JŽNL: U derbiju začelja Klas poražen u Mičevcu

Klas ovim porazom ostao prikovan za dno ljestvice nakon 11. kola

Subotnji raspored utakmica svih liga u kojima igraju turopoljski klubovi htio je da samo Klas, član JŽNL igra na svom terenu, u Mičevcu. Oblaci su se sa zapada približavali turopoljskoj ravnici, ali još je uvijek bilo sunca kad je utakmica počinjala. Pred svega nekoliko desetaka gledatelja, igrali su posljednjeplasirani klub JŽNL, Klas protiv pretposljednjeg kluba na ljestvici, Dinama iz Jakovlja. Žute s klupe vodi Igor Barukčić, bivši igrač Klasa, dok je strateg gostiju Ivica Antolić.

Utakmica je počela rastrgano, vez neke ljepote u igri, očito je važnost utakmice uzela svoj danak. Dodavanja su bila često netočna, ali već u 15. minuti gosti dolaze u vodstvo. Jedan napad preko lijeve strane završio je pokušajem centaršuta, ali je lopta na svom putu udarila kapetana domaćih, Jana Kneževića u ruku i za sutkinju Maretić nije bilo dvojbe, odmah je pokazala na bijelu točku. A Dino Konjevod, bivši igrač Lukavca, takve prilike obično pretvara u pogotka, što je napravio i ovaj put. Domaći su u minusu već nakon 15 minuta igre!

Ali, svega par minuta kasnije na sličan način i Klas dolazi u priliku izjednačiti, a udarac s bijele točke koristi Hrvoje Šikić i sve je ponovno u egalu. Gosti su u ovoj situaciji protestirali tvrdeći da njihov kapetan Kovačec nije igrao rukom, ali sutkinja nije marila za te proteste.

Nakon toga, klas se diže i stvara poneku priliku, najprije u 27. minuti nakon dobre akcije Kolundžić – Janić – Matić, ovaj potonji dolazi u priliku s desne strane, ali puca pored desne vratnice vratara Hercigonje. A najbolju je priliku imao Kolundžić kada je u 31. minuti Matić ukrao jednu izgubljenu loptu na gol-aut liniji i odlično povratno uposlio Kolundžića čiji udarac sa svega par m brani Hercigonja. Bila je to odlična prilika, ali nije iskorištena.

Već u sljedećoj minuti mladi, šesnaestogodišnji Cesarec izlazi sam pred vratara Klasa Jerkovića, ali puca izvan 16 m, vratar brani i lopta opet dolazi do Cesarca, ali ovaj puta izgubio je loptu.

U drugom dijelu dodatno se smračilo, oblaci su postali još tmurniji, kao da su nagovještali nešto loše. I upravo se tako domaćinu i dogodilo, Jerko Zadro, igrač gostiju ispremiješao je obranu domaćina i odlično sa 16 m pucao lijevom nogom, lopta je okrznula nekoga u bloku i promijenila smjer i prevarila vratara Jerkovića. Gosti opet vode, ali radost je trajala svega 2 minute jer na jednu ubačenu dubinsku loptu ide Kolundžić, ali i vratar gostiju koji je čini mi se krivo procijenio let lopte i u skoku dirao loptu, ali je ona završila u mreži. Domaći opet izjednačuju, a svega par minuta kasnije počinje i kiša.

Kiša je očito bolje došla gostima jer su opet poveli, u 74. minuti kada je Dino Konjevod prodorom po lijevoj strani napada došao u priliku, pucao i uz vratara poslao loptu u suprotni kut.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao i Klas je i dalje bez osvojenog boda na svom igralištu u Mičevcu, a sa ukupno dva osvojena u odigranih 11 kola uvjerljivo drži posljednje mjesto na tablici.

Utakmicu je pratilo svega 50-ak gledatelja, a glavna sutkinja bila je Lucija Maretić iz Klinča Sela.

Vidjeli smo utakmicu sa 5 pogodaka i 7 žutih kartona u kojoj gosti zasluženo odnose bodove u Jakovlje, dok je pred ekipom Klasa neizvjesna borba za popravljanje pozicije na tablici u nastavku sezone.

JŽNL, 11. kolo

KLAS – DINAMO (J) 2:3 (1:1)

Mičevec, igralište Klasa. Subota, 22.10.2022., u 15:30 sati. Gledatelja 50. Vrijeme oblačno i kišovito, teren dobar za igru.

Glavna sutkinja: Lucija Maretić (Klinča Sela). Pomoćnici: Marko Gvozdanović (Jastrebarsko) i Marija Čunović (Gornja Zdenčina). Delegat: Ivica Mađer (Obedišće).

Strijelci: 0:1 – Dino Konjevod (15 – KU), 1:1 – Hrvoje Šikić (23 – KU), 1:2 – Jerko Zadro (61), 2:2 – Nenad Kolundžić (63), 2:3 – Dino Konjevod (74).

Klas: Jerković, Knežević (C), Alitović, Šaban (od 63. Vrhovski), Kolundžić, Matić, Vidaković, Kruezi (od 74. Hlevnjak), Crnić (od 77. Cvitić), Šikić, Janić. Trener: Igor Barukčić

Dinamo: Hercigonja, Brcko, Zadro, Vrabec, Kovačec (C), Dino Konjevod, Cesarec, Lacko, Antonio Konjevod (Borna Konjevod), Bursać od 46. Škarica, od 90. Belinić), Svetec. Trener: Ivica Antolić

Igrač utakmice: Dino Konjevod (Dinamo)