Vatrogasac pobjednički kroz Novo Čiče

Lukavec jedanaestercima u poluzavršnicu kupa, Jelačić pobijedio Stupnik, pobjede i Kupe, Mladosti, neriješeno Bune

14. kolo 1. ŽNL Istok, Dinamo Hidrel - Vatrogasac 1:2, slavlje igrača Vatrogasca nakon pobjede

Srijeda nam je donijela nova uzbuđenja na nogometnim terenima amaterskih natjecanja. Po prohladnom i vjetrovitom vremenu postignuti su sljedeći rezultati:

NK Lukavec ugostio je NK Kurilovec u 3. kolu kupa Grada Velike Gorice. Rezultat je nakon 90 minuta igre bio neriješen, 2:2. Domaći su poveli preko Dine Konjevoda (koji je došao iz Kurilovca!), a gosti su izjednačili u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, preko Lo Pape. U drugom dijelu treneri su napravili više izmjena, a upravo je Sedlaček, koji je također ušao u drugom dijelu, doveo Kurilovec u vodstvo u 64. minuti, da bi Krpečanec izjednačio u 78. minuti. Nakon toga više nije bilo golova iz igre, a u “lutriji” kaznenih udaraca bolji je bio Lukavec, koji odlazi u poluzavršnicu kupa Grada Velike Gorice.

3. kolo kupa GVG, Lukavec – Kurilovec 2:2 (6:5), detalj s utakmice, izvor: fb NK Kurilovec

U Vukovini je odigrana utakmica 14. kola JŽNL koja je prošle jeseni odgođena zbog korone. NK Ban Jelačić uspio je kompletirati ekipu, osim trenera Rajića, koji je bolestan, dok je Stupnik došao oslabljen nedolaskom nekolicine igrača. Pobjednički gol dao je Ivan Smok, prekrasnim udarcem sa preko 20 m, u sami gornji lijevi kut gostujućeg gola. U ne baš lijepoj predstavi u Vukovini, domaćin je bio bolji upravo za taj jedan pogodak, dok gosti nisu opasnije zaprijetili vrataru Jelačića. Ovom pobjedom Jelačić se bodovno izjednačio sa Stupnikom i trenutno je na 6. poziciji.

JŽNL, 14. kolo, Ban Jelačić – Stupnik 1:0, detalj s utakmice

U 1. ŽNL Istok odigrane su četiri utakmice u kojima je nastupilo pet klubova NS VG:

NK Dinamo Hidrel je ugostio NK Vatrogasca iz Kobilića. Domaći su poveli golom Jakovljevića pred kraj prvog dijela, ali u drugi dio gosti su ušli s čvrstom namjerom pobijediti u ovoj utakmici, zaigrali puno bolje i golovima Selvera Muhića u 75. i 80. minuti preusmjerili bodove u nedaleki Kobilić. Zaslužena pobjeda koja ostavlja Vatrogasca u igri za prvaka, a već u nedjelju igraju derbi protiv Kupe u Pokupskom.

14. kolo 1. ŽNL Istok, Dinamo Hidrel – Vatrogasac 1:2, detalj s utakmice

NK Kupa gostovala je u Lonjici i u jednoj tvrdoj i žestokoj utakmici pobijedila neugodne domaćine 2:1 i zasjela na prvo mjesto na tablici. Jurica Ruklić doveo je Pokupčane u vodstvo u 18. minuti, ali već u 29. minuti domaćin izjednačuje golom Barišića. U drugom dijelu trener Kupe, Lukinić u igru uvodi Bašića koji se premetnuo u jokera s klupe i golom u 54. minuti osigurao tri boda za Kupu. U nervoznoj utakmici podijeljeno je čak 11 žutih i dva crvena kartona.

1. ŽNL Istok, 12. kolo, Lonja – Kupa 1:2, detalj s utakmice

NK Buna je dočekala Milku Trninu i vjerojatno očekivala tri boda. A kada je Rak doveo domaćina u vodstvo u 20. minuti, sigurno su se ponadali bodovima, ali nisu računali da se i goste nešto pita. Gosti su izjednačili u 59. minuti golom Kanceljaka, uzeli bod i otišli kući pjevajući. Na utakmici je pokazano 6 žutih kartona, većinom zbog prigovaranja na odluke suca.

NK Mladost iz Obrezine je dočekala Bana Jelačića iz Banova, rutinski im dala 4 gola i upisala trobod. Alan Pejak sa dva gola u 3. i 17. minuti vrlo je rano usmjerio utakmicu, a Marko Šorša je dao treći gol i postavio rezultat poluvremena. U drugom je dijelu još poentirao i Filip Zrnčić i postavio konačnih 4:0. Više nego zaslužena pobjeda domaćina i kojom je Mladost zasjela na 4. poziciju sa četiri boda zaostatka za Kupom.