Kurilovec na otvorenju proljetne sezone na SRC Udarnik osvojio samo bod

U čvrstoj i rastrganoj utakmici svakome po bod

Nakon dva gostovanja, nogometaši Kurilovca napokon su zaigrali i na svom terenu. Suparnik im je bila Segesta iz Siska, ekipa koja je osvojila 4 boda u prve dvije utakmice ovog proljeća.

Utakmica je počela dosta čvrsto i borbeno, ali rastrgano, bez neke ozbiljnije akcije. A i podjela žutih kartona počela je vrlo rano, već u 4. minuti kapetanu gostiju Vraniću za povlačenje za dres, pa u 6. minuti Musi kod domaćih, za oštar start.

12.03.2022., Kurilovec – Segesta 1:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Prvo je poluvrijeme proteklo u pokušajima jednih i drugih da naprave neku ozbiljniju prijetnju, a gosti su u početnih 15 minuta uspjeli zaraditi 3 slobodna udarca pred vratima Išeka, ali nisu bili precizni tako da je Išekova mreža ostala netaknuta. A u periodu između 20. i 25. minute, Crveni su napravili određeni pritisak prema vratima gostujućeg vratara Skendera, ali osim 2-3 udarca iz kuta, većih opasnosti nije bilo ni za gostujuća vrata.

Važno je još napomenuti da je gostujući igrač Ivan Stojaković u 19. minuti dobio žuti karton zbog preoštrog starta, isto kao i domaći igrači Habil Alili u 13. i Mijo Šarić u 42. minuti igre.

U drugom poluvremenu nastavilo se sličnom igrom sve do 60. minute kada gostujući igrač, tamnoputi Patrick Kesse oduzima loptu kapetanu domaćih Završkom, ulazi s lijeve strane u kazneni prostor i puca u lijevu vratnicu vratara Išeka od koje se lopta odbija u mrežu. Vodstvo gostiju 1:0, ali iz pozicije u kojoj sam se nalazio ne mogu se oteti dojmu da je Kesse došao do lopte tzv. “opasnom igrom”, tj. visoko podignutom kopačkom prema Završkom, ali sudac nije bio mog mišljenja i pokazao je na centar.

Naravno, to je uzrokovalo dosta nezadovoljstva domaće klupe, pa je trener Harambašić tom prilikom zaradio i žuti karton, ali ništa se nije promijenilo.

Samo dvije minute kasnije gostujući igrač Stojaković dobiva drugi žuti, odnosno isključujući karton i gosti ostaju s igračem manje.

No, unatoč tome, igra Kurilovca i dalje je rastrgana, nervozna, a u jednoj akciji u kaznenom prostoru gostiju u 66. minuti Završki pada u duelu s gostujućim obrambenim igračima, a sudac svira “simuliranje” i daje Završkom žuti karton.

U 70. minuti trener Harambašić odlučuje se na dvije izmjene i umjesto Tolja i Alilija ulaze Župetić i Knežić, što će se pokazati uspješnim, jer samo 3 minute nakon ulaska u igru, Ivan Knežić, dvadesetogodišnjak u domaćoj ekipi, postiže pogodak za izjednačenje. Nakon udarca iz kuta slijeve strane domaćeg napada, loptu glavom puca Župetić i pogađa desnu vratnicu vratara Skendera od koje se lopta odbija do Knežića na 5-6 m od vrata i zakucava je u mrežu. Slavlje Crvenih i zasluženo izjednačenje.

Gosti su se tada odlučili braniti, a brzim protuudarima pokušati iznenaditi obranu domaćina, ali svejedno domaći su bili bliže drugom pogotku iako do njega ipak nije došlo. U gužvama pred vratima Skendera u prilikama su bili Selman u 84. i Musa u samom finišu utakmice, ali nije bilo preciznosti u njihovim udarcima, tako da je završilo neriješenim rezultatom, 1:1.

U čvrstoj i rastrganoj utakmici sa dosta trke i borbenosti, ali bez pretjerane ljepote neriješeni rezultat je vjerojatno i najpravedniji. Segesta se pokazala kao čvrsta ekipa koja se postavila čvrsto u obrani, a preko Kessea, Ružičke i Stojakovića pokušavali su ugroziti Išeka. S druge strane, Kurilovec nije imao dovoljno raspoloženih igrača i iako borbenosti nije nedostajalo, to nije bilo dovoljno za nešto više od neriješenog rezultata.

Sudac Meglić svojim je odlukama često izazivao ljutnju jednog i drugog trenera, ali i navijača obiju ekipa.

Ovim neriješenim rezultatom Kurilovec je osvojio prvi bod ovog proljeća, a sljedeće kolo gostuju u Zagrebu, kod Ravnica.

Treća HNL Središte 2021./2022. – 20. kolo

NK Kurilovec – NK Segesta 1:1 (0:0)

Kurilovec, igralište NK Kurilovca na SRC Udarnik. Subota, 12.03.2022., u 15.30 sati. Gledatelja 120. Vrijeme sunčano i prohladno, teren tvrd, težak za igru.

Glavni sudac: Meglić Filip (Krap. Toplice). Pomoćnici: Bedeniković Nikola (Zabok) i Sušanj Luka (Ogulin). Četvrti sudac: Fotivec Zdravko (Špičkovina). Delegat: Bačko Rajko (Zagreb).

Strijelac: 0:1 – Patrick Kesse (60), 1:1 – Ivan Knežić (73).

NK Kurilovec: Išek, Grdenić, Musa, Završki (C), Šarić, Matoš, Tolj (od 70′ Župetić), Alili (od 70′ Knežić), Selman, Bakula, Resler.

Trener: Senad Harambašić

NK Segesta: Skender (C), Vranić (C), Kapac, Šipuš, Ružička (od 68′ Topalović), Kesse, Topić (od 74′ Matić), Burmudžija, Murati, Stojaković, Coelho (od 80′ Dalipi).

Trener: Dalibor Sanader