pobjedu ovog proljeća, dok su gosti upisali svoj 6. poraz. Lomnica je pobjedom skočila na 5. mjesto na tablici sa 44 boda, dok je Turopoljac ostao 7. sa 40 bodova. U sljedećem kolu Lomnica gostuje u Jakovlju, kod Dinama, dok Turopoljac na Knejama dočekuje Vatrogasca iz Zdenaca Brdovečkih.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021/2022. – 27. kolo

NK Lomnica – NK Turopoljac 2:0 (0:0)

Lomnica, igralište Makuna. Nedjelja, 22. svibnja 2022. godine u 17.00 sati. Gledatelja 100. Vrijeme sunčano i vruće, teren pogodan za igru.

Glavni sudac: Kožarec Antonio (Samobor). Pomoćnici: Kupres Dejan (Samobor), Milaković Tomislav (Hrastina). Delegat: Knez Vjekoslav (Zaprešić).

Strijelci: 1:0 – Luka Bubalo (55), 2:0 – Skupnjak Hrvoje (86).

NK Lomnica: Jerković, Skupnjak, Gršić (od 46. Drmić), Delić, Dijanežević, Arbanas Kristian, Ćurić (C), Mostarlić, Bubalo, Čizmadija (od 75. Arbanas Karlo), Grgić.

Trener: Stjepan Deverić

NK Turopoljac: Zagorac, Domić, Martinić, Čunčić, Perić, Dejanović (od 73. Halilić), Čaić, Lučić (C), Šutalo (od 62. Markulin), Šestok, Gogić.

Trener: Goran Jelavić

Igrač utakmice: Ćurić Josip (Lomnica)