JŽNL: Lomnici turopoljski derbi i jesenski naslov!

U odgođenoj utakmici 15. kola Lomnica pobijedila Polet na Zvrniku

Pomalo u sjeni Svjetskog nogometnog prvenstva, a pogotovo zbog iščekivanja druge utakmice hrvatske reprezentacije, igra se još nekoliko preostalih utakmica amaterskih nogometnih prvenstava. Jedna od takvih bila je utakmica između Poleta i Lomnice, klubova iz JŽNL čija je utakmica prošlog vikenda bila odgođena zbog terena potopljenog vodom.

Ovog puta nije bilo vode na terenu, iako je teren bio mekan i mokar, ali moglo se igrati. Osim toga, i vrijeme je bilo lijepo, sunčano, iako kako je utakmica odmicala i prohladno.

27.11.2022., Buševec, Polet – Lomnica 0:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U ekipi Poleta nije bilo Ivana Zagorca zbog suspenzije, a kod gostiju nisu igrali Grdenić i Kljajić iz istih razloga, a nije bilo ni Lagundžije.

Početak utakmice pripao je domaćinu, kornerom već nakon par minuta i Matušinove prijetnje glavom, ali završilo je bez promjene u rezultatu. Igralo se malo čak i nervozno, a više su loptu imali gosti, dok su opasniji bili domaćini. Najozbiljnija prijetnja domaćina bio je pokušaj kapetana Stuparića kada je krenuo prema vratima Jerkovića, pucao s nekih 19 m, ali neprecizno, pored desne vratnice Bradića. A drugu obećavajuću priliku imao je Bruno Šestak kada je ušao s lijeve strane, promiješao obrambene igrače gostiju, pucao, ali opet pored desne vratnice vratara Jerkovića.

U drugi dio kod domaćina u igru ulazi Janječić umjesto Ilijevića, a već dvije minute nakon početka, gosti dolaze u vodstvo. Korner s lijeve strane napada i dobro upućena lopta na drugu vratnicu gdje se našao Delić i glavom bio najviši u skoku i svladao je Bradića (naslovna slika). Vodstvo gostiju koje donosi radost igračima, ali i navijačima gostiju kojih se okupilo popriličan broj na utakmici.

Nekoliko minuta nakon toga, Ivan Havliček također dolazi u priliku s desne strane, ali njegov udarac ovaj puta Bradić brani.

Nakon toga igralo se na sredini terena, kod domaćih zbog ozljede leđa izlazi Dejanović, ulazi Sučić, ali ni njegov ulazak ne donosi značajniju promjenu. A kada je u 64. minuti Mario Stuparić kod domaćih dobio drugi žuti karton, teško je bilo očekivati preokret domaćina, iako se Plavi nisu predavali. Igralo se između kaznenih prostora, pokušavalo se ubačajima sa boka, ali uglavnom bez ozbiljnije opasnosti za vratare. Najbliži su domaći bili pogotku u 88. minuti kada u jednoj gužvi pred vratima gostujući braniči izbacuju loptu s crte.

Gledatelji su mogli vidjeti jednu čvrstu i borbenu, na momente i nervoznu utakmicu u kojoj je svakoj ekipi pripalo po jedno poluvrijeme. Domaćin svoje prilike u prvom dijelu nije iskoristio, dok su gosti iz prve prilike u drugom dijelu preko Delića došli do pogotka, kasnije uspjeli sačuvati vodstvo, osvojiti tri boda i samim time osvojili su naslov jesenskog prvaka JŽNL, ispred ekipe Jaske Vinogradara iz Jastrebarskog. Zasluženo.

27.11.2022., Buševec, Polet – Lomnica 0:1, slavlje gostiju nakon utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

JŽNL, 15. kolo

Polet – Lomnica 0:1 (0:0)

Buševec, igralište ŠRC Zvrnik. Nedjelja, 27.11.2022., u 13:00 sati. Gledatelja 120. Vrijeme sunčano, prohladno, teren mokar i meka, težak za igru.

Glavni sudac: Luka Kelihar. Pomoćnici: Matej Mrkoci i Dario Aščić (svi iz Velike Gorice). Delegat: Zlatko Petrac (Mala Buna).

Strijelac: 0:1 – Josip Delić (47).

Polet: Bradić, Đuretić, Cvitanović, Baćan, Ilijević (od 45. Janječić), Dejanović (od 60. Sučić), Stuparić (C), Pejak, Župetić, Matušin, Šestak. Trener: Josip Rožić

Lomnica: Jerković, Gršić, Gudelj, Šoštarec, Dijanežević (od 76. Beg), Delić, Ćurić (C), Čizmadija, Mostarlić (od 88. Cindrić), K. Arbanas, Havliček (od 90+3 K. Arbanas). Trener: Stjepan Deverić

Isključenje: Mario Stuparić (drugi žuti – 64)

Igrač utakmice: Josip Delić (Lomnica)