Kurilovec na Udarniku preokretom do pobjede nad Jarunom

Gosti su bili bolji dok nisu postigli gol, a nakon toga Kurilovec preuzima igru u svoje noge i pobjeđuje lidera

26. kolo 3. HNL, Kurilovec - Jarun 2:1, pobjednički krug Kurilovca. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

U derbiju 26. kola 3. HNL Središte, trećeplasirani Kurilovec dočekao je lidera dosadašnjeg dijela prvenstva, Jarun. Vrijeme na Udarniku bilo je djelomično sunčano, pred kraj utakmice i oblačno s ponekom kapi kiše, teren dobar za igru.

U početnoj postavi Kurilovca nedostajali su standardni prvotimci Debijađi i Da Cruz zbog ozljeda te Spudić zbog tri žuta kartona. No, to se nije osjetilo na igri, jer je Beljan na golu bio siguran u svojim obranama, a i svi ostali bili su dobri.

26. kolo 3. HNL, Kurilovec – Jarun 2:1, borba za loptu u zraku. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Utakmica je počela međusobnim ispitivanjem, a prvi su prema golu pucali gosti, u 7. minuti kada je udarac isprobao gostujući igrač Tomšić, ali Beljan je siguran i izbacuje loptu u korner.

Igra se i dalje odvijala na sredini terena, crveni iz Kurilovca su kontrolirali igru, ali nisu bili opasni za vratara gostiju Spudića. Tek u 30. minuti Adžić Matej je “vagao” obrambene igrače gostiju ali kad se odlučio na udarac, stoperi gostiju su stigli blokirati njegov udarac. To je uglavnom bilo sve u prvom dijelu što se tiče šansi i jednih i drugih.

U drugom dijelu opet su gosti priprijetili udarcem glavom Prolete, ali pucao je slabo i Beljan bez većih problema brani taj pokušaj. A onda su u 56. minuti igrači Kurilovca u fazi napada izgubili loptu na lijevoj strani, gostujući igrač Proleta brzo prenosi loptu u fazu napada i lopta dolazi do Aboubacara Bambe koji puca sa 14 m i pogađa desni kut Beljanovih vrata. Neobranjivo, za vodstvo Jaruna 1:0.

26. kolo 3. HNL, Kurilovec – Jarun 2:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Domaći se ne predaju, a već u sljedećoj minuti Dianežević odlično prolazi po desnoj strani i daje povratnu loptu Tolju koji puca nedovoljno jako. Crveni ne staju, trener Pancirov mijenja i uvodi Bakulu i Sudara, a napadi postaju sve opasniji. Crni oblaci koji su se počeli gomilati iznad ŠRC Udarnik, izgleda da su više smetali gostima nego domaćinu, a to se vrlo brzo vidjelo i na terenu.

U 64. minuti svoj je udarac sa 18 m isprobao i Marinić, ali vratar gostiju brani i taj pokušaj. A onda u 71. minuti, po lijevoj strani napada prodire Bakula i centrira u sredinu gdje stoperi gostiju djeluju iznenađeno tim ubačajem i lopta se odbija paralelno s gol-crtom i dolazi do Sedlačeka koji ovakvu priliku ne propušta. Izjednačenje, 1:1. Potpuno zasluženo. Prva izmjena u 63. minuti bila je uspješna, a druga izmjena napravljena je u 74. minuti kada je Sudar ušao umjesto dobrog Dianeževića, da bi samo dvije minute kasnije dobro reagirao na povratnu loptu na 10-ak metara od gola gostiju i postigao gol za vodstvo domaćina, 2:1!

26. kolo 3. HNL, Kurilovec – Jarun 2:1, Luka Sedlaček, strijelac izjednačujućeg pogotka. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Domaći ne posustaju i iako su gosti pokušavali ugroziti Beljana, do toga nije došlo. U sučevoj nadoknadi vremena, Marinić je odlično pucao s nekih 18 m, ali lopta nije htjela u gol – pogodio je lijevu stativu vratara Spudića. Bila je to zadnja ozbiljnija prijetnja na ovoj utakmici, jer je sudac vrlo brzo nakon toga odsvirao kraj utakmice. I veselje je moglo početi! U pobjedničkom krugu na centru igrališta, igrači Kurilovca zapjevali su pjesmu “Nije u šoldima sve”, puni veselja i radosti zbog ove vrijedne i zaslužene pobjede protiv dobrog Jaruna.

26. kolo 3. HNL, Kurilovec – Jarun 2:1, veselje na kraju utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U vrlo dobroj utakmici, dvije dobre ekipe pokazale su dobar nogomet, sa puno htijenja, znanja i trke. Do postignutog gola, gosti su djelovali opasnije, iako je Kurilovec dobro stajao u polju, ali bez ozbiljnije prijetnje prema golu gostiju. No, kad su primili gol, domaći su se trgnuli, igrači koji su ušli dobro su reagirali i preokrenuli rezultat u korist Kurilovca. Potpuno zaslužena pobjeda Kurilovca, kojom je zadržan korak s vodećim dvojcem, Trnjem i Jarunom.

Treća HNL Središte 2020./2021. – 26. kolo

NK Kurilovec – NK Trnje 2:1 (0:0)

Kurilovec, igralište NK Kurilovca. Subota, 01.05.2021., u 17.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Turčin Martin (Tuhelj). Pomoćnici: Sinković Filip (Krapina), Bedeniković Nikola (Zabok). Četvrti sudac: Šegota Karla (Zagreb). Delegat: Szittar Zsuzsanna (Zagreb).

Strijelci: 0:1 – Aboubacar Bamba (56), 1:1 – Luka Sedlaček (71), 2:1 – Marin Sudar (76).

NK Kurilovec: Nikola Beljan, Petar Lucijan Čurek, Mijo Šarić, Ćosić Antonio, Ivan Rajić (C), Matej Adžić, Niko Tolj (od 93′ Leon Celčić), Josip Marinić, Filip Dianežević (od 74′ Marin Sudar), Luka Sedlaček, Filip Hodak (od 63′ Antonio Bakula).

Trener: Marko Pancirov

NK Jarun: Luka Spudić, Kristijan Blaževski, Bruno Špišić, Borna Proleta (od 64′ Marko Čerdić), Toni Šoša, Matej Vragolović, Marin Tomšić (od 64′ Tin Andre Tolić), Igor Jugović (C), Aboubacar Bamba (od 77′ Matej Čičković), Ivan Baraban, Arijan Ačkar.

Trener: Denis Bezer

Igrač utakmice: Luka Sedlaček (Kurilovec)