Lukavec na Lukavellu pobijedio Ponikve

Po mokrom i blatnjavom terenu igrači Lukavca bili bolji i došli do novih bodova

Utakmica protiv Ponikvi u Lukavcu očekivala se dosta dugo i slovila je za jednu od ključnih za daljnji rasplet i poziciju Lukavca na tablici. Ponikve su prije utakmice bile posljednje na tablici sa 12 osvojenih bodova, dok ih je Lukavec imao 19.

A derbi začelja u Lukavcu između domaćeg Lukavca i gostujućih Ponikva odigran je na mokrom i blatnjavom terenu na kojem su se domaćini u konačnici bolje snašli. Već na samom početku nakon slobodnog udarca s desne strane nedaleko gol-aut linije, lopta dolazi na prvu vratnicu gdje Sedlaček iz gužve dovodi Lukavec u vodstvo.

02.04.2022., 23. kolo 3. HNL, Lukavec – Ponikve 3:2, Luka Sedlaček postiže svoj prvi pogodak. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Nakon toga, igra se uglavnom po sredini terena bez prilika, sve do 28. minute kada je sijevnula jedna brza kontra gostiju u kojoj Azizi dobro puca, ali vratar i kapetan domaćih Luter dobro brani. Međutim, odbijena lopta dolazi do Adžage koji poravnava rezultat.

Svega je 4 minute trebalo čekati do novog pogotka, a postigao ga je Marko Radanović, visoki stoper gostiju, kada je domaći bočni Bilić odlično prošao po lijevoj strani i uputio oštar centaršut pred vrata Orlovića, a u želji da izbije loptu, Radanović je skreće u vlastitu mrežu, na radost domaćih igrača i navijača.

02.04.2022., 23. kolo 3. HNL, Lukavec – Ponikve 3:2, Luka Sedlaček između Miklečića (15) i Radanovića (5). Foto: Z. Sever/V’Gradu

Treći pogodak u mreži Orlovića djelo je Sedlačeka koji je na drugoj vratnici ostao sam nakon Bilićeve odlično ubačene lopte iz slobodnog udarca s desne strane. Gostujuća obrana nije obratila dovoljno pozornosti na Luku Sedlačeka koji je ovakvu priliku elegantno pretvorio u novi pogodak domaćina i ugodno vodstvo domaćina 3:1.

U drugi dio gosti ulaze odlučnije, sa željom da poprave rezultat, u čemu su i uspjeli u 64. minuti kada je opasni Azizi dobro reagirao na centaršut s desne strane napada i iskoristio pogrešku obrane domaćih i iz drugog pokušaja svladao Lutera za 3:2.

02.04.2022., 23. kolo 3. HNL, Lukavec – Ponikve 3:2, pred vratima Lukavca. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Izgledalo je da su gosti nakon toga bolji u polju, da su se preselili na polovinu terena koja pripada Lukavcu, ali ipak bili su bez prave prilike za postizanje pogotka, dok je domaći Borković bio u dobroj prilici 68. minuti, ali je pucao visoko preko vrata.

Do kraja je stotinjak promrzlih gledatelja još imalo priliku vidjeti dva isključenja, najprije gostujućeg Lojbera koji je uspio dobiti dva žuta u 83. i 85. minuti zbog prigovora, da bi u zadnjim minutama i domaći Ivezić jednim prilično oštrim startom s leđa zaradio direktni crveni karton.

02.04.2022., 23. kolo 3. HNL, Lukavec – Ponikve 3:2, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U čvrstoj i borbenoj utakmici na teškom terenu domaćin je zasluženo došao do pobjede i odvojio se od Ponikva na 10 bodova razlike. Bolji od ostalih kod domaćih bili su Bilić i Sedlaček, a kod gostiju je zapažen bio Azizi.

Treća HNL Središte 2021./2022. – 23. kolo

NK Lukavec – NK Ponikve 3:2 (3:1)

LUKAVEC, igralište NK Lukavca. Subota, 02. travnja 2022. godine u 16:30 sati. Gledatelja 100. Vrijeme oblačno i hladno, teren mokar, blatnjav, težak za igru.

Sudac: Stanić Mario (Dugo Selo). Pomoćnici: Šarić Jurica (Dugo Selo), Aščić Dario (Velika Gorica). Četvrti sudac: Ljeljak Mihael (Zagreb). Delegat: Joha Vesna (Karlovac).

Strijelci: 1:0 – Luka Sedlaček (4), 1:1 Sven Adžaga (28), 2:1 – Marko Radanović (32 – autogol), 3:1 – Luka Sedlaček (37), 3:2 – Damir Azizi (64).

NK LUKAVEC: Luter (C), Grdenić Marijan (od 20′ Ivezić), Gudelj, Radulović, Bilić, Krpečanec, Kahlina (od 46′ Grdenić Marko), Humeljak (od 63′ Valentinčić), Althaller (od 58′ Cimeša), Sedlaček, Žitković (od 58′ Borković).

Trener: Slaven Batovanja

NK PONIKVE: Orlović (C), Brcko, Bakarić (od 79′ Tarle), Dadić, Radanović, Atlija, Berić, Adžaga, Matos (od 46′ Lojber), Azizi, Miklečić.

Trener: Hrvoje Pipinić

Igrač utakmice: Luka Sedlaček (Lukavec)

Isključenja: David Lojber (Ponikve) u 85. minuti, Petar Gudelj (Lukavec) u 90. minuti.