Kurilovec na zatvaranju sezone na Udarniku poražen od Trešnjevke

Gosti su odigrali bolju utakmicu i zasluženo pobijedili danas neraspoložene igrače Kurilovca

Sunčano, ali prohladno vrijeme u Kurilovec je dovelo svega 50-ak gledatelja, a u goste je došla ekipa Trešnjevke. Teren je bio mekan, težak za igru.

Ekipa Trešnjevke bolje je otvorila utakmicu i tijekom cijelog prvog poluvremena imali su više od igre.

Prvu priliku imao je gostujući Burić u 14. minuti nakon pogreške obrane, ali nije dobro pucao pa je Išek uspio obraniti njegov udarac.

20.11.2021., 16. kolo 3. HNL Središte, Kurilovec – Trešnjevka 1:2, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U 18. minuti dolazi do ozljede gostujućeg kapetana Antonia Tička, kad je u skoku s domaćim igračem Musom dobio udarac u glavu. Nekoliko minuta nakon toga i Musa je zatražio zamjenu, jer ga je boljela ruka.

Par minuta nakon toga, u 22. minuti, Tolj se našao u prilici kada je ušao u kazneni prostor s desne strane, ali pogađa vratara gostiju Kranjeca. A u napadu gostiju kojeg je pokrenuo vratar Kranjec, gosti dolaze u vodstvo. Naime, Radoš nije dobro procijenio let lopte i ona je došla do Burića, vrlo agilnog napadača i stalnu opasnost pred vratima Išeka. Burić je dobio loptu na 16 m, malo s lijeve strane i izašao sam pred Išeka i rutinirano pogodio u njegov lijevi kut. Vodstvo gostiju, koji i dalje imaju više od igre. Domaćim igračima u crvenim dresovima malo toga polazi za nogom, ali onda u 32. minuti Selman uzima jednu odbijenu loptu na 30-ak m od gola gostiju, ulazi u kazneni prostor i pored vratara Kranjeca postiže gol za izjednačenje.

Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, iako su igrači Trešnjevke i dalje izgledali odlučnije i sigurnije na terenu.

U drugom dijelu tempo igre je pao, gosti više nisu toliko dominantni na terenu, ali ni domaćini ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti vrata gostiju.

Nakon sat vremena igre, gosti opet dolaze u priliku kada nakon kornera s lijeve strane lopta dolazi na drugu vratnicu gdje Martinko ostaje sam, ali puca pored vrata.

Za istaknuti je i priliku Filipa Župetića kada je 84. minuti pucao nakon dobivene lopte od Beganovića, ali lopta je završila iznad vrata gostiju.

Pokušavali su domaći podići tempo pred kraj, ali danas očito nije bio njihov dan. A k tome, gosti su bili prilično opasni iz svojih kontranapada, ali na sreću, bez ozbiljnije ugroze za Išeka. Sve do prve minute sudačke nadoknade, kada je Fajdiga ušao s desne strane u kazneni prostor i dao odličnu paralelnu loptu na drugu vratnicu gdje na nju natrčava gostujuća devetka, Josipović Karlo i zabija za vodstvo gostiju.

Preostale dvije minute nisu bile dovoljne igračima Kurilovca da ozbiljnije zaprijete gostujućem vrataru, pa je radost gostiju mogla početi.

Utakmica u kojoj su gosti više željeli pobjedu, čvršće se postavili i bili dominantniji u igri, pa možemo reći da su potpuno zasluženo pobijedili danas neraspoložene igrače Kurilovca kojima je malo toga polazilo za nogom. Pjesma iz gostujuće svlačionice nakon utakmice dovoljno govori koliko im je ova pobjeda bila bitna. Kurilovcu ostaje još gostovanje u Vrbovcu u zadnjem kolu.

Treća HNL Središte 2021./2022. – 16. kolo

NK Kurilovec – NK Trešnjevka 1:2 (1:1)

Kurilovec, igralište SRC Udarnik. Subota, 20.11.2021., u 14:00 sati. Gledatelja 50. Vrijeme sunčano, teren težak za igru.

Glavna sutkinja: Kumer Jelena (Breganica). Pomoćnici: Bedeniković Nikola (Zabok) i Brozović Maja (Zagreb). Četvrta sutkinja: Kederov Ana (Zagreb). Delegat: Kramar Ratomir (Marija Bistrica).

STRIJELCI: 0:1 – Burić Vladimir (22), 1:1 – Selman Đevad (32), 1:2 – Josipović Karlo (90+1).

KURILOVEC: Išek, Grdenić, Radoš, Završki (C), Musa (od 27′ Beganović), Popović, Resler, Tolj, Selman, Bakula (od 64′ Župetić), Kušec.

Trener: Senad Harambašić.

TREŠNJEVKA: Kranjec, Martinko Matej, Kegelj, Kordić-Gruželj (od 60′ Fajdiga), Tičak (C) (od 23′ Martinko Antonio, Josipović, Pereža, Mandić (od 71′ Burmudžija), Agatić, Lebo, Burić.

Trener: Renato Jurčec.

Igrač utakmice: Burić Vladimir (Trešnjevka).