Kurilovec i Mraclin igrali utakmice četvrtzavršnice kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije

Kurilovec deklasirao Stupnik u Stupniku, Mraclin pružio žilav otpor trećeligašu Bistri

Nogometaši NK KUrilovca uoči susreta protiv Trnja. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

U četvrtzavršnici kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije, u srijedu, 28. travnja 2021. godine igrali su i turopoljski klubovi Kurilovec i Mraclin.

Kurilovec je gostovao kod člana Jedinstvene županijske lige, NK Stupnika iz Donjeg Stupnika i odradio – trening. Naime, rezultat je bio 9:0 za Kurilovec, a strijelci su bili Marin Sudar (4), Niko Tolj (2), Filip Dianežević, Marko Muhar i Leon Celčić. Već u prvom poluvremenu bilo je 6:0 za Kurilovec. U ovoj utakmici priliku je dobio i pričuvni vratar Nikola Beljan, a u postavi osim Jan Paola Debijađija, nije bilo ni Petra Lucijana Čureka niti Da Cruza. Stupnik svejedno nije mogao parirati igračima Kurilovca, kojima je ova utakmica ispala kao dobar trening i priprema za subotnji derbi protiv Jaruna na ŠRC Udarnik u Kurilovcu.

Marin Sudar, četverostruki strijelac protiv Stupnika. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Postava NK Kurilovca: Nikola Beljan, Juraj Spudić, Antonio Ćosić, Ivan Rajić (od 55′ Marko Muhar), Matej Adžić, Niko Tolj, Luka Sedlaček (od 46′ Antonio Bakula), Filip Dianežević (od 46′ Lo Pappe Serigne), Josip Marinić (od 46′ Filip Hodak), Roko Krpan (od 55′ Leon Celčić), Marin Sudar.

U Mraclinu je NK Mraclin dočekao trećeligaša Bistru i pružio je jaki otpor. Na kraju je rezultat bio 2:3, čime je Bistra otišla u polufinale kupa. Gosti su poveli u 41. minuti golom Božića, a Mraclin je izjednačio golom Onića nakon sat vremena igre. Vrlo brzo, već nakon dvije minute, gosti opet vode golom Matoševića, a samo četiri minute kasnije (66′) autogolom Dandića, gosti odlaze na dva razlike. U smiraj utakmice drugi pogodak za domaćina postigao je Petar Milatović, koji je ušao u drugom dijelu. Bila je to dobra utakmica u kojoj je trećeligaš ipak pobijedio, unatoč dobroj igri Mraclina. Igralo se na terenu Stare Grabe.

Postava NK Mraclina: Sonny Boy Dražić, Robert Petravić, Domagoj Desput, Matej Skrbin (od 32′ Josip Domitrović), Bruno Dandić (od 73′ Ivan Cerovski), Onić Filip, Josip Jurić, Hrvoje Šikić, Mario Kos, Hrvoje Koleš (od 67′ Juraj Cvetnić), Ladislav Roginić (od 73′ Petar Milatović).

Četvrtzavršnica kupa NSZŽ, Mraclin – Bistra 2:3. Izvor: FB stranica NK Mraclin