in , ,

Hrvatska atletska liga Sjever: Tri medalje za MKVG na ‘Limačijadi’ u Križevcima

Limačice Maraton klub Velika Gorica osvojile su tri medalje na mitingu 3. kola Hrvatske atletske lige Sjever za limače i limačice, održanom jučer, 26. svibnja, Križevcima.

Nelli Komljenović osvojila je zlato i srebro, a Ana Trčak okitila se zlatnom medaljom. Na natjecanju je sudjelovalo 15 dječaka i djevojčica iz našeg kluba.

Limačice

Nelli Komljenović osvojila je zlatnu medalju u utrci na 200 metara u kategoriji Limačice 2015, s rezultatom 31,51 sekundi, s uvjerljivom prednošću ispred najbližih pratiteljica. U istoj disciplini u toj kategoriji imali smo čak četiri trkačice, uz Nelli trčale su još Eva Malbaša (36,33sec, 10. mjesto), Eva Plepelić (37,58sec, 15. mjesto) i Roza Biškup (41,09sec, 21. mjesto).

Srebrnu medalju Nelli Komljenović osvojila je u skoku u dalj, s rezultatom 3,68 metara. U dalj su skakale i ostale naše limačice iz iste kategorije, sa sljedećim rezultatima: Eva Malbaša (2,77m, 25. mjesto), Roza Biškuš (2,74m, 26. mjesto), Eva Plepelić (2,40m, 41. mjesto).

Treću medalju u Veliku Goricu donijela je Ana Trčak, osvojivši prvo mjesto u disciplini vortex u kategoriji Limačice 2013. Ana je bacila vortex 36,24 metra, najdalje od svih dvadeset natjecateljica. Anina druga disciplina u nedjelju bila je trcanje na 60 metara. S rezultatom 9,53 sec osvojila je 11. mjesto među 28 trkačica. Uz nju je od naših još trčala Tia Weihnacht, osvojivši 15. mjesto s rezultatom 9,72sec.

U trećoj dobnoj skupini, Limačice 2014, u nedjelju nismo imali predstavnice. U ekipnom poretku limačica, među 22 kluba koja su nastupila u Križevcima, Maraton klub Velika Gorica osvojio je 12. mjesto.

Limači

Iako bez medalja, i limači su osvojili ekipno 12. mjesto u konkurenciji 19 klubova. Evo i pojedinačnih rezultata, od starijih prema mlađima.

U kategoriji Limači 2013Borna Šimek predstavljao nas je u utrci na 60 metara. S rezultatom 11,01sec osvojio je 23. mjesto. Borna je sudjelovao i u bacanju vortexa, osvojivši 13. mjesto s rezultatom 26,92 metra. U istoj dobnoj kategoriji u skoku u dalj natjecao se Mateo Đurić, osvojivši 17. mjesto s rezultatom 2,62m.

U kategoriji Limači 2014 predstavljali su nas Maks Mikulin i Ivano Glodić. Najprije su skakali u dalj. Maks je skočio točno 3 metra i osvojio 12. mjesto, a Ivano je s rezultatom 2,92m osvojio 15. mjesto. Obojica su trčali u utrci na 200 metara. Ivano je s rezultatom 33,98sec osvojio odlično peto mjesto, a Maks je diskvalificiran.

U kategoriji Limači 2015 u utrci na 60 metara predstavljali su nas Emanuel Žagar i Franjo Đuričić. Emanuel je s rezultatom 10,41sec osvojio 11. mjesto, a Franjo je s rezultatom 11,21sec bio na 25. mjestu. U istoj dobnoj skupini su u utrci na 200 metara sudjelovali Marin Ceronja, Luka Đurić i Maksim Šimek. Luka je bio osmi (36,50sec), Maksim je bio trinaesti (40,11sec), a Marin je osvojio 15. mjesto (43,77sec).

Tekst: Marijan Malčević