JŽNL: Prva pobjeda Kupe, porazi Lomnice i Turopoljca kod kuće

Mladost i Jelačić odigrali neriješeno, Polet pobijedio Strmca, Klas poražen u Bregani

Proteklog je vikenda odigrano i 19. kolo u JŽNL, gdje su klubovi s područja NS VG ostvarili dvije pobjede, tri poraza i jednu neriješenu utakmicu odigranu u Obrezini.

Vodeći Naftaš iskoristio je posrtanje prvih pratitelja, koji su to ostali i nakon ovog kola, ali sa većim bodovnim zaostatkom. No, krenimo redom:

U Obrezini je domaća Mladost dočekala drugoplasiranog Bana Jelačića iz Vukovine. Kao što se i očekivalo, utakmica je bila čvrsta i borbena, kažu neki i pomalo nervozna, a završila je podjelom bodova. Iako je “Žuta podmornica”, kako zovu igrače Mladosti, povela pogotkom Leona Jakija, uporni gosti uspjeli su izjednačiti pogotkom Matea Maslača u drugom dijelu, ni 10 minuta nakon što je zamijenio Memića. Ovim “egalom” Mladost je nastavila svoj niz nepobjedivosti ovog proljeća, dok je Jelačić odigrao i 12. utakmicu bez poraza u nizu. Sljedeće kolo Banovi u Vukovini dočekuju Breganu, dok Mladost gostuje u Bedenici.

NK Mladost: Miklec, Ivančić Bruno, Tadić, Perić, Ivančić Marko, Matić, Kos (od 46′ Grdić), Šorša (od 78′ Hadžiabdić), Hren, Jaki (od 56′ Pejak), Hercigonja (od 68′ Bedeković).

NK Ban Jelačić: Sakač, Rovišan, Krasnić, Sabljak, Čumpek, Prizmić, Karaula (od 63′ Smok), Nikić, Memić (od 63′ Maslač), Harambašić, Miletić.

Strijelci: 1:0 – Jaki Leon (48), 1:1 – Mateo Maslač (72)

U Lomnici su Boemi dočekali goste iz Pokupskog, koji do tog susreta nisu imali pobjede u prvenstvu, ali su u prošla dva kola odigrali neriješeno (oba puta 2:2) protiv Bregane u gostima i Turopoljca u Pokupskom. Boemi su očito u određenoj krizi, jer ovo im je treći poraz u nizu, a četvrti u zadnjih 5 kola, a u čemu je problem, vidjet ćemo u nastavku prvenstva, ali očito je problem realizacije prisutan. Bilo kako bilo, gosti, uporni kakvi već jesu, uspjeli su u zadnjoj minuti (opet!) doći do kaznenog udarca kojeg je kapetan Brajković pretvorio u pogodak i osigurao prvo slavlje igračima, ali sigurno i navijačima Kupe. Čestitke i od nas za prvu pobjedu!

Sljedeće kolo Lomnica gostuje u Križu kod Sloge, dok Kupa dočekuje Vatrogasca iz Zdenaca Brdovečkih.

NK Lomnica: Jerković, Milanović (od 81′ Cindrić), Čizmadija, Beg (od 46′ Drmić), Dijanežević, Štuban, Arbanas Kristijan, Mihovljanec, Arbanas Karlo, Mostarlić, Bubalo.

NK Kupa: Sečenj, Tomislav, Klasnić Leon, Sečenj Tihomir (od 66′ Pirša), Šestak, Petković Ivica, Vranešić Mihael, Klasnić Ivan (od 66′ Vranešić Dario), Ruklić, Šandor (od 90′ Belečić), Brajković, Petković Marijan.

Strijelac: 0:1 – Brajković Josip (90 – KU).

Polet, koji se odlučio na odigravanje utakmice u subotu očito je time povukao dobar potez, jer su Cipeki upisali prvu pobjedu ovog proljeća. Osim toga, kako je objavljeno na njihovoj fb stranici, održana je redovna godišnja skupština koja je donijela određene promjene u vodstvu, pa je tako predsjednik postao Goran Rožić, potpredsjednik Ivica Sučić, dok je tajnik ostao Vedran Katulić. Što se tiče utakmice, gosti su vrlo brzo poveli iz kaznenog udarca, već u 2. minuti, da bi u drugom poluvremenu sa dva pogotka Matušina i jednim Ivana Zagorec Cipeki postavili konačnih 3:1. Do kraja utakmice dvostruki strijelac Poleta, Zvonimir Matušin, uspio je dobiti crveni karton (82. minuta). Sljedeće kolo Polet gostuje kod Dinama u Jakovlju.

NK Polet: Bradić, Đuretić, Vukadin, Radovanović (od 46′ Janječić), Stuparić, Župetić (od 73′ Kopilović), Pejak, Matušin, Sučić (od 81′ Mikulić), Jušić, Zagorac.

Strijelci: 0:1 – Bedeković Željko (2 -KU), 1:1 – Matušin Zvonimir (48), 2:1 – Matušin Zvonimir (56), 3:1 – Zagorec Ivan (81).

Klas je gostovao u Bregani, u nedjeljnoj matineji, očekujući više od poraza. No, Bregana je u dinamičnoj i zanimljivoj utakmici, kako kažu neki izvori, ipak pobijedila postigavši jedan pogodak. Ovim porazom Klasa i pobjedom Kupe u Lomnici, borba za ostanak u ligi postaje sve zanimljivija i razlika između Klasa i Kupe samo je jedan bod. Sljedeće kolo Klas dočekuje neuvjerljivog Turopoljca iz Kuča.

NK Klas: Sivec, Dilberović (od 62′ Matulić), Knežević, Šteko (od 67′ Matić), Kolundžić, Nikolić (od 67′ Tadić), Kovačić, Kožul, Janić (od 46′ Perša), Shkumbin (od 62′ Šimić), Lovrečki.

27.03.2022. Kuče, JŽNL, Turopoljac – Sloga 2:3., detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Turopoljac je u Kučama ugostio Slogu iz Križa, s kojom uglavnom  ima pozitivan skor. No, svakoj priči dođe kraj, pa je tako došao i ovoj. Iako su Zeleni imali vodstvo od dva pogotka na poluvremenu, u drugom dijelu uspjeli su primiti tri pogotka što je dečkima iz Križa donijelo veselje i nova tri boda. Ovim porazom Turopoljac je ostao na čak 8 bodova zaostatka za vodećim Naftašem, ali ono što više od toga brine je njihova igra. Sljedeće kolo gostuju kod Klasa u Mičevcu.

NK Turopoljac: Zagorac, Martinić, Čunčić, Gogić (od 46′ Čaić), Dejanović, Lučić (C), Šestok, Šutalo, Mlinarić (od 80′ Đuračić), Horvat, Perić (od 68′ Markulin).

Strijelci: 1:0 – Ivan Šestok (15), 2:0 – Josip Mlinarić (20), 2:1 – Viktor Špišić (59), 2:2 – Lovro Krivec (65), 2:3 – Lovro Krivec (74 – KU).

Rezultati 19. kola JŽNL: Mladost – Ban Jelačić 1:1, Lomnica – Kupa 0:1, Turopoljac – Sloga 2:3, Polet – Strmec 3:1, Bregana – Klas 1:0, Jaska Vinogradar – Rakov Potok 3:0, Vatrogasac – Naftaš 0:1, Zrinski – Dinamo 0:3.