Juniori Turopoljca u završnici kupa Grada Velike Gorice

Mladi nogometaši Turopoljca iznenadili i pobijedili juniore trećeligaša Kurilovca golom Leona Jakija

Kup Grada V. Gorice - juniori, poluzavršnica. Turopoljac - Kurilovec 1:0, igrač odluke Leon Jaki (zeleni dres)

Srijeda poslijepodne u Kučama bila je oblačna, malo je propadala kiša, malo su se pojavljivale duge iz smjera Turopoljskog luga, ali najvažnija je vijest da su na dobro pripremljenom travnjaku igrališta u Knejama, juniori Turopoljca istrčali protiv vršnjaka goričkog trećeligaša Kurilovca željni nadigravanja i pobjede.

Kup Grada V. Gorice – juniori, poluzavršnica, Turopoljac – Kurilovec 1:0. Postava NK Turopoljca. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Moram odmah na početku reći da juniori Kurilovca nisu bili kompletni, da su trojica juniora sa seniorskom postavom bili u Bistri, gdje su igrali utakmicu županijskog kupa. No, bilo kako bilo, igrao je Turopoljac protiv Kurilovca.

Kup Grada V. Gorice – juniori, poluzavršnica, Turopoljac – Kurilovec 1:0. Postava NK Kurilovca. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Već od samog početka vidjelo se da su zeleni motivirani i spremni za ovaj susret. Tako su prvi došli i u poziciju za gol, kada je u 11. minuti Preradović brzo izveo slobodni udarac s nekih 18 m od gola Vratara Kamenjaševića i pogodio – vratnicu, od koje se lopta odbila vrataru u ruke.

Kup Grada V. Gorice – juniori, poluzavršnica, Turopoljac – Kurilovec 1:0. Kapetan Kurilovca Radovanović (lijevo), glavni sudac Landeka i kapetan Turopoljca Šutalo. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U 23. minuti igrač Kurilovca, Likarević pucao je glavom s nekih 6 m, ali slabo, tako da su zeleni otklonili opasnost od svog gola. Do kraja prvog dijela još je Šutalo, kapetan zelenih na današnjoj utakmici, pokušao svladati Kamenjaševića udarcem u bliži kut, s desne strane, ali vratar gostiju bio je na mjestu.

Kup Grada V. GOrice – juniori, poluzavršnica, Turopoljac – Kurilovec 1:0. Detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U drugi dio zeleni su ušli još odlučniji pobijediti i kontrolirali su igru, a u 56. minuti pucali su Jaki, pa Šutalo da bi na kraju Preradović pogodio vratnicu. Bilo je tu još prilika, koje su stvarane poglavito poslije dubokih ubačaja stopera domaćih Markulina, kojemu nije smetalo odakle se izvodio slobodni udarac, sve je išlo pred gol i stvarane su prilike zelenih koje nisu iskoristili Jaki ili Preradović. A u 70. minuti i gosti su ozbiljnije priprijetili kada je pucao Đurašić sa 20 m, ali pored gola.

I onda u 77. minuti trenutak odluke – slobodni udarac sa centra opet izvodi Markulin, lopta vara obranu gostiju i Jaki je uz vratara sprovodi u mrežu. Domaći vode 1:0. Tada se gosti pokušavaju vratiti u utakmicu, ali napadi su im jalovi, a iz jedne kontre Jaki se našao sam pred golmanom i kad ga je već svladao, lopta je otišla pored gola.

U dobroj utakmici, domaćin je zasluženo pobijedio renomiranog protivnika, a posebni izazovi za obranu Kurilovca bilo je “dalekometno topništvo” Ivana Markulina, čije lopte su unosile dosta pomutnje u igru uže obrane gostiju, a jedna takva lopta presudila je i utakmicu.

Juniori Turopoljca tako su se plasirali u završnicu kupa Grada Velike Gorice gdje će snage odmjeriti s juniorima HNK Gorice, koji su pobijedili vršnjake Bana Jelačića u Vukovini, sa 5:1.

Kup Grada Velike Gorice – Juniori 2021, poluzavršnica, 12.05.2021.

NK Turopoljac – NK Kurilovec 1:0 (0:0)

KUČE, igralište NK Turopoljca u Knejama. Srijeda, 12.05.2021., u 18.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme oblačno, vjetrovito, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Landeka Zvonimir. Pomoćnici: Deverić Patrik, Mlinarić Mario (svi Velika Gorica). Delegat: Smrekar Zoran (Turopolje).

Strijelac: 1:0 – Leon Jaki (77).

NK Turopoljac: Bedjić, Domić, Markulin, Ban, Birkić, Čaić, Šutalo (C), Trputec (od 53′ Jaki), Karnas, Krbavac, Preradović.

Trener: Stjepan Đuračić

NK Kurilovec: Kamenjašević, Likarević (od 80′ Cerovski), Pavišić, Vidaković, Radovanović (C), Kovačević, Križanac, Đurašić, Banić, Juričić, Golubić.

Trener: Zvonko Radoš