Meštrica bodom iz Bune osvojila naslov jesenskog prvaka 1. ŽNL Istok

Lukavec i Lomnica poraženi, Polet i Posavec pobijedili

NK Meštrica, jesenski prvak 1. ŽNL Istok

Nedjeljnim utakmicama spušteni su zastori u Jedinstvenoj i 1. županijskoj nogometnoj ligi, dok je u 3. HNL Središte ostalo još jedno kolo, a u 4. HNL Središte Zagreb ostala za odigrati ovoga vikenda odgođena utakmica Rugvica Save 1976 i Gradića.

Naš drugi trećeligaš, Lukavec, gostovao je u Trnju, ujutro u 11:00 sati, ali očito je to bilo prerano za igrače Lukavca, jer je Trnje pobijedilo 3:1. Strijelac jedinog pogotka za Lukavčane bio je Dino Konjevod u zadnjoj minuti utakmice.

U Jedinstvenoj županijskoj ligi odigrane su dvije utakmice naših klubova. Najprije je u ranojutarnjoj maglovitoj matineji na Centrali u Jaski, Lomnica u 90 minuta odigrala neriješeno, 0:0, ali je onda u sudačkoj nadoknadi vremena skrivila kazneni udarac iz kojeg su domaćini uzeli sva tri boda. Ovo je bio treći poraz turopoljskih klubova u ovom kolu u zadnjim minutama susreta (Kurilovec i Turopoljac u subotu, Lomnica u nedjelju). Ovim porazom položaj Lomnice na tablici nije se promijenio, ostala je na drugoj poziciji sa 29 bodova, 5 manje od vodećeg Naftaša iz Ivanića.

Posljednji jesenski susret u JŽNL odigrali su u Gornjoj Lomnici domaća Kupa i gostujući Polet. Nakon pola sata igre, Matušin dovodi Cipeke u vodstvo, da bi u drugom dijelu, nakon nešto malo više od sat vremena igre, Marko Župetić postavio konačnih 2:0 za goste. Ovom pobjedom Polet je sa 23 osvojena boda na 8. mjestu, dok je Kupa sa 20 bodova manje od Poleta i dalje na pretposljednjoj poziciji na tablici.

Tablica JŽNL nakon 15. kola

U 1. ŽNL Istok, gdje se natječu naši klubovi, sve su oči bile uprte prema Maloj Buni, gdje je domaćin Buna dočekao lidera Meštricu. Po blatu i kaljuži terena u Buni, odigrana je zanimljiva utakmica sa čak 8 postignutih golova, jednim crvenim kartonom i jednim “trogolom”. Krajnji je rezultat bio 4:4, što je Meštrici osiguralo prvu poziciju s 30 osvojenih bodova, koliko ima i Kloštar. Tri pogotka postigao je Robert Huđber, kapetan domaće ekipe, a crveni je karton zaradio Pavao Galović, igrač Meštrice.

U drugom susretu naših klubova, u Leknenom su igrali domaći Posavec i gosti iz Turopolja. Gosti su došli u okrnjenom sastavu, što zbog korone, što zbog spriječenosti nekih igrača, a već nakon 10 minuta igre bilo je 2:0 za domaćina, da bi konačni rezultat bio postignut u 34. minuti iz kaznenog udarca za domaćina. Strijelci su bili Joveš, Vranek i Krajinović. Turopolje je završilo jesenski dio natjecanja na 5., a Posavec na 11. poziciji na tablici.