Gradićima prva pobjeda u prvenstvu, Mraclin visoko poražen na Novoj grabi

Turopoljski derbi završio bez pobjednika, pobjede Poleta i Mladosti u JŽNL, Vatrogasca i Posavca u 1. ŽNL

31.10.2021., JŽNL, 12. kolo, Turopoljac - Lomnica 1:1, sportski pozdrav igrača Turopoljca i Lomnice nakon utakmice. Foto: Z. Sever/V'Gradu

U nedjeljnih osam utakmica turopoljskih klubova bilo je i neočekivanih rezultata.

U 4. HNL Središte Zagreb B, Mraclin je ugostio Samobor, koji i ove sezone igra dobro. Mraclin nekompletan, a Samobor nezgodan gost i završilo je pomalo (pre)visokim porazom Mraclina 0:5.

4. HNL Središte Zagreb b, 12. kolo, Mraclin – Samobor 0:5, detalj s utakmice.

Ali, za dobre vijesti iz 4. HNL pobrinuli su se igrači Gradića, koji su napokon pobijedili i ovaj put i upisali bodove. Bilo je 4:1 za Gradiće, a strijelci su bili Turkalj, Borovec, Šuman i Škarica. Ovom pobjedom Gradići su prepustili posljednju poziciju Stupniku i sigurno su Gradićani ugledali svjetlo na kraju tunela.

Jedinstvena županijska liga ponudila nam je jedan pravi turopoljski derbi. U Kučama je drugoplasirani Turopoljac mogao preuzeti vodstvo na tablici, ali za to im je trebala pobjeda nad Lomnicom, koja je došla u Kuče u nizu od 8 utakmica bez poraza. A nakon nedjeljne utakmice, taj niz je povećan na 9 utakmica. Susret je završio neriješenim rezultatom 1:1, a Boemi su poveli golom Gršića u 8. minuti, dok su zeleni iz Kuča izjednačili u 15. minuti golom Mlinarića. Od 37. minute gosti su imali igrača više, jer je zbog neopreznog starta isključen Leon Jaki. Drugi dio je Turopoljac odigrao puno bolje s igračem manje, a na kraju su i jedni i drugi zadovoljni remijem. Više od 200 gledatelja po lijepom, sunčanom vremenu i odličnom terenu moglo je uživati u živoj i borbenoj utakmici.

31.10.2021., JŽNL, 12. kolo, Turopoljac – Lomnica 1:1, vratar Lomnice Pogledić brani slobodni udarac Horvata. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Na Zvrniku u Buševcu Polet je dočekao Zrinskog iz Farkaševca. I nije dozvolio nikakvo iznenađenje, već je golovima Šestaka na početku i Janušića na kraju utakmice pobijedio 2:0 i drugom pobjedom u dvije utakmice zadržao priključak za vodećem ekipama.

Mladost je u Obrezini identičnim rezultatom pobijedila Jasku Vinogradara. Marko Ivančić 2. i Mario Kos u 62. minuti donijeli su osmijeh na lice Romana Župetića.

Turopoljski klubovi u 1. županijskoj ligi Istok ove nedjelje su gostovali. Vatrogasac je bio gost Lonje u Lonjici i vratio se kući pjevajući, s pobjedom 2:0. Strijelci su bili Štefner i Šošić.

Buna u Dubravi i nije imala neke velike šanse za pobjedu, a završilo je prihvatljivim porazom 1:2. Strijelac za Bunu bio je Huđber.

Posavec je upisao i treću utakmicu bez poraza i pobijedio u Ostrni sa 3:2 golovima Krajinovića, Brzovića i Desputa, a tom pobjedom su preskočili Ostrnu na tablici. I u Leknenom se vidi svjetlo na kraju tunela.

Nova uzbuđenja očekuju nas sljedećeg vikenda, ali o tome ćemo krajem tjedna.