Mraclin na Staroj grabi pobijedio Lomnicu

Nekompletne postave Mraclina i Lomnice odigrale zadnju pripremnu utakmicu

Treneri Milanović i Deverić ni ovog puta nisu mogli računati na najjače postave svojih ekipa, ali igrači koji su igrali trudili su se maksimalno odraditi njihove zamisli.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, napadači Lomnice su došli pred kazneni prostor Mraclina i iznudili slobodni udarac sa 18 m kojeg je dobro izveo Kristijan Arbanas, ali Crnolatec se nije dao iznenaditi već je loptu izbacio u korner. Korner je izveden na prvu vratnicu gdje se opet našao spomenuti Arbanas i doveo Lomnicu u vodstvo.

23.02.2022. Mraclin – Lomnica 2:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Nisu ni domaći bili bez prilika, ali tek nakon pola sata igre, uspjeli su izjednačiti kada je Jurić dočekao loptu na drugoj vratnici i poslao je mrežu.

Lomnica je nastavila napadati i u 35. minuti Skupnjak je oduzeo loptu Vidoviću na 16 m i pucao na prazna vrata, ali Skrbin je stigao do lopte prije nego je prešla crtu, tako da je ostalo 1:1.

Sličnu priliku Hajduk nije propustio realizirati kada je u 40. minuti vratar Buđak promašio loptu i do nje je prvi došao Hajduk i zabio za vodstvo domaćina što je bio rezultat poluvremena.

U drugi dio Mraclin je ušao s istom postavom, imao više od igre, napadao i stvorio nekoliko prilika, ali strijelci Mraclina, prvenstveno Hajduk nisu uspjeli zabiti još koji pogodak. Nisu ni Lomničani bili bez prilike, ali svakako su ih imali manje od domaćina.

Utakmica je bila prilično oštra, s nekoliko neopreznih startova, pogotovo igrača Lomnice tako da je sudac Bratković morao pokazati dva žuta kartona, oba igračima Lomnice. No, na sreću, nije došlo do ozljeda, što je i najvažnije obojici trenera u ovoj fazi priprema. Sljedeće utakmice obje ekipe igraju u utorak, 01. ožujka, u drugom kolu kupa NS VG, Mraclin dočekuje boljeg iz susreta Kupa – Vatrogasac, dok Lomnica očekuje pobjednika susreta Polet – Buna.

Pripremna nogometna utakmica

NK Mraclin – NK Lomnica 2:1 (2:1)

Mraclin, igralište Stara graba. Srijeda, 23.02.2022., u 19:00 sati. Vrijeme prohladno, teren neravan, težak za igru. Gledatelja 30.

Sudac: Bratković.

Strijelci: 0:1 – Arbanas (15), 1:1 – Jurić (31), 2:1 – Hajduk (40).

NK MRACLIN: Crnolatec, Domitrović, Vidović, Skrbin, Dandić, Klarić, Onić, Jurić, Cvetnić, Roginić, Hajduk (još su igrali: Dražić, Dadović, Babić, Golubić, Luka Kos).

Trener: Damir Milanović

NK LOMNICA: Buđak, Drmić, Gršić, Čurić, Čizmadija, Dijanežević, Mostarlić, Štuban, Kristijan Arbanas, Mihovljanec, Skupnjak (još su igrali: Trputec, Karlo Arbanas, Teo Beg, Leon Beg, Bubalo, Delić).

Trener: Stjepan Deverić