JŽNL: Turopoljac osvojio dosad neosvojivi Zvrnik

U donjeturopoljskom derbiju igrači Turopoljca bili su bolji od domaćeg Poleta

Nedjeljno poslijepodne, prohladno i oblačno, a na odlično pripremljenom terenu na Zvrniku igra se donjeturopoljski 13. kola JŽNL između domaćeg Poleta i gostiju iz nedalekog Kuča. Susret je to dviju ekipa od kojih Polet mirno plovi u vrhu tablice (3. mjesto), dok se Kučani muče i igrom i rezultatima te su smješteni u sredini tablice.

Očekivala se dobra utakmice dviju dobrih ekipa, a gosti su ušli u utakmicu prilično čvrsto i željni nadigravanja. A to im se isplatilo već u 7. minuti kada je Šestok odlično uposlio Horvata na desnoj strani napada koji je savladao Bradića za rano vodstvo Zelenih.

Gosti su bili opasniji, prijetili ozbiljnije, a u 18. minuti Šestok je dva puta pucao prema vratima Bradića, ali blok je svaki puta otklonio opasnost, a samo koju minutu kasnije i Mlinarić je na odličan centaršut Horvata bio u dobroj prilici ugroziti vratara domaćih, ali nije najbolje pogodio loptu i ona je lagano došla do Bradića.

Domaći su najbolju priliku imali u 27. minuti kada je slobodni udarac sa 20 m izveo Ivan Zagorec, odlično pucao u donji desi kut Eremije koji loptu odbija ispred sebe, na nju natrčava Matušin i šalje je u mrežu. No, veselje Plavih bilo je kratkog vijeka jer je pomoćni sudac označio zaleđe i od pogotka nije bilo ništa.

Gosti su još jednom opasno zaprijetili preko Sarafa koji je glavom prebacio vratar Bradića, ali i za koji cm promašio prazna vrata domaćina. To su bila sva uzbuđenja u prvom dijelu koji je pripao gostima. Zasluženo.

U drugi dio bolje su ušli domaći i priprijetili preko Ivana Zagorca u 49. minuti, ali dobar udarac u bliži kut s desne strane napada domaćih brani Eremija. A u 51. minuti Hadžiabdić odlično centrira s desne strane na peterac gdje je sam bio Saraf, ali nije dobro pogodio loptu glavom i prilika je otišla u nepovrat.

Igra u drugom dijelu polako se preselila na polovicu Turopoljca, ali uglavnom samo do šesnaesterca gdje su visoki stoperi na čelu sa Čunčićem uglavnom odnosili pobjede u srezu s napadačima Poleta. No, u 65. minuti domaćin ipak izjednačuje nakon jednog centaršuta s lijeve strane na drugu vratnicu kada je lopta dosta dugo putovala, i nakon nekoliko odbijanja od jednih i drugih igrača došla do Brune Šestaka koji nema razumijevanja za namjere Kučana za pobjedom te matira ovog puta nemoćnog Eremiju. Izjednačenje oko pola sata prije kraja utakmice na radost i veselje domaćina.

No, već u sljedećem napadu Turopoljca, Zeleni ponovno dolaze u vodstvo. Korner s desne strane izvodi danas sveprisutni Tomislav Horvat koji pogađa u glavu kapetana Turopoljca, Mislava Čunčića na 7-8 m od vrata, na prvoj vratnici. Njegov udarac glavom završava u mreži Bradića pokraj njegove desne vratnice. Veselje među igračima Turopoljca, ali i među navijačima gostiju koji su došli u popriličnom broju.

Do kraja utakmice domaćin pokušava ponovno doći do izjednačenja, ali gosti se uspješno brane, a iz brzih kontri imali su prilike i povećati vodstvo, ali Saraf i Šutalo nisu bili dovoljno koncentrirani i završilo je pobjedom gostiju 2:1.

U dobroj, živoj i borbenoj ali korektnoj utakmici gledatelji su mogli uživati u potezima igrača jedne i druge ekipe. Pobjeda je na kraju zasluženo pripala gostima iz nedalekog Kuča koji su bolje ušli u utakmicu i više željeli pobjedu, pokazali da znaju i mogu dobro odigrati. Vezna linija Turopoljca kontrolirala je igru u većini utakmice što je onda i dovelo do pobjede. Domaćin se trudio, ali danas nije bio njihov dan, napadači nisu dobivali dovoljno uporabljivih, okomitih lopti, a u drugom dijelu su imali loptu više u svojim nogama, ali samo do kaznenog prostora gostiju.

Sudac Jerbić s pomoćnicima odsudio je utakmicu korektno, bez utjecaja na rezultat i bez pokazivanja žutih kartona.

JŽNL, 13. kolo

POLET – TUROPOLJAC 1:2 (0:1)

Buševec, igralište na Zvrniku. Nedjelja, 06.11.2022. u 14:00 sati. Gledatelja 150. Vrijeme oblačno i prohladno, teren odličan za igru.

Glavni sudac: Petar Jerbić. Pomoćnici: Matej Mrkoci i Alen Sučec (svi iz V. Gorice).

Strijelci: 0:1 – Tomislav Horvat (7), 1:1 – Bruno Šestak (65), 1:2 – Mislav Čunčić (67).

Turopoljac: Eremija, Hadžiabdić, Čunčić (C), Ivančić, Perić (od 68. Hercigonja), Čaić (od 89. Gogić), Matasić, Horvat, Šestok, Saraf, Mlinarić (od 80. Šutalo).

Trener: Stiven Žitnik

Polet: Bradić, Đuretić, Cvitanović, Stuparić (C), Banić (od 46. Šestak), Dejanović, Baćan, Pejak, Zagorec (od 67. Sučić), Matušin, Župetić (od 70. Janječić).

Trener: Josip Rožić

Igrač utakmice: Mislav Čunčić (Turopoljac)