Kurilovec izgubio u finalu kupa NS ZŽ u lutriji kaznenih udaraca

Nakon neriješenog rezultata u regularnih 90 minuta, prišlo se pucanju jedanaesteraca

Finale kupa NSZŽ, Samobor - Kurilovec 2:2 (5:3). Detalj s utakmice. Izvor: FB NK Kurilovec
Finale kupa NSZŽ, Samobor – Kurilovec 2:2 (5:3), detalj s utakmice. Foto: V’Gradu

U finalnoj utakmici nogometnog kupa Zagrebačke županije, danas su se u Samoboru susreli NK Samobor, prvak Jedinstvene županijske lige i NK Kurilovec, trećeligaš iz Velike Gorice.

Naon regularnih 90 minjta igre, rezultat je bio 2:2. Kurilovec je poveo u 22. minuti golom Sedlačeka lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora, a izjednačenje Samoboru donosi prvi strijelac Samoboraca, Željko Štulec u 35. minuti susreta.

Kapetan Kurilovca, Ivan Rajić bio je najprisebniji nakon jednog kornera i doveo je Kurilovec ponovno u vodstvo, ali u 77. minuti Vujić ponovno donosi radost Samoborcima. Taj je rezultat ostao do kraja regularnog dijela utakmice i prišlo se “lutriji” kaznenih udaraca. Vratar domaćih, Štefković postao je heroj Samobora obranivši udarce Sedlačeka, Tolja i Muhara.

Finale kupa NSZŽ, Samobor – Kurilovec 2:2 (5:3), kapetan Samobora Ivkočić Matej prima pehar pobjednika od Nenada Črnka, predsjedika NS ZŽ. Foto: V’Gradu

Pehare i medalje dodijelili su samoborska gradonačelnica Petra Škrobot, zamjenik župana Zagrebačke županije Ervin Kolarec i predsjednik Nogometnog saveza Zagrebačke županije Nenad Črnko.

Finale kupa NSZŽ, Samobor – Kurilovec 2:2 (5:3), pobjednici kupa, igrači Samobora s peharom. Foto: V’Gradu

NK Kurilovec: Nikola Beljan, Antonio Bakula (Marin Sudar 46′), Antonio Ćosić, Matej Adžić (Fran Milatović 90′), Niko Tolj, Luka Sedlaček, Filip Hodak (Roko Krpan 76′), Josip Marinić, Ivan Bolješić, Ivan Rajić, Marko Muhar.

Finale kupa NSZŽ, Samobor – Kurilovec 2:2 (5:3), finalist Kurilovec s peharom. Foto: V’Gradu