in

Kurilovec na Udarniku poražen od Trnja

Kurilovec je bio bolji u prvom, a gosti u drugom dijelu i zasluženo odnose bodove iz Kurilovca

24. kolo 3. HNL, Kurilovec - Trnje 0:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever

U derbiju 24. kola 3. HNL Središte, drugoplasirani Kurilovec ugostio je trećeplasirano Trnje. Vrijeme na Udarniku bilo je sunčano i lijepo, a teren je bio mokar i blatnjav, težak za igru.

Početnih petnaestak minuta proteklo je u ispitivanju snaga i Kurilovec je u tom dijelu imao loptu više u svojim nogama, ali bez nekih opasnijih pokušaja prema golmanu gostiju Gudelju. A onda je u 16. minuti sijevnula brza kontra gostujućih igrača po desnoj strani i jedna dubinska lopta došla je do Guje, najopasnijeg napadača gostiju u današnjoj utakmici, koji je pucao, ali u zadnji tren sustigao ga je Ćosić i skrenuo loptu u lijevu vratnicu Debijađijevog gola od koje se lopta odbila u korner.

Crveni su priprijetili u 20. minuti kada je Marinić isprobao svoj udarac sa nekih 20 m, ali pored gola.

24. kolo 3. HNL, Kurilovec – Trnje 0:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever

Matej Adžić je u 27. minuti dobro prošao po desnoj strani i bio je u prilici pucati, ali on se odlučio na dodavanje lopte na drugu stranu gdje je bio Sedlaček i dobro pucao, ali pored lijeve vratnice vratara Gudelja.

Još jednom je svoj udarac isprobao Marinić u 33. minuti, izvan kaznenog prostora, ali opet neprecizno. Do kraja poluvremena igra se uglavnom odvijala između kaznenih prostora obiju ekipa, a pokušaji napada su se uglavnom razbijali prije opasne zone jednih ili drugih.

U drugi dio umjesto Bakule, trener Pancirov u igru je poslao Sudara koji je već u 50. minuti dobro pucao sa 18 m, ali Gudelj je bio na mjestu i obranio njegov udarac. Lijepu je akciju izveo Kurilovec u 55. minuti kada je Spudić prošao po desnoj strani i centrirao, a loptu je škaricama zahvatio Adžić, ali na žalost crvenih, lopta je otišla pored desne vratnice gostujućeg golmana.

Nakon toga, domaći su sve teže dolazili do gostujućeg kaznenog prostora i nisu stvarali šanse, dok su gosti u kontrama uspijevali zadati dosta problema domaćoj obrani, na čelu s Rajićem. Tako je u 57. minuti gostujući Darojković pucao sa 18 m, s desne strane, ali Debijađi se nije dao iznenaditi.

A onda, u 70. minuti korner s lijeve strane gostujućeg napada, lopta je ubačena na drugu vratnicu gdje je Marić bio najviši u skoku i glavom skrenuo loptu u mrežu i doveo Trnje u vodstvo.

24. kolo 3. HNL, Kurilovec – Trnje 0:1, gol gostiju. Foto: Zlatan Sever

Tada se igra crvenih raspala i gostujući su igrači lako otklanjali opasnost još i prije nego bi crveni došli u poziciju udarca prema golu. Štoviše, u 80. minuti je opasni Guja, skroz u skladu sa svojim prezimenom, pobjegao domaćoj obrani i krenuo sam prema vrataru Debijađiju, ali Debijađi je obranio njegov udarac.

U pravoj prvenstvenoj utakmici, na teškom i mokrom terenu, sudac je podijelio 7 žutih kartona, od čega gostima pet. Kurilovec je bio bolji u prvom poluvremenu, a Trnje u drugom kada je iskoristilo jednu od svojih prilika za gol, za razliku od domaćih igrača. Potpuno zaslužena pobjeda gostiju koji su ovom pobjedom preskočili Kurilovec na tablici i sad su drugi, s jednakim brojem bodova kao i Jarun, koji je pomalo neočekivano, visoko poražen u Lučkom sa 5:0.

Treća HNL Središte 2020./2021. – 24. kolo

NK Kurilovec – NK Trnje 0:1 (0:0)

Kurilovec, igralište NK Kurilovca. Srijeda, 21.04.2021., u 17.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano, teren težak za igru.

Glavni sudac: Pavlešić Patrik (Duga Resa). Pomoćnici: Novosel Stjepan (Kamanje), Delač Adrijano (Karlovac). Četvrti sudac: Petrunić Marko (Zagradci). Delegat: Crnojević Mladen (Novska).

Strijelac: 0:1 – Antonio Marić (70).

NK Kurilovec: Debijađi, Spudić, Rajić (C), Ćosić, Šarić, Adžić, Marinić (od 84′ Krpan), Sedlaček, Dianežević (od 69′ Tolj), Bakula (od 46′ Sudar), Muhar (od 69′ Hodak).

Trener: Marko Pancirov

NK Trnje: Gudelj, Ribić, Mandić (od 75′ Lipovac), Džijan, Marić, Darojković (od 66′ Bogović), Ceraj, Kćira (od 35′ Pavlek), Guja, Filipović, Gašparac (od 46′ Valković).

Trener: Rajko Vidović

24. kolo 3. HNL, Kurilovec – Trnje 0:1, udarac Tolja. Foto: Zlatan Sever