Kurilovec pobijedio i povećao prednost na tablici

Kurilovec pobijedio Segestu u čvrstoj utakmici i povećao prednost na tablici

Kurilovec - Segesta 2:1, 19. kolo 3. HNL Središte

Nakon tri gostovanja, nogometaši Kurilovca napokon su zaigrali i na svom terenu. Protivnik im je bila Segesta iz Siska, ekipa kojoj ne cvatu ruže u ovom prvenstvu, ali protivnik koji je bio zahtjevniji od očekivanog.

Domaći igrači u standardno crvenim dresovima bolje su otvorili utakmicu od igrača Segeste, koji su igrali u bijelim dresovima. Već u 7. minuti susreta, Filip Dianežević je “načeo” vratara gostijuSkendera, koji nije imao nikakve šanse obraniti njegov udarac. Sve je izgledalo dobro, a kada je u 20. minuti broj 20 u redovima domaćih, Ivan Rajić kapetanski doveo Kurilovec u vodstvo 2:0, činilo se da je sve riješeno i da nema razloga za bilo kakvu brigu na ovoj utakmici.

Kurilovec- Segesta 2:1, 19. kolo 3. HNL Središte

Kurilovec je i dalje imao više od igre, iako sa ne previše šansi, a da je Filip Dianeževeć u 45. minuti bio malo prisebniji i poslao loptu u mrežu gola, a ne u zaštitnu mrežu iza gola, vjerojatno bi sve bilo riješeno. No, nakon dobre dubinske lopte, Dianežević je izbio sam pred Skendera i činilo se da je taman kad je htio pucati, lopta čudno odskočila i otišla, znate već – u zaštitnu mrežu iza sjevernog gola. No, i ovako je rezultat izgledao dobro.

Kurilovec – Segesta 2:1, prilika Dianeževića

U drugom dijelu, igrači u bijelim dresovima malo su se “osokolili” i počeli više kombinirati na sredini terena, te prijetiti golmanu Kurilovca, Debijađiju, koji je bio na visini zadatka kod svake prijetnje iz igre. Dominacija u igri gostujućoj je ekipi donijela priliku Kapca u 55. minuti, kada je na centaršut s desne strane pokušao petom matirati Debijađija, ali je golman domaćih bio spreman i na tu varku. U nastavku akcije, lopta je došla do devetke gostiju, Morgada, ali je Jan Paolo opet bio na visini zadatka i rezultat se nije mijenjao. Ali, u 56. minuti nije imao šanse, jer je nakon igranja rukom u kaznenom prostoru domaćina sudac opravdano pokazao na bijelu točku. Morgado ovaj put nije pružio nikakvu šansu Debijađiju, već je poslao Debijađija na jednu, a loptu na drugu stranu gola. Segesta je smanjila na 2:1. Potpuno zasluženo.

Kurilovec – Segesta 2:1, kazneni udarac gostiju

Nastavila se dominacija gostiju, ali u prilici se našao ipak Sedlaček kada je izbio sam pred Skendera kojeg je lopta pogodila u nogu i odbila se u polje. Već minutu kasnije, Dianeževiću je lopta pobjegla u trenutku kad je trebao pucati prema golu.

U 71. minuti, Šarić dobiva žuti karton, a iz slobodnog udarca, gosti centriraju pred gol domaćih, ali Morgado puca glavom preko gola. Već u sljedećoj minuti Rajić nakon kornera puca glavom, ali preko gola.

Kako se utakmica bližila kraju, domaćin se polako vraća i preuzima inicijativu, ali zadnju priliku imao je igrač gostiju Matić, koji je zamijenio Križea. Promašio je gol.

U tvrdoj, pravoj prvenstvenoj utakmici, Kurilovec je zasluženo pobijedio, iako je Segesta bila dostojan protivnik, pogotovo u drugom dijelu igre kada su mogli dodatno zakomplicirati život domaćinu.

U korektnoj igri sudac je pokazao četiri žuta kartona, svakoj ekipi po dva.

Ovom pobjedom, četvrtom u nizu, Kurilovec je ostao vodeći na tablici 3. HNL Središte, a s obzirom da je Jarun odigrao neriješeno protiv Španskog, 2:2, prednost je povećao na 3 boda.

Kurilovec – Segesta 2:1,
borba na sredini terena

Trener Marko Pancirov naglasio je da je očekivao tešku utakmicu, ali kako kaže, bilo je i teže od toga. Segesta je kvalitetna ekipa koja je došla igrati u Kurilovec. S obzirom da nismo riješili utakmicu u prvom dijelu, malo nam se zakompliciralo u drugom dijelu, ali ipak su tri boda ostala kod kuće i sad smo vodeći sa tri boda prednosti. Čestitam svojim igračima na zalaganju ali i protivniku na fer i korektnoj igri.

Treća HNL Središte 2020./2021. – 19. kolo

NK Kurilovec – NK Segesta 2:1 (2:0)

Kurilovec, igralište NK Kurilovca. Subota, 27.03.2021., u 15.30 sati, bez gledatelja. Vrijeme poluoblačno, vjetrovito, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Slišković Luka. Pomoćnici: Varivoda Mile i Kolarević Dario. Četvrti sudac: Jović Juraj (svi iz Zagreba). Delegat: Kazimović Luka (Samobor).

Strijelac: 1:0 – Filip Dianežević (7), 2:0 – Ivan Rajić (20), 2:1 – Morgado (58 – KU)

NK Kurilovec: Debijađi, Spudić (od 86′ Tolj), Ćosić, Šarić, Adžić (od 84′ Sudar), Da Cruz, Sedlaček, Dianežević (od 68′ Hodak), Marinić, Čurek, Rajić (C).

Trener: Marko Pancirov

NK Segesta: Skender (C), Paez, Kapac (od 56′ Ninčević), Šipuš, Morgado, Brossa Perez, Stojaković, Križe (od 77′ Matić), Vrebac (od 68′ Alapić), Wirekoh.

Trener: Ivica Vidović